Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andělé spásy

16. 03. 2017 16:53:43
... přijde mi trochu zvláštní, když nejateističtější národ, věří na anděle spásy. Nejlepším dokladem toho je podpora zdejších "soudruhů" novému prezidentovi USA. Budou mít pravdu, nebo se šeredně pletou?

***

V jedné písni, se prý zpívá, že každá trampota má svou mez ... no, tahle zatím té své nedosáhla, tak uvidíme, co bude dál. Dost jsem se nasmál, při čtení různých "písem" mnohých zdejších "písmáků". A to tím spíš, jsou-li to "soudruzi" už od pohledu, natož pak dle "věrozvěstných" popisů událostí, a to i těch budoucích, kterými nás tu "krmí"; jejich slepá víra ve spasitele, a v různé anděle spásy, je až "obdivuhodná" - co se slepoty týká, nezadají si mnozí s kdejakým pod zemí žijícím zvířátkem ... slepákem, ... možná i tím krtkem, importovaným nejdříve do vesmíru, a hned nato dalším "aeronautem" do Číny. Pokud to tedy nebyl pokus o zničení asijského obra, pomocí krtinců, namísto klacků házených pod nohy. U takového "vtipálka", jakým je i váš/náš prezident, jeden nikdy neví.

Pro mnohé je bez diskuzí takovým andělem spásy právě Mlhoš I, svatý - čekáme už jen "nanebevzetí" neb "blahořečen" je zde "věřícími" neustále. Myslím, že je to jen otázka času, kdy se vskutku ukáže, že je trojjediný - omluvte kvalitu obrázku, ale jen to dokazuje, že je to vskutku Mlhoš (a to první, přímo zvolený)

... kupředu levá, zpátky ni krok, vybavuje se mi matně cosi z dávné minulosti, takže mám pochopení pro ty, co jim tohle "retro" vyhovuje; mladí jsme byli vskutku jen jednou, a jistě to byly pro mnohého, a právě jen díky tomu, lepší časy - jen nevím, proč dnes věří, že se právě jim, mohou ještě vrátit?

A že jich je; a především zde se vyskytují mnozí a tedy především v jejich očích, v očích mnoha bezvěrců, ateistů - čti především "komunistů" ať už bývalých či nových, mladých; a taky dalších "pohrobků časů minulých", za které lze považovat všechny socialismem indoktrinované jedince - projevuje se to tak, že mají radost za všech možných zákazů, a především touhou, inkasovat od těch úspěšnějších, a je jedno jestli větší daně, nebo poplatky na zdravotnictví, důchody a podobně; a kteří zde vzývají především Zemana a ČSSD, potažmo pak logicky tedy i Putina a jeho Rusko ... a jak jsem už psal, nemám nic proti Rusku jako takovému, ale proti Putinovskému Rusku - protože to dle mého soudu není to samé; a kterého zastáncem a přívržencem je i Mlhoš I. řečený Zeman. Zeman, který tvrdí, že nesnáší Potěmkinovy vesnice. Jak taky jinak, že.

Ti kteří vědí, mají jasno a nejen v tom, proč to tak je. A ti kteří nevědí, nebo nechtějí vědět, ti co trpí nejspíš účelovou zapomnětlivostí - amnésií, případně tomu tak u nich skutečně je, se tu dnes a denně k těm dvěma modlí. Pro doposud myslícího jedince, směšná a mnohdy ubohá podívaná; někdy vyvolávající smích, jindy však také i zlobu. A celkem pochopitelně, říkají si nejspíš ti, co se zlobí, jestli je něco podobného vlastně vůbec možné? No, jak vidíte sami, opravdu to možné je. Lidská hloupost a omezenost je paradoxně asi neomezená. Neb titíž zde nehorázně a lživě tvrdí (neschopni rozpoznat příčinu a důsledek), že zlobu vyvolávají ti, kteří na ně jen reagují. No, co je k tomu potřeba více říkat? Nic, těžko je lze přesvědčit, nechápou-li jednoduchou logiku.

Ovšem vůbec nejsměšnější na tom je to, že tito zatvrzelí odpůrci EU, NATO - jako jsou nejen zdejší komunisté, socialisté, jsou mnohdy i kritici zločinných USA - tedy až doposud - a nyní se na kolenou a vřele modlí, a vzývají nového prezidenta Trumpa!? A ti nejinteligentnější, ho dokonce srovnávají a přirovnávají k Mlhošovi I. Konec konců, i on sám, se také vidí, jako ne nepodobný Donaldu Trumpovi. A pochlebováním a vyjádřením sympatií, včetně toho, že by uvítal jako velvyslankyni jeho bývalou ženu. A pak taky ten jásot, když Trump začal podepisovat své dekrety. Ještě se nic z toho nestalo, a nenaplnilo, ale řev a jásot a taky oslavy v českých luzích a hájích, nebraly konce. Sice nyní trochu ochladly, když si i nekritičtí sympatizanti uvědomili, že USA není ČR, že soudy a další instituce, mají také svůj vliv ve skutečně právním státě a demokracii, a to i přes prezidentský systém, přesto své naděje živí vesele dál.

Mám občas záchvaty smíchu a taky spoustu podivných nápadů, s tím vším úzce souvisejících - například mne tuhle napadlo, oslovit Český olympijský výbor, aby navrhl nový olympijský sport - rektální alpinismus - to bychom rázem měli olympioniků a zlatých medailí, myslím si troufale. Dle mého soudu, to spíš svědčí nejen o totální ztrátě soudnosti mnohých, ale především o jejich vlastní zvrácenosti. Což pak to sami nevidí, jak jsou často směšní a doslova trapní; což pak jim to nepřijde minimálně vzhledem k jejich názorům prapodivné? Prezident zločinných USA, je pro ně nyní spásou?

Vskutku výstavní exemplář, jen co je pravda. Anděl spásy s přehazovačkou. ;o))) Jestli pak má někoho, kdo vychází z budovy první, aby zjistil, odkud fouká vítr?

***

Pro jiné, především pak asi pro mnohé Turky, může být takovým andělem spásy Erdogan, asi uvěřili, že má tajný Recep(t) jak vrátit zaniklému sultanátu zašlou slávu, a tím i sobě neomezenou moc; ano, moc korumpuje, ovšem v souvislosti s tím, co jsme zmínili výše, je velmi zajímavé, že stejný styl právě tohoto politika, stejné lidi právem popuzuje; ovšem u svých andělů spásy jim to vůbec nevadí, a nevadí jim dokonce ani to, že báťuška car, tedy Putin I. a taky poslední, je s tímto novým pašou Turecka, sic po malých počátečních rozepřích, najednou jedna ruka? A ruka ruku myje, jak známo. Copak mají asi za lubem, tito dva šibalové, jak by nejspíš řekl asi bratr Paroubek? Novodobý car a novodobý sultán. Hm. Rozpad EU? Narušení jednoty a stability západu, západních zemí, možná celé euroatlantické civilizace, která stojí v cestě uskutečnění jejich "bohabojných" a zcela jistě mírových plánů? Jdou na to vskutku prazvláštním způsobem. Vězněním a vyvražďováním svých odpůrců, nebo odpůrců svých chráněnců. Je asi čas, dát Erdoganovu Turecku jasně na srozuměnou, kde jsou meze a hranice vydírání a smysluplné spolupráce. Snad toho budou lídři EU i NATO schopni.

... no, a já už snad jen dodám, že doufám, že se rozsvítí i přívržencům carů, zemanů i pašů; nevím, jestli se někteří nedívali snad až příliš na pořad "Možná přijde i kouzelník". Kdo ví.

*****

A snad o trochu vážněji ...

Opravdu to tedy vypadá, že bude ještě sranda, tady v Evropě. Pokud Evropa a USA nebudou držet pohromadě a táhnout za jeden provaz; pokud se lídři EU, nepodívají taky do mapy, aby zjistili, že Malá Asie, to je ten poloostrov na kterém leží Turecko, není a nikdy nebyla a velmi pravděpodobně nikdy ani nemůže být přirozenou součástí Evropy; a že i když přirozenou hranici, dělící Euroasijský kontinent na Evropu a Asii, tvoří třeba Ural, tak tou nepřirozenou hranicí, asi daleko většího významu, tvoří ideologie; kdy ta východní, orientální a také v mnoha islámských zemích, nedospěla prostě ještě k tomu, aby demokracie a svoboda měla pro lid větší význam, než pomatená a v silné vůdce slepou vírou věřící většiny, stejně tak jako věří v Boha, nic se nezmění. A dokud to tito věřící nepochopí, nedostanou se ani oni dál. Jejich andělé spásy, budou svrženi do pekel, nebo tam dost možná uvrhnou celý svět, uvěří-li jim i valná většina pomatenců z Evropy.

A ti mají zcela samozřejmě i své lokální andílky spásy, jako je ve Francii např. Marie Le Pén, nebo byl v Holandsku Wilders. A také u nás mají mnozí lidé několik lokálních aspirantů, tak jen namátkou mimo Miloše Zemana, uvedu třeba Tomia Okamuru (SPD), a dost možná se to týká i ANO a Andreje Babiše. A je to tedy jen na nás a na oné ve všech směrech vyspělejší části světa, jak se k tomu při své zcela evidentní "momentální" a intelektuální degeneraci, plynoucí nejspíš z nadbytku, také z přesycenosti a někdy asi i jen z nudy, z nenaplnění ambicí, z vlastní zvrácenosti a pomatenosti v řebříčku hodnot, která jasně působí zcela zhoubně nejen na intelekt, ale především na morálku, jestli se tedy vzpamatuje?

Uspokojování vlastních tužeb, mnohdy dost zvrácených, je tou cestou do pekel. A andělé spásy, vám nepomohou, neb je to většinou jen výplod chorých myslí. Možná však už byl dlouho mír a lidé potřebují další obrovský, možná celosvětový konflikt, aby si dokázali opět začít vážit prostých věcí, kdo ví? Uvidíme, nakolik soudní jsou dnes lidé; snad dění v Holandsku, ještě dává jistou naději. My ovšem nejsme v Holandsku, že; tedy nezbývá než doufat, že i zde lidé nakonec prohlédnou, a nezačne se ve světě používat rčení "bludný čecháček". Kéž by tomu tak bylo. Náznaky však zatím popravdě moc nevidím, spíš naopak. Možná, že to je jen můj mylný dojem z této virtuální, idnesácké a blogosférské bubliny. Kdo ví.

Byl bych za to popravdě celkem rád.

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 16.3.2017 16:53 | karma článku: 18.21 | přečteno: 325x

Další články blogera

Karel Ábelovský

woknoviny ... tak třeba o duze

... co možná může spojit třeba dvě vzdálené, k sobě vztažené ruce; nebo jen jako důkaz, že každá bouře má svůj konec, a že nic netrvá věčně ... a že stačí jen málo, třeba trocha světla, slunce, a vše pak vypadá zase optimističtěji

22.5.2017 v 15:47 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 132 | Diskuse

Karel Ábelovský

woknoviny - sex ve světě čumilů

... mám wokno - respektive mívám občas wokno a tím woknem pozoruji dění, snad abych vystřízlivěl, tedy v to minimálně doufám - jo a nezbytné varování: "blog je wo ničem" ;o)))

20.5.2017 v 15:26 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 380 | Diskuse

Karel Ábelovský

Opakovaná vládní krize, vyvolává otázku, dokáží-li si Češi vládnout sami

a ANO - máme vládní krizi, to bezesporu a trvá už poměrně dlouho - ovšem to co předvádí současná vládní klaka - premiér, ale především pak ministr financí a taky prezident republiky a hradní kancelář, to je vskutku politické dno.

12.5.2017 v 13:29 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 1167 | Diskuse

Karel Ábelovský

jen tak, náhodou

... když zvedneš hlavu k nebi a víš, že vše podstatné už tu bylo, a že vše už bylo nejen odžito, ale také zaznamenáno, napsáno a řečeno; a to dávno před tím, než jsi přišel na svět - a jen se vše opakuje stále dokola

7.5.2017 v 14:06 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 227 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Iva Marková

Hledání kořenů

Někdy člověk zaslechne volání. Nelogické, neodbytné, silné. Většinou si s ním neví rady - přehluší ho, ignoruje a dělá, že není. Někdy ho ale poslechne a jde za ním...

28.5.2017 v 20:39 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 147 | Diskuse

Jan Jílek

Řekni "Ne!" A udržíš si sebeúctu

Většina lidí chápe, že spolupráce je nejvýhodnější způsob existence v lidské komunitě. Zároveň si většina lidí neuvědomuje, že tohle je největší páka všech možných manipulantů.

28.5.2017 v 14:06 | Karma článku: 20.14 | Přečteno: 504 | Diskuse

Jiří Jiroudek

I Ty Brute? Alles gute!

Český vicepremiér Pavel Bělobrádek se začátkem června zúčastní sjezdu sudetoněmeckého sdružení v Augšpurku. Zatím(!) nejvýše postavený politik, který se sjezdu zúčastní. Loni se sjezdu zúčastnil ministr kultury Herman.

28.5.2017 v 3:27 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 773 | Diskuse

Brigita Tóthová

Neskutečně skutečný příběh

Miluji ty momenty, kdy se stávám součástí příběhu, jehož vyústění přijde až za pár týdnů, měsíců či let. Kostky do sebe zapadnou a zbude jen radost a pusa otevřená úžasem.

27.5.2017 v 8:00 | Karma článku: 7.49 | Přečteno: 213 | Diskuse

Jan Jílek

Hájení svých zájmů je skoro vždy bolestné

Jel jsem dnes dvakrát tramvají číslo 12. Z Barrandova na Vltavskou, neboť bylo krásné ráno, měl jsem čas a nechvátal jsem. Líně jsem pokukoval po světě.

27.5.2017 v 0:28 | Karma článku: 16.61 | Přečteno: 540 | Diskuse
Počet článků 698 Celková karma 13.29 Průměrná čtenost 1288

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“

_____________________________________________

 

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.