Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andělé spásy

16. 03. 2017 16:53:43
... přijde mi trochu zvláštní, když nejateističtější národ, věří na anděle spásy. Nejlepším dokladem toho je podpora zdejších "soudruhů" novému prezidentovi USA. Budou mít pravdu, nebo se šeredně pletou?

***

V jedné písni, se prý zpívá, že každá trampota má svou mez ... no, tahle zatím té své nedosáhla, tak uvidíme, co bude dál. Dost jsem se nasmál, při čtení různých "písem" mnohých zdejších "písmáků". A to tím spíš, jsou-li to "soudruzi" už od pohledu, natož pak dle "věrozvěstných" popisů událostí, a to i těch budoucích, kterými nás tu "krmí"; jejich slepá víra ve spasitele, a v různé anděle spásy, je až "obdivuhodná" - co se slepoty týká, nezadají si mnozí s kdejakým pod zemí žijícím zvířátkem ... slepákem, ... možná i tím krtkem, importovaným nejdříve do vesmíru, a hned nato dalším "aeronautem" do Číny. Pokud to tedy nebyl pokus o zničení asijského obra, pomocí krtinců, namísto klacků házených pod nohy. U takového "vtipálka", jakým je i váš/náš prezident, jeden nikdy neví.

Pro mnohé je bez diskuzí takovým andělem spásy právě Mlhoš I, svatý - čekáme už jen "nanebevzetí" neb "blahořečen" je zde "věřícími" neustále. Myslím, že je to jen otázka času, kdy se vskutku ukáže, že je trojjediný - omluvte kvalitu obrázku, ale jen to dokazuje, že je to vskutku Mlhoš (a to první, přímo zvolený)

... kupředu levá, zpátky ni krok, vybavuje se mi matně cosi z dávné minulosti, takže mám pochopení pro ty, co jim tohle "retro" vyhovuje; mladí jsme byli vskutku jen jednou, a jistě to byly pro mnohého, a právě jen díky tomu, lepší časy - jen nevím, proč dnes věří, že se právě jim, mohou ještě vrátit?

A že jich je; a především zde se vyskytují mnozí a tedy především v jejich očích, v očích mnoha bezvěrců, ateistů - čti především "komunistů" ať už bývalých či nových, mladých; a taky dalších "pohrobků časů minulých", za které lze považovat všechny socialismem indoktrinované jedince - projevuje se to tak, že mají radost za všech možných zákazů, a především touhou, inkasovat od těch úspěšnějších, a je jedno jestli větší daně, nebo poplatky na zdravotnictví, důchody a podobně; a kteří zde vzývají především Zemana a ČSSD, potažmo pak logicky tedy i Putina a jeho Rusko ... a jak jsem už psal, nemám nic proti Rusku jako takovému, ale proti Putinovskému Rusku - protože to dle mého soudu není to samé; a kterého zastáncem a přívržencem je i Mlhoš I. řečený Zeman. Zeman, který tvrdí, že nesnáší Potěmkinovy vesnice. Jak taky jinak, že.

Ti kteří vědí, mají jasno a nejen v tom, proč to tak je. A ti kteří nevědí, nebo nechtějí vědět, ti co trpí nejspíš účelovou zapomnětlivostí - amnésií, případně tomu tak u nich skutečně je, se tu dnes a denně k těm dvěma modlí. Pro doposud myslícího jedince, směšná a mnohdy ubohá podívaná; někdy vyvolávající smích, jindy však také i zlobu. A celkem pochopitelně, říkají si nejspíš ti, co se zlobí, jestli je něco podobného vlastně vůbec možné? No, jak vidíte sami, opravdu to možné je. Lidská hloupost a omezenost je paradoxně asi neomezená. Neb titíž zde nehorázně a lživě tvrdí (neschopni rozpoznat příčinu a důsledek), že zlobu vyvolávají ti, kteří na ně jen reagují. No, co je k tomu potřeba více říkat? Nic, těžko je lze přesvědčit, nechápou-li jednoduchou logiku.

Ovšem vůbec nejsměšnější na tom je to, že tito zatvrzelí odpůrci EU, NATO - jako jsou nejen zdejší komunisté, socialisté, jsou mnohdy i kritici zločinných USA - tedy až doposud - a nyní se na kolenou a vřele modlí, a vzývají nového prezidenta Trumpa!? A ti nejinteligentnější, ho dokonce srovnávají a přirovnávají k Mlhošovi I. Konec konců, i on sám, se také vidí, jako ne nepodobný Donaldu Trumpovi. A pochlebováním a vyjádřením sympatií, včetně toho, že by uvítal jako velvyslankyni jeho bývalou ženu. A pak taky ten jásot, když Trump začal podepisovat své dekrety. Ještě se nic z toho nestalo, a nenaplnilo, ale řev a jásot a taky oslavy v českých luzích a hájích, nebraly konce. Sice nyní trochu ochladly, když si i nekritičtí sympatizanti uvědomili, že USA není ČR, že soudy a další instituce, mají také svůj vliv ve skutečně právním státě a demokracii, a to i přes prezidentský systém, přesto své naděje živí vesele dál.

Mám občas záchvaty smíchu a taky spoustu podivných nápadů, s tím vším úzce souvisejících - například mne tuhle napadlo, oslovit Český olympijský výbor, aby navrhl nový olympijský sport - rektální alpinismus - to bychom rázem měli olympioniků a zlatých medailí, myslím si troufale. Dle mého soudu, to spíš svědčí nejen o totální ztrátě soudnosti mnohých, ale především o jejich vlastní zvrácenosti. Což pak to sami nevidí, jak jsou často směšní a doslova trapní; což pak jim to nepřijde minimálně vzhledem k jejich názorům prapodivné? Prezident zločinných USA, je pro ně nyní spásou?

Vskutku výstavní exemplář, jen co je pravda. Anděl spásy s přehazovačkou. ;o))) Jestli pak má někoho, kdo vychází z budovy první, aby zjistil, odkud fouká vítr?

***

Pro jiné, především pak asi pro mnohé Turky, může být takovým andělem spásy Erdogan, asi uvěřili, že má tajný Recep(t) jak vrátit zaniklému sultanátu zašlou slávu, a tím i sobě neomezenou moc; ano, moc korumpuje, ovšem v souvislosti s tím, co jsme zmínili výše, je velmi zajímavé, že stejný styl právě tohoto politika, stejné lidi právem popuzuje; ovšem u svých andělů spásy jim to vůbec nevadí, a nevadí jim dokonce ani to, že báťuška car, tedy Putin I. a taky poslední, je s tímto novým pašou Turecka, sic po malých počátečních rozepřích, najednou jedna ruka? A ruka ruku myje, jak známo. Copak mají asi za lubem, tito dva šibalové, jak by nejspíš řekl asi bratr Paroubek? Novodobý car a novodobý sultán. Hm. Rozpad EU? Narušení jednoty a stability západu, západních zemí, možná celé euroatlantické civilizace, která stojí v cestě uskutečnění jejich "bohabojných" a zcela jistě mírových plánů? Jdou na to vskutku prazvláštním způsobem. Vězněním a vyvražďováním svých odpůrců, nebo odpůrců svých chráněnců. Je asi čas, dát Erdoganovu Turecku jasně na srozuměnou, kde jsou meze a hranice vydírání a smysluplné spolupráce. Snad toho budou lídři EU i NATO schopni.

... no, a já už snad jen dodám, že doufám, že se rozsvítí i přívržencům carů, zemanů i pašů; nevím, jestli se někteří nedívali snad až příliš na pořad "Možná přijde i kouzelník". Kdo ví.

*****

A snad o trochu vážněji ...

Opravdu to tedy vypadá, že bude ještě sranda, tady v Evropě. Pokud Evropa a USA nebudou držet pohromadě a táhnout za jeden provaz; pokud se lídři EU, nepodívají taky do mapy, aby zjistili, že Malá Asie, to je ten poloostrov na kterém leží Turecko, není a nikdy nebyla a velmi pravděpodobně nikdy ani nemůže být přirozenou součástí Evropy; a že i když přirozenou hranici, dělící Euroasijský kontinent na Evropu a Asii, tvoří třeba Ural, tak tou nepřirozenou hranicí, asi daleko většího významu, tvoří ideologie; kdy ta východní, orientální a také v mnoha islámských zemích, nedospěla prostě ještě k tomu, aby demokracie a svoboda měla pro lid větší význam, než pomatená a v silné vůdce slepou vírou věřící většiny, stejně tak jako věří v Boha, nic se nezmění. A dokud to tito věřící nepochopí, nedostanou se ani oni dál. Jejich andělé spásy, budou svrženi do pekel, nebo tam dost možná uvrhnou celý svět, uvěří-li jim i valná většina pomatenců z Evropy.

A ti mají zcela samozřejmě i své lokální andílky spásy, jako je ve Francii např. Marie Le Pén, nebo byl v Holandsku Wilders. A také u nás mají mnozí lidé několik lokálních aspirantů, tak jen namátkou mimo Miloše Zemana, uvedu třeba Tomia Okamuru (SPD), a dost možná se to týká i ANO a Andreje Babiše. A je to tedy jen na nás a na oné ve všech směrech vyspělejší části světa, jak se k tomu při své zcela evidentní "momentální" a intelektuální degeneraci, plynoucí nejspíš z nadbytku, také z přesycenosti a někdy asi i jen z nudy, z nenaplnění ambicí, z vlastní zvrácenosti a pomatenosti v řebříčku hodnot, která jasně působí zcela zhoubně nejen na intelekt, ale především na morálku, jestli se tedy vzpamatuje?

Uspokojování vlastních tužeb, mnohdy dost zvrácených, je tou cestou do pekel. A andělé spásy, vám nepomohou, neb je to většinou jen výplod chorých myslí. Možná však už byl dlouho mír a lidé potřebují další obrovský, možná celosvětový konflikt, aby si dokázali opět začít vážit prostých věcí, kdo ví? Uvidíme, nakolik soudní jsou dnes lidé; snad dění v Holandsku, ještě dává jistou naději. My ovšem nejsme v Holandsku, že; tedy nezbývá než doufat, že i zde lidé nakonec prohlédnou, a nezačne se ve světě používat rčení "bludný čecháček". Kéž by tomu tak bylo. Náznaky však zatím popravdě moc nevidím, spíš naopak. Možná, že to je jen můj mylný dojem z této virtuální, idnesácké a blogosférské bubliny. Kdo ví.

Byl bych za to popravdě celkem rád.

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 16.3.2017 16:53 | karma článku: 18.42 | přečteno: 338x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Páta kolona islamistů

... to jsou trochu vystrašení a snad i jen proto hodně nenávistní lidé, kteří si mnohdy ani neuvědomují, že dělají přesně to, oč teroristům jde; a tak šíří strach a paniku a ta nabírá na síle, logickým důsledkem je pouze jediné

24.7.2017 v 20:48 | Karma článku: 28.12 | Přečteno: 3411 | Diskuse

Karel Ábelovský

O demokracii

... domnívám se, že je vskutku nejvyšší čas, připomenout si co je skutečné vlastenectví, co skutečně je a znamená demokracie a také co jsou ideály humanitní - zmatení pojmů v současné době už dosáhlo tuším svého vrcholu

23.7.2017 v 23:34 | Karma článku: 21.00 | Přečteno: 616 | Diskuse

Karel Ábelovský

V naší zemi lidské zrůdy nechceme - reakce na článek

... no, já si myslím, že v žádné zemi lidské zrůdy nechtějí; bohužel, přesto se asi v každé zemi, čas od času stane něco, co se podobným způsobem dá nazvat. A bohužel pro nás v Evropě, jsou také historicky doložitelné události ...

19.7.2017 v 11:30 | Karma článku: 24.32 | Přečteno: 1879 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kavárenská (zemanovská) obsese, blogera Faltýna - reakce na článek

... je cosi, co se nám rozmohlo, jako tuhle klíšťata - nebude tedy od věci, ukázat si, jak vypadá takový skutečný kavarenský povaleč a samozvanec ... navíc se silným sklonem k dnes už zcela rozšířenému chování - jakému? No, budete

14.7.2017 v 13:32 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 942 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Jan Jílek

Tak trochu o česneku i válce

Smazal jsem blog, kde jsem se pokoušel adorovat editory, které používám na psaní. Dělo se tak pod vlivem sledování své lásky, která provádí korekturu jedné diplomové práce v LibreOffice.

25.7.2017 v 14:07 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 292 | Diskuse

Pavlína Dvořáková

Já bych ty internety (ne)zakázala

I když jsem se zpočátku zuby nehty bránila, i mě smetla digitální tsunami, a tak patřím mezi lidi, kteří bez internetu neudělají ani krok.

25.7.2017 v 6:45 | Karma článku: 12.23 | Přečteno: 464 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Deník jedné Vlasty ze severozápadu - část VIII.

Už zase prší, ale nevadí. Zábavy i tvůrčí práce je dost. V chomutovském Sushi baru jsem si dala polévku Pho a vrátila se k voskovým barvám, z nichž se dělá enkaustika. Je to výtvarná metoda pro každého. Není třeba umět kreslit.

24.7.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.67 | Přečteno: 123 | Diskuse

Jan Holát

Miminko

Wikipedie uvádí, že fejeton lehkou, subjektivní formou poukazuje na aktuální problém, což se mi tentokrát zřejmě nepodaří, nicméně neschopnost mít vlastní rodinu, tím problémem zaručeně je.

24.7.2017 v 14:22 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 509 | Diskuse

Daniela Bulířová

Proč jsme si přestali naslouchat?

Když ke mně Kamila poprvé přišla, měla zarudlé oči od pláče a mírně popotahovala. Nuceným úsměvem se snažila zakrýt rozpaky, které v ní naše první setkání vzbuzovalo.

24.7.2017 v 13:53 | Karma článku: 5.73 | Přečteno: 253 | Diskuse
Počet článků 716 Celková karma 18.09 Průměrná čtenost 1283

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“

_____________________________________________

 

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.