Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

No nazdar ... od desíti k pěti, zdá se (reakce na některé blogy)

8. 06. 2017 12:34:54
... občas zde mám pocit, že jsem se ocitl v tom vtipu o slepém a jednookém, co jdou za babičkou ... a jen ještě pro jistotu dodám, že tento na výsost pokrytecký a nenávistný blog je "woničem", tak jako mnohé jiné zde

***

Pokud ten vtip neznáte, tak jednooký si cestou lesem vypíchne oko a říká slepému: "Tak jsme došli!" A slepec praví: "Ahoj babi."

Vypadá to, že hloupost už skutečně nadobro zvítězila. A nastal tedy asi také čas, upravit i některá pořekadla, rčení či moudra; zde na blogu, pak zcela určitě to o tom jednookém králi, kralujícím mezi slepci. Nově by mělo asi znít: "mezi jednookými, slepý králem"; s vaším dovolením i bez, si pro sebe zcela nekorektně odtuším, a to po přečtení několika posledních článků nevidomého autora. Ostatně by to nejen jemu, nemělo nikterak vadit, neb právě korektnost je slůvko, kterým se dotyčný autor neustále ohání (ale nejen on, pro pořádek, podobných "hrdinných" blogerů - "mažureků" nálepkujících nesmyslně a urážlivě každého s jiným viděním nějakého problému, je tu mnohem víc). No nic, tedy ponechme stranou tyto a podobné "malichernosti", a to i tehdy, jakkoliv jsou právě ony dokladem toho, co je zmíněno právě v názvu a je také důvodem napsání tohoto blogu. Neboť právě tohoto dojmu se zde nemohu jaksi zbavit. Tím spíš, umocňují-li ho i mnozí další. Kdyby to byl jev ojedinělý, dalo by se to snad i přehlédnout. Jako sorry ... ale čeho je moc, toho je už prostě příliš, jak se říká.

Naskýtá se mi tak trochu smutná podívaná, potvrzující hned několik citátů, které ovšem zůstávají v platnosti i dnes; jedním z nich je jistě to o tom, že zlo může zvítězit právě jen tam, kde slušní a moudří lidé, neudělají proti němu vůbec nic. Ano, terorismus je očividné zlo, to je bez debat. Lži o tom, že se nic nedělá, nebo jen převracení skutečnosti, dokonce nesmyslné a lživé obviňování těch co se situaci snaží řešit bez rozdmychávání hysterie a nenávisti, mnohdy stejně fanatické jako sám terorismus, a neuvědomující si, že zlo zase plodí jen zlo, je stejně nebezpečné. Výkřiky těch, co si to neuvědomují, na tomto faktu nic nezmění.

 • Jediná věc stačí k triumfu zla, když dobří lidé nedělají nic.
  --Edmund Burke
 • Nikdo neudělá větší chybu než ten , který nedělá nic jen proto, že málo zmůže.
  --Edmund Burke
 • Svět je nebezpečné místo, ne kvůli těm, kteří zlo páchají, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.
  -- Albert Einstein
 • Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže.
  --Karel Kryl

A to samé platí často i pro lež, tedy alespoň v mém vnímání a vidění, kdy je záměrná a vědomá lež stejným zlem, neboť je často původcem mnoha problémů. Tolerance a přehlížení takových lží, vede jednoznačně k tomu, že lidem praktikujícím podobné metody, narůstá nejen hřebínek, asi úměrně s čteností a ohlasem, ale graduje i nesmyslnost a ubohost oněch lží; řečí nositelů těchto "pravd" je to prý dokonce odvaha, v těch mých, je to jen sprostota a drzost. A bez patřičné reakce, neštítí se ti lidé už vůbec ničeho. Může se všechno, nejen nesmyslně překrucovat význam slov, nejen bezostyšně a hlavně naprosto hloupě a průhledně lhát; ale tak jako v tomto případě, svůj způsob zvrhlého myšlení a chování, podsouvat druhým. Vůbec nikomu to už zřejmě a očividně nevadí.

V tomto konkrétním a jistě ne ojedinělém případě - aby tedy bylo zcela jasno, to vede k tomu, že autoři těchto polopravd a lží - ano, i půl pravdy, je lež, dokonce snad horší, neb se dost blbě vyvrací lidem, kteří nechápou, že každá mince má vždy dvě strany, ať se to někomu libí, či nikoliv - označují a obviňují druhé z toho, co sami neustále a opakovaně dělají; tedy jinými slovy, podle sebe a tedy dle svého podlého uvažování, předjímají a soudí také druhé. Bez potřebné znalosti, bez důkazů, se stávají soudci a vynášejí rozsudky; a mnozí by se rádi stali i vykonavateli trestu. A vůbec jim to není blbé, ba naopak, ještě se tím chvástají. Jakkoliv právě blbost je to, co zde hraje evidentně prim. No, trochu jsem se zakecal, což bude mít asi jediný důsledek, a to ten, že tento článek skončí kdesi v Hyde párku. No, to je asi jedno. Přeci lidem kteří mají plná ústa řečí o politické a jiné korektnosti, o nazývání věcí pravým jménem, nebudeme říkat pravdu o tom, co si o nich a jejich názorech myslíme - tedy alespoň někteří. Je však možné, že se mýlím, a že jsem jediný komu to zde vadí; no, popravdě nevím, ale nemyslím si to. Dle mého skromného názoru jsou nejen zde i tací, co ještě neztratili zcela soudnost a nepodlehli davové psychóze.

***

To je asi tak vše, co jsem chtěl říct - protože zcela evidentně je to spíše než co jiného marnost; a jak se říká marnost nad marnost, neb kde nic není, tuším ani smrt nebere. A kde není ani odvaha postavit se nejen zcela evidentnímu pokrytectví, dvojakosti, ale také hlouposti, hloupým pomluvám, rozsévání nepochopení, zloby a tím zcela jistě i nenávisti, je asi vše zbytečné a naprosto marné. No, co víc k tomu ještě napsat? Pozdrav všem těm rádoby "slušným" pokrytcům a lhářům? No, tak jo ... Nazdar!? Čeho tak asi?

***

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 8.6.2017 12:34 | karma článku: 15.54 | přečteno: 701x

Další články blogera

Karel Ábelovský

woknoviny ... jako hra na schovávanou

... přesně tak vypadá argumentace všech socialistů a také komunistů - i těch skrytých a skrývajících se za vzletné výrazy jako demokracie, svoboda, sociální a podobně

26.6.2017 v 15:56 | Karma článku: 8.35 | Přečteno: 175 | Diskuse

Karel Ábelovský

woknoviny ... o poločase rozpadu organismu

ČSSD, včetně jejich vrcholných představitelů, a to minulých i současných, je vynikající studijní "matriál" - jak říkali někteří její představitelé, pamatujete? No, oni mají mnozí nejen problém se slůvky a jejich vhodným užitím.

24.6.2017 v 17:14 | Karma článku: 13.37 | Přečteno: 316 | Diskuse

Karel Ábelovský

woknoviny - úvaha o tlusté čáře

... a nejen za minulostí - nehledejte zde však souvislost s minulostí komunistickou, resp. socialistickou a ani s Listopadem, jakkoliv se taková asociace asi mnohým, tedy těm s pamětí, jistě nabízí - varování "odnikud nikam" blog.

23.6.2017 v 15:07 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 140 | Diskuse

Karel Ábelovský

Rusko je prý demokratická země - aneb O tichu po pěšině

... tedy, že je Rusko demokratická země, to tvrdí Putin. Nejspíš jakási "nová demokracie" zcela nového východního typu, kterou "západ" nechápe, asi na rozdíl od mnohých i zdejších "putinofilních" přívrženců nových pořádků

15.6.2017 v 15:55 | Karma článku: 24.49 | Přečteno: 673 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Náboženské bludy a prezidentová milost Kajínkovi

Vážený člen jakékoliv náboženské nebo církevní organizace, který žije vzorným osobním, manželským a rodinným životem, nemá v přítomnosti Boha bible žádnou výhodu ani přednost před lhářem, darebákem, zločincem a poběhlicí.

27.6.2017 v 18:09 | Karma článku: 12.57 | Přečteno: 495 | Diskuse

Pavel Liprt

Komňa - vesnice roku 1592 nebo 2011?

Že se Jeníček narodil, to je jisté. Dokonce i na dni se všichni shodnou, byl to 28. březen 1592. Horší je to ale s místem narození Jana Amose Komenského. Nic určitě nezkazím, když uvedu, že se tak stalo na jihovýchodní Moravě.

27.6.2017 v 15:06 | Karma článku: 12.36 | Přečteno: 272 | Diskuse

František Filip Dvořák

Sugesce k ovládání společnosti

Od nepaměti tento mechanismus využívaly kulty a církve všeho druhu. A proč to dělají? Inu - myslí to s námi dobře. Dokonce tak dobře, že nás ochrání před tím, abychom se namáhali myslet sami.

27.6.2017 v 12:58 | Karma článku: 21.39 | Přečteno: 514 | Diskuse

Jaroslav Čejka

O miliardáři, kterému ukradli křeslo

Wolkrova "Pohádka o milionáři, který ukradl slunce" už dávno není in. Zná ji jen málokdo. Podobně jako jejího autora. Dnes jsou v kurzu jiné příběhy. Například ten o miliardáři, kterému ukradli křeslo. To ministerské, samozřejmě.

27.6.2017 v 12:27 | Karma článku: 20.61 | Přečteno: 816 |

Josef Hejna

Sedlina

Každý občan má svůj rozum, každý může posoudit papalášské praktiky Pražského hradu sám. Jenom přemýšlím, jaké výročí mává na Ovčáčka. Tomu by to na Hradě moc slušelo.

27.6.2017 v 12:00 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 293 | Diskuse
Počet článků 705 Celková karma 13.49 Průměrná čtenost 1281

... zde je mlžno, kouřmo a občas dokonce i "nahuleno" - vstup pouze na vlastní nebezpečí - za jakékoliv pasivní důsledky vaší případné přítomnosti, autor prostě odmítá nést zodpovědnost ;o)))

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“

_____________________________________________

 

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.