Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

No nazdar ... od desíti k pěti, zdá se (reakce na některé blogy)

8. 06. 2017 12:34:54
... občas zde mám pocit, že jsem se ocitl v tom vtipu o slepém a jednookém, co jdou za babičkou ... a jen ještě pro jistotu dodám, že tento na výsost pokrytecký a nenávistný blog je "woničem", tak jako mnohé jiné zde

***

Pokud ten vtip neznáte, tak jednooký si cestou lesem vypíchne oko a říká slepému: "Tak jsme došli!" A slepec praví: "Ahoj babi."

Vypadá to, že hloupost už skutečně nadobro zvítězila. A nastal tedy asi také čas, upravit i některá pořekadla, rčení či moudra; zde na blogu, pak zcela určitě to o tom jednookém králi, kralujícím mezi slepci. Nově by mělo asi znít: "mezi jednookými, slepý králem"; s vaším dovolením i bez, si pro sebe zcela nekorektně odtuším, a to po přečtení několika posledních článků nevidomého autora. Ostatně by to nejen jemu, nemělo nikterak vadit, neb právě korektnost je slůvko, kterým se dotyčný autor neustále ohání (ale nejen on, pro pořádek, podobných "hrdinných" blogerů - "mažureků" nálepkujících nesmyslně a urážlivě každého s jiným viděním nějakého problému, je tu mnohem víc). No nic, tedy ponechme stranou tyto a podobné "malichernosti", a to i tehdy, jakkoliv jsou právě ony dokladem toho, co je zmíněno právě v názvu a je také důvodem napsání tohoto blogu. Neboť právě tohoto dojmu se zde nemohu jaksi zbavit. Tím spíš, umocňují-li ho i mnozí další. Kdyby to byl jev ojedinělý, dalo by se to snad i přehlédnout. Jako sorry ... ale čeho je moc, toho je už prostě příliš, jak se říká.

Naskýtá se mi tak trochu smutná podívaná, potvrzující hned několik citátů, které ovšem zůstávají v platnosti i dnes; jedním z nich je jistě to o tom, že zlo může zvítězit právě jen tam, kde slušní a moudří lidé, neudělají proti němu vůbec nic. Ano, terorismus je očividné zlo, to je bez debat. Lži o tom, že se nic nedělá, nebo jen převracení skutečnosti, dokonce nesmyslné a lživé obviňování těch co se situaci snaží řešit bez rozdmychávání hysterie a nenávisti, mnohdy stejně fanatické jako sám terorismus, a neuvědomující si, že zlo zase plodí jen zlo, je stejně nebezpečné. Výkřiky těch, co si to neuvědomují, na tomto faktu nic nezmění.

 • Jediná věc stačí k triumfu zla, když dobří lidé nedělají nic.
  --Edmund Burke
 • Nikdo neudělá větší chybu než ten , který nedělá nic jen proto, že málo zmůže.
  --Edmund Burke
 • Svět je nebezpečné místo, ne kvůli těm, kteří zlo páchají, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.
  -- Albert Einstein
 • Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže.
  --Karel Kryl

A to samé platí často i pro lež, tedy alespoň v mém vnímání a vidění, kdy je záměrná a vědomá lež stejným zlem, neboť je často původcem mnoha problémů. Tolerance a přehlížení takových lží, vede jednoznačně k tomu, že lidem praktikujícím podobné metody, narůstá nejen hřebínek, asi úměrně s čteností a ohlasem, ale graduje i nesmyslnost a ubohost oněch lží; řečí nositelů těchto "pravd" je to prý dokonce odvaha, v těch mých, je to jen sprostota a drzost. A bez patřičné reakce, neštítí se ti lidé už vůbec ničeho. Může se všechno, nejen nesmyslně překrucovat význam slov, nejen bezostyšně a hlavně naprosto hloupě a průhledně lhát; ale tak jako v tomto případě, svůj způsob zvrhlého myšlení a chování, podsouvat druhým. Vůbec nikomu to už zřejmě a očividně nevadí.

V tomto konkrétním a jistě ne ojedinělém případě - aby tedy bylo zcela jasno, to vede k tomu, že autoři těchto polopravd a lží - ano, i půl pravdy, je lež, dokonce snad horší, neb se dost blbě vyvrací lidem, kteří nechápou, že každá mince má vždy dvě strany, ať se to někomu libí, či nikoliv - označují a obviňují druhé z toho, co sami neustále a opakovaně dělají; tedy jinými slovy, podle sebe a tedy dle svého podlého uvažování, předjímají a soudí také druhé. Bez potřebné znalosti, bez důkazů, se stávají soudci a vynášejí rozsudky; a mnozí by se rádi stali i vykonavateli trestu. A vůbec jim to není blbé, ba naopak, ještě se tím chvástají. Jakkoliv právě blbost je to, co zde hraje evidentně prim. No, trochu jsem se zakecal, což bude mít asi jediný důsledek, a to ten, že tento článek skončí kdesi v Hyde párku. No, to je asi jedno. Přeci lidem kteří mají plná ústa řečí o politické a jiné korektnosti, o nazývání věcí pravým jménem, nebudeme říkat pravdu o tom, co si o nich a jejich názorech myslíme - tedy alespoň někteří. Je však možné, že se mýlím, a že jsem jediný komu to zde vadí; no, popravdě nevím, ale nemyslím si to. Dle mého skromného názoru jsou nejen zde i tací, co ještě neztratili zcela soudnost a nepodlehli davové psychóze.

***

To je asi tak vše, co jsem chtěl říct - protože zcela evidentně je to spíše než co jiného marnost; a jak se říká marnost nad marnost, neb kde nic není, tuším ani smrt nebere. A kde není ani odvaha postavit se nejen zcela evidentnímu pokrytectví, dvojakosti, ale také hlouposti, hloupým pomluvám, rozsévání nepochopení, zloby a tím zcela jistě i nenávisti, je asi vše zbytečné a naprosto marné. No, co víc k tomu ještě napsat? Pozdrav všem těm rádoby "slušným" pokrytcům a lhářům? No, tak jo ... Nazdar!? Čeho tak asi?

***

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 8.6.2017 12:34 | karma článku: 15.55 | přečteno: 717x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře III.

... rozespale nahmatal telefon na nočním stolku a vypnul vyzvánění; spal nebo bděl, nevěděl jistě. Žádné sny se mu už hodně dlouho nezdály, nebo si je nepamatoval; zato nyní si nebyl jist, zda to co mu nedalo spát, nebyl jen sen

19.8.2017 v 13:48 | Karma článku: 6.33 | Přečteno: 150 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře II.

... jako prapodivný sen, sněný spíš ve dne a za plného vědomí, kdy však nejste schopni přesně rozeznat, jedná-li se o realitu či právě jen o pokračování noční můry, kdy vše je tak reálné, až z toho chvílemi mrazí

14.8.2017 v 15:36 | Karma článku: 7.54 | Přečteno: 160 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře

... škubl sebou, pomalu otevřel oči a chvilku se díval jen tak do stropu; pak jeho pohled sjel pomalu po zácloně okna do míst, kde stál malý noční stolek, na němž ležel telefon.

13.8.2017 v 15:22 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... aneb fotoplkání

... příroda má svá různá tajemství a také své kouzlo - květy a různý hmyz žijí v jakési symbióze, závislosti; jsou nejen krásné, zajímavé, ale mnohdy vskutku fascinující, tedy alespoň pro mne

10.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 259 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ondřej Šebesta

Vodní skútr – mrtvolostroj

Před zahájením soudního přelíčení se předseda ujme slova: „Obdržel jsem od žalující strany úplatek ve výši 100.000 a od strany žalované 80.000. Navrhuji, aby strana žalovaná dorovnala ten rozdíl, aby byla zaručena nestrannost soud

21.8.2017 v 7:00 | Karma článku: 14.08 | Přečteno: 282 | Diskuse

Luboš Chott

Špicberky nebo adamky?

Dostal jsem od dcery plavky bermudského typu s palmami přes celý zadek - důvěrně jim říkám špicberky. Ale nevím, jestli v nich mám riskovat ostudné vykázání z koupaliště. No, pro jistotu si dám do báglu i staré dobré adamky.

21.8.2017 v 6:14 | Karma článku: 6.97 | Přečteno: 143 | Diskuse

Zuzana Palečková

Krize by nám šly...

Dunkerk je skvělý film o beznadějné situaci, o tom, co všechno lidé dokáží vydržet a překonat, co jsou ochotni udělat pro jiné. Vybízí k zamyšlení nad tím, jak bychom to asi zvládli my, jací vlastně jsme?

21.8.2017 v 0:58 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 147 | Diskuse

Pavel Strunz

Strážci ideologické čistoty

Zpráva z budoucího tisku: Poté, co pražská městská rada rozhodla odstranit jízdní sochu Jana Žižky z Trocnova z vrchu Vítkov, se u ní den před plánovaným odstraněním na protest sešli nacionalisté, komunisté a jiní extremisté.

20.8.2017 v 23:59 | Karma článku: 26.17 | Přečteno: 472 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 705 |
Počet článků 727 Celková karma 16.65 Průměrná čtenost 1273

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.