Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A co třeba zákaz rozdělávání táborových ohňů

8. 07. 2017 14:11:03
... to fakt ještě nikoho nenapadlo? Nechtěl jsem, ale musím se ještě vrátit ke kouři, hoření - tedy ke kouření a taky jeho plošném zákazu v restauracích, v barech a kavárnách. Jen stěží lze napsat něco nového, a tím spíš vtipného

***

To jsem už zkusil zde "Kouříš, piješ, tak čemu se divíš" a myslím, že se to celkem povedlo - a tak se tím chlubím, kudy chodím, můžete mi to mít sice za zlé, ale to je asi tak vše, co s tím můžete dělat, že.

No, on kouř - a to všechen, aby bylo jasno, je prostě karcinogenní a smrdí vám hadry, atd. ... proč tedy ještě nikoho nenapadlo zakázat třeba táborové ohně, pálení čarodějnic a podobné škodlivé libůstky, podobně jako třeba spalovny odpadu, které zároveň dodávají teplo do vašich domovů? Vždyť to vše jistě škodí přírodě a je tedy celkem logicky škodící velmi vážně také vašemu zdraví, tedy v důsledku. A navíc to má naprosto prokazatelně i další konkrétní a velmi neblahé a taky zcela prokazatelné jiné důsledky, na rozdíl od pasivního kouření? Opakuji, pasivního kouření, protože o to tu jde. Kolik lidí ve světě ročně uhoří a podobně, a tam je vina dokonce naprosto prokazatelná a jednoznačná, nebo ne? Zakažte oheň a jeho rozdělávání! Škodí nejen lidskému zdraví!

A jak to, že se dodnes dokonce zcela beztrestně vyrábějí a prodávají uzeniny a uzené maso? Vždyť je to prokazatelně nezdravé, a jistě i karcinogenní! A co další podobné, s kouřem a hořením související věci? Co třeba grilování? Opékání buřtů? Zakážete ho také svým dětem? No, vám nad tím možná nezůstává rozum stát, a jste ochotni si na to vše dokonce zvyknout, či přizpůsobit se; tedy na ten zcela pokrytecký a jednoznačně diskriminační zákon o plošném zákazu kouření ve všech barech, kavárnách, restauracích i předzahrádkách. Považte, venku, ne tom čerstvém a čistém povětří, které je všude, kde se nenalézá onen "odporný, smradlavý, a vašemu zdraví škodící" kuřák. No, tady už já fakt žádný rozumný důvod nehledám, tam by ho totiž hledal leda tak nějaký "magor".

Hloupost a obrovské pokrytectví už zvítězily na celé čáře, a já už jen vyjeveně koukám, kdo všechno se k tomu rád přidává, kdo to vše také lehce akceptuje. Kdyby jen akceptuje, dokonce vítá a možná i jásá nad podobným opatřením. Ne, vskutku nejsem zklamaný, dá a vždy se skoro vše dalo lehce předvídat a předpokládat; prostě jsem z toho jen více než trochu smutný. To ovšem přejde, a celkem brzy, myslím si a jak se znám; rozveselí mne jistě velmi brzy další "vtipný" kousek z dílny všech těch našich lepších, uvědomělejších, a jistě vždy slušnějších, voňavějších a na ničem nezávislých a především, taky vždy vzdělanějších a podle sebe tedy i inteligentnějších spoluobčanů. No, tak nepochybujte, nepochybujte!

***

Ovšem chtěl bych se i přesto pozastavit nad oním "diskriminační", to je zde totiž nejpodstatnější - protože lidé jsou si myslím podle ústavy před zákonem rovni, resp. díky základní listině svobod, která je snad její nedílnou součástí - tedy alespoň doufám, že je, a že jsme země, kde tato listina je součástí ústavy, alespoň doteď jsem si to myslel. Takže pokud ano, nemůže zákon o plošném zákazu být v pořádku a v souladu s ústavou - je tedy protiústavní, protože dělá z několika skupin občanů, občany druhé kategorie. Tam kde zavedli plošný zákaz kouření, ve všech restauracích, hospodách, kavárnách, barech, nočních klubech, a dokonce i v otevřených zahrádkách, bez ohledu na to, o jaký podnik se jedná, zda-li se tam jí a podobně - tam už ne. Namlouvejte si co chcete, ale nejen z kuřáků byl tímto zákonem vyroben občan druhé kategorie, který je navíc už dávno pokrytecky a nekřesťansky - čti možná lépe a přesněji lichvářsky, trestán nebývale vysokou daní z cigaret, právě za svou závislost. A tím lichvářem je jednoznačně stát. Řečičky o tom, že toto zdanění má údajně saturovat náklady na zdravotní důsledky způsobené právě kouřením, jsou vskutku pro nevědomé, či nějak zainteresované.

Dalším nesvéprávným občanem druhé kategorie, se stal i podnikatel v pohostinství, který nemůže svobodně rozhodovat o tom, jakou restauraci či jen bar, kavárnu si otevře, zda-li kuřáckou či nekuřáckou, a to i přesto, že je sám kuřák a stejně postiženým spoluobčanům, chce nabídnout službu, možnost se svobodně bavit a provozovat svou oblíbenou, doposud legální činnost - tedy kouření. Zřejmě jsme nesvéprávní, asi na rozdíl od nekuřáků, domáhajících se vstupu do jakékoliv kuřácké kavárny a baru, přičemž jim vadí, že je kuřácká a chtějí kouření proto zakázat. Prosím, kdo je tady nesvéprávný idiot, neschopný nést důsledky za své svobodné rozhodnutí?

Vskutku je to kuřák, nebo snad onen podnikatel? Vážně? Já myslím, že je to přesně naopak! A také jsem i zde četl názor, že jde o jakousi "rozmazleneckou" - tedy nejspíš dětinskou odchylku, jakýsi "jájismus" či co - tedy cosi patřící k nedospělým bytostem, začínajícím si uvědomovat své ego - tedy cosi vlastní tuším jen dětem ve věku 3 - 5 let, kdy je to snad normální a tedy i pochopitelné. No, obavám se, že je to přesně naopak, a tyto příznaky vykazují právě ti, co se si usurpují právo se cpát i do označené kuřácké hospody, protože na to mají podle sebe právo a chtějí, aby se tam proto nekouřilo. Vždyť je to veřejně přístupný prostor, ne? Co na tom, že je nebo jen bylo nebo by mohlo být záměrem, aby existoval právě pro kuřáky, kteří v téhle deformované, vskutku "pseudosvobodné" společnosti měli také nějakou volbu, když ti "dětinštější" volají po tom, aby za jejich rozhodnutí kam vlezou, nesl zodpovědnost stát; co na tom, že kuřákům je přitom odepřena svobodná volba a nemají jinou možnost, kde se sejít, posedět, popít a přitom si zakouřit. Můžeme ale mít svůj názor, v tom asi spočívá ona svoboda a rovnost před zákonem. No, ne, není to pro mne překvapením, tento trend spatřuji už delší dobu, a nejen v tomto případě.

Vraťme se však k meritu věci, a tedy k těm zainteresovaným, kterých je vyjma státu, také velmi mnoho. Zainteresovaných nejen finančně, ale také kariérně, aby bylo zcela jasno. Od lékařů až po politiky. Nikdo rozumný netvrdí, že kouření neškodí zdraví, a my kuřáci, to víme nejlépe (tedy snad vyjma USA ;o) ) - na to vezměte jed; jiná věc však je, jakým způsobem se došlo k tomu, kolik a jakých nemocí, je způsobeno právě kouřením; nemluvě o pasivním kouření, které za daných okolností, tedy s tím, v jakém stavu je ovzduší, voda a příroda celkově, je spíš absurdní. A navíc ne jediné. ;o)

Otravujeme vzduch, řeky i moře, a má to důsledky tak dalekosáhlé, že se jako i v mnoha jiných případech, prostě hledá viník jinde, tam, kde to státy a společnost tak nebolí - tedy u jednotlivců (a vězte, že o tom vím vskutku své, nikoliv jen z doslechu a ze čtení). Jsi kuřák a jsi nemocen? Může za to kouření, a basta. Jak jednoduché, ne. Co na tom, že při své nestřídmosti spolykáš spolu s pitím a jídlem, včetně dýchání otráveného vzduchu tolik jedů, že nějaké kouření, je v tomto smyslu a tím spíš pak právě u pasivního kouření, naprosto zanedbatelné a nesměrodatné! Nevěříte? Tak si zkuste zjistit realitu, fakta, já už jsem to několikrát udělal. Jste obelháváni a oblbováni nejen politiky a reklamou, ale dokonce i odborníky a lékaři, kteří ze všeho také většinově profitují.

***

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | sobota 8.7.2017 14:11 | karma článku: 28.17 | přečteno: 1136x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře III.

... rozespale nahmatal telefon na nočním stolku a vypnul vyzvánění; spal nebo bděl, nevěděl jistě. Žádné sny se mu už hodně dlouho nezdály, nebo si je nepamatoval; zato nyní si nebyl jist, zda to co mu nedalo spát, nebyl jen sen

19.8.2017 v 13:48 | Karma článku: 6.33 | Přečteno: 150 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře II.

... jako prapodivný sen, sněný spíš ve dne a za plného vědomí, kdy však nejste schopni přesně rozeznat, jedná-li se o realitu či právě jen o pokračování noční můry, kdy vše je tak reálné, až z toho chvílemi mrazí

14.8.2017 v 15:36 | Karma článku: 7.54 | Přečteno: 160 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře

... škubl sebou, pomalu otevřel oči a chvilku se díval jen tak do stropu; pak jeho pohled sjel pomalu po zácloně okna do míst, kde stál malý noční stolek, na němž ležel telefon.

13.8.2017 v 15:22 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... aneb fotoplkání

... příroda má svá různá tajemství a také své kouzlo - květy a různý hmyz žijí v jakési symbióze, závislosti; jsou nejen krásné, zajímavé, ale mnohdy vskutku fascinující, tedy alespoň pro mne

10.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 259 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Jiří Jiroudek

,,Malá" retrospektiva, aneb Jednadvacet, jednadvacet, 68/69

Něco historie, něco prožitků, pár ohlédnutí se za minulostí. Léta šedesátá. A ,,některá“ z dat, která velmi ovlivnila i poznamenala naší historii a osudy mnoha lidí. Několik generací. V mnohém až po dnešek. Takže kousek ze života

20.8.2017 v 23:20 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 152 | Diskuse

Andrea Špičáková

Útok v Barceloně pohledem z Katalánska

Je to sice už tři dny, co katalánskou metropoli ochromil zásah několika bláznů, kteří ublížili nevinným lidem, ale po návratu z Barceloně nedalekého Lloret de Mar bych okomentovala situaci, jak to vypadalo Katalánsku hodiny poté.

20.8.2017 v 20:53 | Karma článku: 25.59 | Přečteno: 750 | Diskuse

Lucie Gavendová

Svět se mění a my s ním

Foukám do popela, který se rozlétává na všechny světové strany. Foukám do něj stejně, jako jednou někdo foukne do toho prachu, který zbyde po mě. Člověče, prach jsi, a v prach se obrátíš.

20.8.2017 v 14:30 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 217 | Diskuse

Jan Tichý

Třístovkové bilancování

Říkal jsem si, kdy provedu nějaké změny na blogu, nejlépe vyměním profilovou fotku, aby tam nestrašila pořád ta stejná (postupem času letitá).

20.8.2017 v 12:35 | Karma článku: 5.27 | Přečteno: 121 | Diskuse

Jan Jílek

Miluj mě, miluj mě

Jen tak jsem si přemýšlel o tom, co jím, kolik jím, co piji a co bych měl jíst a pít. Jestli mám pít kafe, či nikoliv. A abych byl chytřejší,, hledal jsem něco o prospěšnosti kafe. Tedy, jak říkají intoši, kávy.

20.8.2017 v 1:29 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 321 | Diskuse
Počet článků 727 Celková karma 16.65 Průměrná čtenost 1273

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.