Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V naší zemi lidské zrůdy nechceme - reakce na článek

19. 07. 2017 11:30:49
... no, já si myslím, že v žádné zemi lidské zrůdy nechtějí; bohužel, přesto se asi v každé zemi, čas od času stane něco, co se podobným způsobem dá nazvat. A bohužel pro nás v Evropě, jsou také historicky doložitelné události ...

... které nám dokazují, že se lidé a národy zachovali přesně takovým způsobem, jakým popisuje autorka článku, na který reaguji, z lidského - tedy humánního hlediska, naprosto zrůdným, a tedy nelidským způsobem. Obávám se, že se paní autorka, ač jistě vzdělaná a inteligentní, a věřím že také "humánní" v mnoha ohledech mýlí, a že její článek, je jen opožděným a tak trochu spíše hysterickým výkřikem do tmy.

A pokusím se to co říkám nejen vysvětlit, ale také doložit. Nebudu opakovat vše, co napsala, to si můžete přečíst, a jistě zde budou diskutovat především ti, co její článek četli, snad to z logiky věci lze odvodit. Podobné události se děly i dříve, jen vůbec nikoho nezajímali, tedy nikoho z těch, kteří dnes bohabojně, spravedlivě a nebo jen hystericky vykřikují, že zde lidské zrůdy nechtějí.

Článek se tedy týká imigrace, a tedy přijímání uprchlíků; uprchlíků pocházejících z muslimského prostředí, jehož zrůdnost se autorka snaží popsat na jednom z konkrétních příkladů; tedy události, kdy byla upálena za živa žena, která byla zřejmě obviněna z cizoložství, pokud jsem správně četl. Takových případů je sice mnoho a některá lze skutečně nalézt či shlédnout i na webu. Ano, je to vskutku otřesné, naprosto nepochopitelné a jednoznačně odsouzeníhodné! A o tom vskutku netřeba nijak diskutovat. Také jsem viděl něco podobného.

Jen bych měl na autorku snad jedinou otázku. Co když ti co prchají, tedy ti imigranti, prchají právě před tím, tedy před podobnou zrůdností? Co když mimo jiné, prchají před podobným a možná i horším násilím, před válkou, nebo jen před nesnesitelnou bídou, kdy jsou rodiče nuceni se dívat na to, jak jejich děti umírají hlady? I proti takovým se máme zachovat tak, jak popisuje? A tedy slovy autorky, cituji:

"Ve středověku to bylo jasně dáno. Zavřít brány, zaplavit vodní příkop a přichystat rozžhavené olovo. Na hradby rozestavět stráže a čekat. Bránit město před morem, cholerou či nájezdníky."

Zdroj: http://sarkavanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614416

Jinými slovy, by se snad dalo srovnatelně říct, postavit ploty, zdi a střílny - případné vetřelce postřílet, za žádnou cenu nevpouštět?! Protože jak tomu lze jinak rozumět? Autorka se ptá v závěru článku, a opět ji cituji:

"Vracíme se do středověku, nebo nás civilizovaně budou chránit k tomu povolaní?"

No, pokud nás něco vrací do středověku, pak jsou to přesně její slova, která jsem citoval jako první; slova, která zde však nejsou vůbec ojedinělá, spíše naopak. A říká je čím dál více lidí, a říká je i proto, co jsem naznačil a naznačuji ve svých článcích už poměrně dlouho. Totiž to, že nakonec se k této strachem vedené "davové psychóze", neb nic jiného to vskutku není, přidají všichni. A to bez rozdílu vzdělání či úspěšnosti ve společnosti. Davová psychóza se tomu říká, a mně se vybavují věci, o kterých je lépe spíše nevědět. Ovšem snad právě i proto, je možná dobré je občas připomenout; a to právě tehdy, když nesoudnost a hysterie dosahují vrcholu, jak se zdá; a kdy se tak rádo zapomíná, a nejen na vlastní historii. Už přes dva roky zde můžeme číst hysterické, evidentně polopravdivé a vždy nenávistné články plné zášti, a to od různě frustrovaných autorů. Nepřestávám být překvapen, čtu-li něco podobného od jinak doposud soudných lidí.

Řekl jsem, že svá tvrzení podložím také důkazy. Myslím si, že neblahé důsledky fašismu a nacizmu, snad až na naprosté "holohlavé vypatlance", nikdo soudný popírat nebude? Nebo ano? A co bylo před tím a týkalo se také Československa, kdy zde panovali ne nepodobné nálady právě těm dnešním; tehdy týkající se židů, o tom se zde mlčí a většina lidí nic neví. Důsledky komunismu, ty zde bude popírat asi kde kdo, díky máslu na vlastní hlavě, to ovšem nic nezmění na faktech, která jasně dokazují, že si v ničem s výše jmenovanými ideologiemi nezadají. A v počtu mrtvých a v celkových důsledcích, bych si dovolil tvrdit, že dokonce éru fašismu a nacismu během II. WW překonávají. Také jsem zde o tom psal, a tak to nebudu už více rozebírat.

A jen tedy také připomenu ještě jednu éru českého "holubičího" národa, na kterou všichni tak lehce a rádi zapomínají, protože to vskutku není nic, na co bychom mohli být pyšní, ale je-li řeč o tom, že "V naší zemi lidské zrůdy nechceme" jak zní název autorčina článku, jeví se mi jako důležité malé připomenutí, a je to právě důkaz, o kterém jsem mluvil. Vyhnání sudetských Němců po druhé světové válce, říká vám to něco? Důkaz toho, že "zrůdy" se v lidech mohou objevit zcela nečekaně, jen pod vlivem okolností a událostí. Pokud o tom nic nevíte, nebo jste o tom nikdy nic nečetli, nic neviděli, pak si doplňte vzdělání. Autorku z neznalosti nepodezírám, proto jsem mluvil ve svém diskuzním příspěvku pod jejím článkem spíše o opožděné a tak trochu hysterické reakci, protože mi tak v tu chvíli prostě připadala. Nemyslím si, že shlédnutí jednoho videa, může být tak šokující. Tím spíš zde, kde už jsme dva roky zásobováni podobnými informacemi. Tedy jde pravděpodobně o něco jiného. Tyto věci jsou průměrně vzdělanému a sečtělému člověku přeci dobře známé, a nemohou být zas až takovým šokem a překvapením.

A já už snad jen pro ty, co by se snad chtěli seznámit s naší historií, dám odkaz na velmi poučný film, týkající se také této tématiky a vycházející z reality, jde o film "Habermannův mlýn", který stojí vážně za zhlédnutí. Třeba pak mnohým lidem konečně dojde, že nemůžeme a spíš nesmíme podle nějaké události soudit celé národy, dokonce ani celou skupinu lidí, a to jen podle příslušnosti k čemukoliv, ať už národu, či náboženství a nebo jiné ideologii. Davová psychóza, může z lidí vskutku udělat bezcitná monstra nebo lidské zrůdy. Ze všech lidí, z lidí všech ras či národů, a to bez výjimek. Konec konců, právě náznaky toho všeho, lze i v dnešní době, a to celkem snadno, nejen rozpoznat, ale bohužel už i u nás zaznamenat.

***

***

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | středa 19.7.2017 11:30 | karma článku: 24.33 | přečteno: 1894x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře III.

... rozespale nahmatal telefon na nočním stolku a vypnul vyzvánění; spal nebo bděl, nevěděl jistě. Žádné sny se mu už hodně dlouho nezdály, nebo si je nepamatoval; zato nyní si nebyl jist, zda to co mu nedalo spát, nebyl jen sen

19.8.2017 v 13:48 | Karma článku: 6.33 | Přečteno: 150 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře II.

... jako prapodivný sen, sněný spíš ve dne a za plného vědomí, kdy však nejste schopni přesně rozeznat, jedná-li se o realitu či právě jen o pokračování noční můry, kdy vše je tak reálné, až z toho chvílemi mrazí

14.8.2017 v 15:36 | Karma článku: 7.54 | Přečteno: 160 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře

... škubl sebou, pomalu otevřel oči a chvilku se díval jen tak do stropu; pak jeho pohled sjel pomalu po zácloně okna do míst, kde stál malý noční stolek, na němž ležel telefon.

13.8.2017 v 15:22 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... aneb fotoplkání

... příroda má svá různá tajemství a také své kouzlo - květy a různý hmyz žijí v jakési symbióze, závislosti; jsou nejen krásné, zajímavé, ale mnohdy vskutku fascinující, tedy alespoň pro mne

10.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 259 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ondřej Šebesta

Vodní skútr – mrtvolostroj

Před zahájením soudního přelíčení se předseda ujme slova: „Obdržel jsem od žalující strany úplatek ve výši 100.000 a od strany žalované 80.000. Navrhuji, aby strana žalovaná dorovnala ten rozdíl, aby byla zaručena nestrannost soud

21.8.2017 v 7:00 | Karma článku: 13.40 | Přečteno: 262 | Diskuse

Luboš Chott

Špicberky nebo adamky?

Dostal jsem od dcery plavky bermudského typu s palmami přes celý zadek - důvěrně jim říkám špicberky. Ale nevím, jestli v nich mám riskovat ostudné vykázání z koupaliště. No, pro jistotu si dám do báglu i staré dobré adamky.

21.8.2017 v 6:14 | Karma článku: 6.97 | Přečteno: 136 | Diskuse

Zuzana Palečková

Krize by nám šly...

Dunkerk je skvělý film o beznadějné situaci, o tom, co všechno lidé dokáží vydržet a překonat, co jsou ochotni udělat pro jiné. Vybízí k zamyšlení nad tím, jak bychom to asi zvládli my, jací vlastně jsme?

21.8.2017 v 0:58 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 146 | Diskuse

Pavel Strunz

Strážci ideologické čistoty

Zpráva z budoucího tisku: Poté, co pražská městská rada rozhodla odstranit jízdní sochu Jana Žižky z Trocnova z vrchu Vítkov, se u ní den před plánovaným odstraněním na protest sešli nacionalisté, komunisté a jiní extremisté.

20.8.2017 v 23:59 | Karma článku: 25.99 | Přečteno: 457 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 680 |
Počet článků 727 Celková karma 16.65 Průměrná čtenost 1273

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.