Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O vyhánění čerta ďáblem

9. 09. 2017 14:15:20
... můžeme psát celkem dobře všichni, neb asi každý z nás, o tom něco málo ví. A tak možná přesněji, o volbách, voličích a jejich příklonu k podivným řešením. A dalo by se to snad i parafrázovat, jako "česká folič, toprá folič".

***

Nerad bych zde svým blogem opět strhl lavinu urážek, nadávek, pomluv a nactiutrhání, přesto musím napsat svůj názor, tím spíš, že se blíží volby - tak to prosím milý čtenáři berte vše trochu s rezervou a také s jistou nadsázkou, tedy i s nadhledem, prostě ne tak smrtelně vážně, jak tomu zde často je - konec konců, to tak ani není nikdy psáno; neb jak známo, žádná kaše se nikdy nejí tak horká, jak se navaří a podruhé, názory se člověku často tříbí právě při psaní, přemýšlení o problému a někdy také i díky reakcím v diskuzích. Tedy, jen jsou-li k věci a alespoň trochu rozumné. Tak to prostě je, a s tímto vědomím zde prezentuji své názory a postoje, a dost možná nejen já.

Tedy s vědomím, že jde vždy o můj pohled a názor, a také, že člověk je tvor omylný. Zkusme to tedy pro jednou. Já vynechám výrazy jako hlupák a idiot, neb o mnoho víc udělat asi nemohu. Ale ani názor nezměním jen proto, že snad většina něco vnímá či vidí jinak. Pozůstatek z dob minulých, tedy z dob budování komunismu, nejspíš. Tehdy mne také všichni přesvědčovali, jak se mýlím. No, pravda se nakonec ukázala, ale nebylo to stejně k ničemu, soudě podle dneška.

A tedy dle preferencí, mají na úspěch šanci také populistické strany jednoho muže, zdá se; tedy sekta ANO, okolo podnikatele Babiše, a taky má jistě šanci nové hnutí okolo podnikatele a populisty Tomia Okamury, tedy SPD. Jedni kvůli "jen bůhví čemu, snad čápům a koblihám - čti tak, že já to nevím a vůbec nechápu, protože jediné co mne k tomu napadá jako důvod, je přesvědčení, že "čím hůře, tím lépe", a ti druzí pak nejspíš jen díky vlně odporu proti imigraci, což je asi jediný relevantní a vcelku snad i pochopitelný důvod, proč někdo může volit Okamuru a jeho SPD. U obou uskupení platí výše a v názvu zmíněné. Jako sorry ... rozumný, logický a tedy i jiný trochu inteligentní důvod, já vskutku nevidím; prostě, zase vítězí demagogie a populismus. A brzy uvidíme, jak to celé dopadne.

***

***

Stále však nechápu, jak někdo může volit tak profláknuté, a tak nedůvěryhodné politiky, kteří už zcela jednoznačně prokázali (někdo dříve, jiný později), že je pro ně politika jen výtahem k moci, k bohatství, respektive k dalším možnostem obohacení. A jak mohou lidé věřit lidem, kteří byli usvědčeni nejednou z toho, oč jim kráčí, tedy spíše o moc a o peníze, a že kvůli tomu, jsou ochotni téměř čehokoliv; od obhajoby komunismu až po obcházení či zneužívání zákonů, nebo jen eurodotací. Jak takový lidé mohou vylepšit a tedy zprůhlednit, natož kultivovat českou politickou scénu? A s dovolením, odpovím si sám. Vůbec nijak.

Nejen že lžou kudy chodí a slibují nesplnitelné a nereálné, ale spřáhnou se za tím účelem s kýmkoliv, což ovšem není nic nového, pravda. To dělali už mnozí před nimi, to je fakt. A ČSSD pod vedením Paroubků, Sobotků, Zaorálků, Tejců a Hašků, budiž nám proto jasným varováním. Kdo doposud neztratil paměť a také nepodlehl mediálním masážím prodejných pisálků, ten ví, kdo za ně tahal horké kaštany z ohně, vždy po jejich vládním angažmá. Byly to pravicové koaliční vlády, dokonce jmenovitě i všemi proklínaný ministr financí Kalousek, díky kterým/kterému i finanční krize a rozhazování, ale také naprostá nekompetence socialistických vlád (ono se myslím stačí podívat, kdo je podepsán pod největšími průšvihy z minulosti i v současnosti - namátkou MOU, IPB, OKD, ROP atd.), neměly tak devastující účinky, což samozřejmě nebránilo právě těmto lidem, přivlastnit si zpětně zásluhy i za to, co nijak neovlivnili a ovlivnit ani nemohli. Vše díky lžím a demagogii.

Ano, ČSSD v čele se Zemanem, Paroubkem i se Sobotkou, svým vládním angažmá prokázala to, co mnozí z nás věděli dávno před tím; totiž to, že je to jen sdružení prodejných a téměř všehoschopných prospěchářů, deroucích se ke korytu za jakoukoliv cenu. A to nejen na úrovni státu, aby bylo jasno, ale všude, na všech úrovních, čehož jsem byl osobně svědkem a také odpůrcem. A napsal jsem zde o tom nejeden zbytečný článek. A ten kdo to doposud neví a nevidí, musí být s prominutím slepý, nebo spíš totálně zaslepený.

A trvá to bohužel od počátku, tedy od Listopadu. Nevím, je-li to příznačné právě a především pro socialisty, myslím to rozhazování a zadlužování i v dobách ekonomického růstu, ale asi ano. Tím spíš tam, kde byla morálka pošlapávána nejméně dvě generace nebo i déle, jak tomu bylo ve všech dnešních postkomunistických zemích a tedy i u nás, a kde se tzv. "sociální" asi stále lidem plete se socialistickým, kde lidé chtějí mít vše zadarmo i přesto, že každému musí být jasné, že zadarmo není vůbec nic. S tímto faktem, asi jen velmi těžko něco uděláme, ale neměli bychom dopustit, aby v tomto duchu byly vychovávány i další generace. Míním tím v duchu sociální, třídní či jiné nenávisti a závisti, jak vidíme stále ještě i u nás. Soukromník a podnikatel, samostatný jedinec, jsou pro takové lidi stálým nebezpečím, pro mnohé z nich dokonce příživníky a podobně. Jistě to nemusím připomínat.

A tak tedy vždy platí to, že právě ti, kteří se snaží využít a zneužít toho nejhoršího v nás, ti, co drnkají na struny strachu, zloby a závisti, jsou sami jen křiváci, lháři a prospěcháři. A je také jasné, že ti co takto lžou, kradli a kradou - a slovy jednoho z nich "tak, že ani poledne nedrží". Důkazem budiž nejen nejviditelnější případ dr. Rátha, ale třeba i angažmá poslance a hejtmana Haška a dalších. Vím, i v ostatních stranách byli a jsou stejní lidé, mnohdy lidé poznamenaní výchovou právě v minulosti, kdy krást a přizpůsobit se duchu doby, bylo zcela normální. No nebylo, ale tradovalo se to, a mnozí tomu nejen uvěřili, ale také to velmi úspěšně praktikovali. Stejně tak jako po Listopadu, tak i dnes. A tato benevolence, snad i díky vlastním selháním, toto nadále umožňuje. Nevolte pohrobky komunismu, nevolte lidi spřažené v minulosti s StB, a nevolte ani populisty a lháře, schopné vám vždy před volbami slíbit cokoliv, třeba "modré z nebe". Co následuje po volbách, víte asi už sami nejlépe. Ti co jen leštili kliky, třeba jako Sobotka, ti je budou leštit vždy, jedno kde; ti co lhali, lžou i kradou nadále, a ti co mají nejasnou minulost, ani dnes nebudou mít zcela jistě čistý štít. Jsou tedy i lehce vydíratelní, zneužitelní a tedy vždy i velmi přizpůsobiví a ohební. A je to stále stejné, zdá se. Trochu tristní zjištění. A je to vskutku jako rakovina.

***

Možná, že za to všechno, my skutečně nijak nemůžeme - možná za to může Darwin, kdo ví? Mějte se, bavte se, a snad jen, rozum do hrsti, až tedy půjdete k těm volbám. ;o)))

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | sobota 9.9.2017 14:15 | karma článku: 18.29 | přečteno: 639x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... něco od vody

... jen krátké zastavení, tedy především pak na prašných cestách, které vždy osvěží díky zřídlu pitné a zurčící vody nejen tělo, ale díky náhodným, přesto přirozeným zákoutím, posléze i cestovatelskou a taky přírody milovnou duši.

20.9.2017 v 16:36 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 124 | Diskuse

Karel Ábelovský

Krátká rozloučení (a nejen s létem)

... jen na malou chvíli se odmlčet a dát si pauzu, nevím, je-li to nutnost nebo jen mé zbožné přání - a tak to zkusím, třeba jen na chvíli, kdo ví - další fotoplk o ničem, jak už je mým "dobrým" zvykem

10.9.2017 v 16:27 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 160 | Diskuse

Karel Ábelovský

O vymývání mozků II - drbnám a tlučhubům navzdory

... kolik lží a polopravd "vyfutrovaných" navíc vlastním, často pokřiveným a vykonstruovaným vnímáním skutečnosti, zde můžeme denně číst? A kolik lidí si uvědomuje ten obrovský rozdíl, mezi fakty a pouhými smyšlenkami autora?

5.9.2017 v 13:42 | Karma článku: 16.05 | Přečteno: 706 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Klára Tesařová

Přijít k tanci jako beznohý na parket 1

Ne. Nechodila jsem na gymplu do tanečních. Ne. Nebyla jsem na na maturáku, protože nenávidím šaty a vysoké štekle. Ano! Na mý starý 24letý kolena jsem se rozhodla začít frajerům šlapat na nohy.

23.9.2017 v 16:16 | Karma článku: 4.63 | Přečteno: 151 | Diskuse

Peter Szendy

7 pilířů pseudohumanismu - část druhá

Tak včera jsem zaplácl celý článek jen definicí pseudohumanismu, dnes můžu konečně pokračovat vlastním článkem...

23.9.2017 v 14:30 | Karma článku: 26.71 | Přečteno: 393 |

Andrea Novotná

Už je tady zas

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby se Adolf Hitler objevil v současnosti v Německu Angely Merkel?

23.9.2017 v 13:35 | Karma článku: 12.06 | Přečteno: 384 | Diskuse

David Evan

Jaromír Jágr na Zimních Olympijských hrách v Pchjongčchangu? Tak určitě!

Legendární útočník Jaromír Jágr ohlásil, že uvažuje o účasti na zimní olympiádě, která se bude konat za půl roku v Jižní Koreji. V té době mu bude již 46 let. Je mnoho dobrých důvodů, aby Jágr na Olympiádě v Pchjongčchangu byl...

23.9.2017 v 13:30 | Karma článku: 7.99 | Přečteno: 244 | Diskuse

Karel Ryšán

Nerozumím

Ve věcech práva jsem laik. Ale protože jsem denně ze všech směrů bombardován kriminálními informacemi, chtěl bych jim porozumět. A jediný, kdo mně může poučit jsou novináři. Tak prosím.

23.9.2017 v 12:56 | Karma článku: 16.81 | Přečteno: 233 | Diskuse
Počet článků 738 Celková karma 14.21 Průměrná čtenost 1261

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.