Elektronická evidence tržeb

21. 01. 2016 20:33:00
... jen další klacek do rukou současné vládní garnitury na nepohodlné lidi, na eliminaci drobných, nepohodlných podnikatelů. Nic víc a nic méně. A ti, co si pamatují "staré dobré" časy, vědí, jak se také dalo zametat s odpůrci ...

Ať si každý říká co chce, za současného stavu, kdy máme ve vládě soudruhy a bývalé spolupracovníky StB, kdy levice a pohrobci komunistické minulosti ovládly vše, co je ve společnosti nutné ovládnout, pro pohodlné vládnutí, tunelování a rozkrádání státního rozpočtu a majetku, je potřeba nějaký nástroj na ty, kteří by si náhodou chtěli vyskakovat - pravděpodobnost že to budou především lidé soběstační, podnikající, vydělávající si na sebe sami, bez pomoci či za přispění státu, je téměř 100%.

A proto je potřeba mít po ruce hůl, která případné troufalce sama o sobě upozorní na to, že není radno upozorňovat na nepravosti, tam, kde je to podstatné, totiž v řízení státu, na ministerstvu financí, taky v přerozdělování vybraných prostředků, peněz - tedy daní. Když se podíváte jen krátce a letmo na fakta a události od voleb do krajů a do senátu, musí vám být jasné, že to co se děje v České republice o ničem jiném nesvědčí. A to nejen proto, že je vždy potřeba se ptát - Qui bono. A komu ty kroky svědčí, je snad už nad výsost jasné.

Přesto malá retrospektiva - vítězství ČSSD ve volbách do senátu, oranžový senát, vítězství ve volbách do krajů, kde se na pozicích ocitají i komunisté - uzavírání koalic s KSČM. Pád vlády, po boji v řadách policie, v justici - soudnictví, ve státním zastupitelství. Zametení některých kauz, vyzdvižení jiných. Volba Zemana, kdy lidem vůbec nevadí, s kým je tento pán spolčen, kdo financuje jeho kampaň. Jmenování ústavních soudců, výměny všech úředníků, všech členů v dozorčích radách, za lidi "spolehlivé". Konečně pak vítězství ANO ve volbách, ministrem financí člověk, jehož minulost je tak podezřelá, jak dolar vyjetý z kopírky. Vyznamenávání komunistických ministrů, prezidentem, na jehož volební kampani se podíleli, a kteří ve svém podnikání, mají obrovské potíže. Dále přihrávání si miliard ze státního rozpočtu, ministrem Babišem. Ministr zdravotnictví - zametení problémů okolo jím řízené nemocnice? Vše veřejně, na očích sliby koupené a nejspíš tupé voličské základny, která nadále nepřestává hýkat štěstím.

Nebo dále například současné prolamování limitů těžby, kdy bývalí majitelé Mostecké uhelné, spojení s prezidentem v kauze Bamberk, možná nepřímo ... a tak dále a tak podobně - nekonečný výčet "zlodějen a podvodů" kdy zmínění i nezmínění členové KSČ, ČSSD, či mnozí přívrženci a spolupracovníci KSČ, kdy dokonce sám prezident Zeman, prémier Sobotka, buď museli vědět a přihlížet, nebo dokonce spolupracovat na tunelování, rozkrádání státu - nebere konce. K moci se vrátili už zcela jednoznačně staré struktury a stejně jako kdysi, si potřebují jen upevnit nabytou moc. Vše, už mají pod palcem kromě drobných podnikatelů, kromě lidí nezávislých na státu, na politicích. A proto je potřeba protlačit silou zákon, který má poskytnout možnost, zničit případné nepohodlné podnikatele.Tak se to dělalo dřív, kdy lidé kteří nemlčeli, byli zlikvidováni v souladu s platným zákonem, když se tedy na ně nenašlo nic jiného. A nebo si to už nikdo nepamatuje? Raději - zcela účelově, pragmaticky? Jako vždycky. No, nic nového, je to stále stejné. Marnost nad marnost. Těch neprodejných, slušných, je stále bohužel méně.

Kvituji snahu TOP 09 a ODS zastavit tuto hrůznost obstrukcemi a nestačím se divit zástupci Starostů, který vše bagatelizuje svým postojem, prý po hodinovém proslovu Babiše (?) - ničí tuto jedinou možnost, jak zastavit tuhle totální zhůvěřilost. Jestli to projde, je už s demokracií v tomto státě téměř definitivní konec. Že to vítaj všichni, kteří jsou na státu závislý, asi není nic divného, tím spíš, že jsou neustále masírováni a je drnkáno na jejich závist a nesnášenlivost; a to jak z hradu, tak z ANO, z té sebranky pomatených svědků Babišových. Zde už rozum nezůstává pouze stát, je vystřelen na měsíc a nikdy se už tuším nevrátí. Nemohu si nevzpomenout při té příležitosti na polistopadové události a slova jednoho z oslovených lidí reportérem ČT na ulici, s otázkou, jaký je jeho názor na sametovost revolučních změn, na účast komunistů v nově ustavené vládě - ten odpověděl lakonicky, že schody se odjakživa zametaly od shora dolů a nikoliv obráceně, a že pokud s nima nezametem nyní, zametou jednou zas oni s náma. A to se vážení právě děje, ať si říká kdo chce co chce. Je to očividné a je to celkem bez debat!

OVM - Babiš lže - polopravda je nejhorší lež, nejde jen o to, evidovat tržbu - velcí podnikatelé, hotely, řetězce a velké prodejny - ti všichni přeci dávno tržby evidují - jde o výše zmíněné, především drobné podnikatele, malé rodinné firmy - o možnost likvidace malých, nepohodlných, zatím ještě svobodných podnikatelů. Výběr daní, se nijak zvlášť nezvýší, jak dokládají příklady odjinud - zvyšuje se zato nebývale zisk Agrofertu a snižuje se jeho odvod daní - navyšuje se příjem ze státních dotací. Jak může myslící člověk, někomu takovému věřit? Možná, že mu zase stačí drobky ze stolu těch hodujících, jako kdysi. Když budeš držet hubu a krok, ještě z toho budeš mít prospěch. Tristní podívaná, už zase lidi "ryjou držkou v zemi"!

Znamená to taky jen o 20 - 25% práce navíc, pro malé podniky, pro soukromníky - a také příležitost pro nárůst státní správy, další nárůst potencionálních voličů pro ty, kteří tato opatření zavádí - mimo již onen zmíněný bič, ne někoho - protože dělá-li si někdo vskutku iluze, že v českých poměrech se to přesně takto nezneužije, tak spadl tuším z měsíce nebo z Marsu - tedy jde asi o ty Paroubkovi slavné marťany!

***

Zaposlouchejte se i do dalších písní, jsou tuším hodně nadčasové ...

Zdroj: YouTube.com

***

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 21.1.2016 20:33 | karma článku: 27.73 | přečteno: 1082x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Wokno do jinam - jak jsem zmeškal jaro

... a to je bez debat - právě tehdy je den stejně dlouhý jako noc a říká se tomu taky rovnodennost, kterou zažíváme jen dvakrát do roka, na jaře a na podzim, myslím, že je nám jaro všem o něco více nakloněno a tuším, že i my jemu

21.3.2019 v 8:52 | Karma článku: 9.31 | Přečteno: 96 | Diskuse

Karel Ábelovský

Příliš drakonický výrok - ne, spíš jen dočasná ztráta soudnosti

... asi v jakési podivné snaze strhnout na sebe patřičnou pozornost. Ovšem já se obávám, že to je ještě trochu komplikovanější, a že nemalou roli zde sehrává odkaz i vztah otce a syna. Možná už tušíte, o čem a o kom je tady řeč.

17.3.2019 v 13:12 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 747 | Diskuse

Karel Ábelovský

Může právnička, bývalá vedoucí právního a exekučního oddělení, dělat ministryni financí?

ANO, může - zvýšení nemocenské pro zaměstnavatele, podnikatele, tak aby pokrylo platby za státní pojištěnce, to je pak výsledek - za úspěch trest; nebo jde spíš o exekuci? Potřebujeme opravdu vládu, která jen škube ty, co ji živí?

16.3.2019 v 7:49 | Karma článku: 26.51 | Přečteno: 674 | Diskuse

Karel Ábelovský

Ve vleku minulosti

... je to zajímavý fenomén, kdy odpoutat se od své minulosti, nemusí být úplně snadné. Dvacet let, jsme členy NATO, což je zárukou mnoha věcí, které si občas zřejmě už ne zcela jasně uvědomujeme. Rusko bylo a je klíčovým hráčem v

14.3.2019 v 14:40 | Karma článku: 11.62 | Přečteno: 234 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

Jsi elf? Tak pojď mezi nás, ty kluku ušatá!

Čeští elfové představují čiré dobro (jako všichni elfové). Bojují v hluboké ilegalitě proti trollům, kteří ztělesňují naopak čiré zlo. Ruské, nově i čínské. Nyní přešli do fáze zveřejňování vystopovaných trollů. Konečně! Nebo ne?

22.3.2019 v 9:15 | Karma článku: 27.43 | Přečteno: 588 | Diskuse

Jan Dvořák

Alarmující prognóza : hrozí nárůst pracovní neschopnosti

Není to poplašná zpráva, ale předpověditelný stav, který navzdory pokroku v medicíně a vyspělé zdravotní péči nastane u nás s nástupem nového roku.

22.3.2019 v 9:04 | Karma článku: 11.10 | Přečteno: 372 | Diskuse

Josef Nožička

Která žena by mohla být první českou prezidentkou? Jeden tip mám…

Jasné vítězství Zuzany Čaputové v prvním kole slovenských prezidentských voleb přivodilo mnohé Čechy k myšlence, že bychom si i my měli zvolit hlavou státu ženu. Má však některá Češka šanci prezidentské volby vyhrát? O jedné vím.

22.3.2019 v 8:10 | Karma článku: 32.25 | Přečteno: 1497 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Špatně nebo s Klausem

Ještě si všichni pamatujeme ono úderné heslo před parlamentními volbami v roce 1998. Znělo "Doleva nebo s Klausem".

22.3.2019 v 8:01 | Karma článku: 30.55 | Přečteno: 1205 | Diskuse

Jan Bartoň

Brexit: Absurdní Mayová, ještě absurdnější EU

Britská premiérka Theresa Mayová se zúčastnila Evropské rady, na které obhajovala svou žádost o pozdržení termínu odchodu Velké Británie z EU. Bylo to celé naprosto absurdní divadlo .

22.3.2019 v 8:00 | Karma článku: 18.50 | Přečteno: 356 | Diskuse
Počet článků 953 Celková karma 20.74 Průměrná čtenost 1170

 

 

Najdete na iDNES.cz