Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andělé spásy

16. 03. 2017 16:53:43
... přijde mi trochu zvláštní, když nejateističtější národ, věří na anděle spásy. Nejlepším dokladem toho je podpora zdejších "soudruhů" novému prezidentovi USA. Budou mít pravdu, nebo se šeredně pletou?

***

V jedné písni, se prý zpívá, že každá trampota má svou mez ... no, tahle zatím té své nedosáhla, tak uvidíme, co bude dál. Dost jsem se nasmál, při čtení různých "písem" mnohých zdejších "písmáků". A to tím spíš, jsou-li to "soudruzi" už od pohledu, natož pak dle "věrozvěstných" popisů událostí, a to i těch budoucích, kterými nás tu "krmí"; jejich slepá víra ve spasitele, a v různé anděle spásy, je až "obdivuhodná" - co se slepoty týká, nezadají si mnozí s kdejakým pod zemí žijícím zvířátkem ... slepákem, ... možná i tím krtkem, importovaným nejdříve do vesmíru, a hned nato dalším "aeronautem" do Číny. Pokud to tedy nebyl pokus o zničení asijského obra, pomocí krtinců, namísto klacků házených pod nohy. U takového "vtipálka", jakým je i váš/náš prezident, jeden nikdy neví.

Pro mnohé je bez diskuzí takovým andělem spásy právě Mlhoš I, svatý - čekáme už jen "nanebevzetí" neb "blahořečen" je zde "věřícími" neustále. Myslím, že je to jen otázka času, kdy se vskutku ukáže, že je trojjediný - omluvte kvalitu obrázku, ale jen to dokazuje, že je to vskutku Mlhoš (a to první, přímo zvolený)

... kupředu levá, zpátky ni krok, vybavuje se mi matně cosi z dávné minulosti, takže mám pochopení pro ty, co jim tohle "retro" vyhovuje; mladí jsme byli vskutku jen jednou, a jistě to byly pro mnohého, a právě jen díky tomu, lepší časy - jen nevím, proč dnes věří, že se právě jim, mohou ještě vrátit?

A že jich je; a především zde se vyskytují mnozí a tedy především v jejich očích, v očích mnoha bezvěrců, ateistů - čti především "komunistů" ať už bývalých či nových, mladých; a taky dalších "pohrobků časů minulých", za které lze považovat všechny socialismem indoktrinované jedince - projevuje se to tak, že mají radost za všech možných zákazů, a především touhou, inkasovat od těch úspěšnějších, a je jedno jestli větší daně, nebo poplatky na zdravotnictví, důchody a podobně; a kteří zde vzývají především Zemana a ČSSD, potažmo pak logicky tedy i Putina a jeho Rusko ... a jak jsem už psal, nemám nic proti Rusku jako takovému, ale proti Putinovskému Rusku - protože to dle mého soudu není to samé; a kterého zastáncem a přívržencem je i Mlhoš I. řečený Zeman. Zeman, který tvrdí, že nesnáší Potěmkinovy vesnice. Jak taky jinak, že.

Ti kteří vědí, mají jasno a nejen v tom, proč to tak je. A ti kteří nevědí, nebo nechtějí vědět, ti co trpí nejspíš účelovou zapomnětlivostí - amnésií, případně tomu tak u nich skutečně je, se tu dnes a denně k těm dvěma modlí. Pro doposud myslícího jedince, směšná a mnohdy ubohá podívaná; někdy vyvolávající smích, jindy však také i zlobu. A celkem pochopitelně, říkají si nejspíš ti, co se zlobí, jestli je něco podobného vlastně vůbec možné? No, jak vidíte sami, opravdu to možné je. Lidská hloupost a omezenost je paradoxně asi neomezená. Neb titíž zde nehorázně a lživě tvrdí (neschopni rozpoznat příčinu a důsledek), že zlobu vyvolávají ti, kteří na ně jen reagují. No, co je k tomu potřeba více říkat? Nic, těžko je lze přesvědčit, nechápou-li jednoduchou logiku.

Ovšem vůbec nejsměšnější na tom je to, že tito zatvrzelí odpůrci EU, NATO - jako jsou nejen zdejší komunisté, socialisté, jsou mnohdy i kritici zločinných USA - tedy až doposud - a nyní se na kolenou a vřele modlí, a vzývají nového prezidenta Trumpa!? A ti nejinteligentnější, ho dokonce srovnávají a přirovnávají k Mlhošovi I. Konec konců, i on sám, se také vidí, jako ne nepodobný Donaldu Trumpovi. A pochlebováním a vyjádřením sympatií, včetně toho, že by uvítal jako velvyslankyni jeho bývalou ženu. A pak taky ten jásot, když Trump začal podepisovat své dekrety. Ještě se nic z toho nestalo, a nenaplnilo, ale řev a jásot a taky oslavy v českých luzích a hájích, nebraly konce. Sice nyní trochu ochladly, když si i nekritičtí sympatizanti uvědomili, že USA není ČR, že soudy a další instituce, mají také svůj vliv ve skutečně právním státě a demokracii, a to i přes prezidentský systém, přesto své naděje živí vesele dál.

Mám občas záchvaty smíchu a taky spoustu podivných nápadů, s tím vším úzce souvisejících - například mne tuhle napadlo, oslovit Český olympijský výbor, aby navrhl nový olympijský sport - rektální alpinismus - to bychom rázem měli olympioniků a zlatých medailí, myslím si troufale. Dle mého soudu, to spíš svědčí nejen o totální ztrátě soudnosti mnohých, ale především o jejich vlastní zvrácenosti. Což pak to sami nevidí, jak jsou často směšní a doslova trapní; což pak jim to nepřijde minimálně vzhledem k jejich názorům prapodivné? Prezident zločinných USA, je pro ně nyní spásou?

Vskutku výstavní exemplář, jen co je pravda. Anděl spásy s přehazovačkou. ;o))) Jestli pak má někoho, kdo vychází z budovy první, aby zjistil, odkud fouká vítr?

***

Pro jiné, především pak asi pro mnohé Turky, může být takovým andělem spásy Erdogan, asi uvěřili, že má tajný Recep(t) jak vrátit zaniklému sultanátu zašlou slávu, a tím i sobě neomezenou moc; ano, moc korumpuje, ovšem v souvislosti s tím, co jsme zmínili výše, je velmi zajímavé, že stejný styl právě tohoto politika, stejné lidi právem popuzuje; ovšem u svých andělů spásy jim to vůbec nevadí, a nevadí jim dokonce ani to, že báťuška car, tedy Putin I. a taky poslední, je s tímto novým pašou Turecka, sic po malých počátečních rozepřích, najednou jedna ruka? A ruka ruku myje, jak známo. Copak mají asi za lubem, tito dva šibalové, jak by nejspíš řekl asi bratr Paroubek? Novodobý car a novodobý sultán. Hm. Rozpad EU? Narušení jednoty a stability západu, západních zemí, možná celé euroatlantické civilizace, která stojí v cestě uskutečnění jejich "bohabojných" a zcela jistě mírových plánů? Jdou na to vskutku prazvláštním způsobem. Vězněním a vyvražďováním svých odpůrců, nebo odpůrců svých chráněnců. Je asi čas, dát Erdoganovu Turecku jasně na srozuměnou, kde jsou meze a hranice vydírání a smysluplné spolupráce. Snad toho budou lídři EU i NATO schopni.

... no, a já už snad jen dodám, že doufám, že se rozsvítí i přívržencům carů, zemanů i pašů; nevím, jestli se někteří nedívali snad až příliš na pořad "Možná přijde i kouzelník". Kdo ví.

*****

A snad o trochu vážněji ...

Opravdu to tedy vypadá, že bude ještě sranda, tady v Evropě. Pokud Evropa a USA nebudou držet pohromadě a táhnout za jeden provaz; pokud se lídři EU, nepodívají taky do mapy, aby zjistili, že Malá Asie, to je ten poloostrov na kterém leží Turecko, není a nikdy nebyla a velmi pravděpodobně nikdy ani nemůže být přirozenou součástí Evropy; a že i když přirozenou hranici, dělící Euroasijský kontinent na Evropu a Asii, tvoří třeba Ural, tak tou nepřirozenou hranicí, asi daleko většího významu, tvoří ideologie; kdy ta východní, orientální a také v mnoha islámských zemích, nedospěla prostě ještě k tomu, aby demokracie a svoboda měla pro lid větší význam, než pomatená a v silné vůdce slepou vírou věřící většiny, stejně tak jako věří v Boha, nic se nezmění. A dokud to tito věřící nepochopí, nedostanou se ani oni dál. Jejich andělé spásy, budou svrženi do pekel, nebo tam dost možná uvrhnou celý svět, uvěří-li jim i valná většina pomatenců z Evropy.

A ti mají zcela samozřejmě i své lokální andílky spásy, jako je ve Francii např. Marie Le Pén, nebo byl v Holandsku Wilders. A také u nás mají mnozí lidé několik lokálních aspirantů, tak jen namátkou mimo Miloše Zemana, uvedu třeba Tomia Okamuru (SPD), a dost možná se to týká i ANO a Andreje Babiše. A je to tedy jen na nás a na oné ve všech směrech vyspělejší části světa, jak se k tomu při své zcela evidentní "momentální" a intelektuální degeneraci, plynoucí nejspíš z nadbytku, také z přesycenosti a někdy asi i jen z nudy, z nenaplnění ambicí, z vlastní zvrácenosti a pomatenosti v řebříčku hodnot, která jasně působí zcela zhoubně nejen na intelekt, ale především na morálku, jestli se tedy vzpamatuje?

Uspokojování vlastních tužeb, mnohdy dost zvrácených, je tou cestou do pekel. A andělé spásy, vám nepomohou, neb je to většinou jen výplod chorých myslí. Možná však už byl dlouho mír a lidé potřebují další obrovský, možná celosvětový konflikt, aby si dokázali opět začít vážit prostých věcí, kdo ví? Uvidíme, nakolik soudní jsou dnes lidé; snad dění v Holandsku, ještě dává jistou naději. My ovšem nejsme v Holandsku, že; tedy nezbývá než doufat, že i zde lidé nakonec prohlédnou, a nezačne se ve světě používat rčení "bludný čecháček". Kéž by tomu tak bylo. Náznaky však zatím popravdě moc nevidím, spíš naopak. Možná, že to je jen můj mylný dojem z této virtuální, idnesácké a blogosférské bubliny. Kdo ví.

Byl bych za to popravdě celkem rád.

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 16.3.2017 16:53 | karma článku: 18.42 | přečteno: 351x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Opravdu divné století

... nevím co moudrého napsat, nic moudrého mne totiž nenapadá - jsem jen plný pochopení, lásky a tolerance, chcete-li empatie ... a jen velký smutek zůstává v mých očích. Smutek nad naší společností, aby bylo jasno.

21.11.2017 v 15:20 | Karma článku: 7.31 | Přečteno: 180 | Diskuse

Karel Ábelovský

Makám, makáš, makáme - už jste taky začali konečně "makať"?

Tedy nemyslím děvčatům pod sukně ... myslím spíš "jako" pro lidi! Protože v tom druhém případě, byste zvláště dnes, velmi tvrdě narazili - na rozdíl od toho, budete-li chtít makat na zneužívání dotací. Nebo ne?

21.11.2017 v 12:58 | Karma článku: 14.90 | Přečteno: 572 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kdybych byl detektivem, jako rozumějte - poudačka o nastěnce (i s varováním)

... je to vážně hrozně, ale hrozně sprostý, a vlastně je to celý v podstatě spíš naprosto zcestnej blábol; hloupej a trochu bláznivej, jako moje iDnešní noční můra - ze který jsem se probudil propocenej na kosť, teda asi, skoro

20.11.2017 v 13:41 | Karma článku: 12.54 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Z různých názorových proudů, zaznívá stejný názor

... a dovolím si zde poukázat, jak se zdejší z mnoha autorů pletou, a nejen oni - ale všichni, kteří mají neustále plná ústa "pražské kavárny", která vede kampaň proti Zemanovi, Babišovi atd. - z přiložených videoklipů, pochopíte

19.11.2017 v 13:36 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 931 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Gabriela Tomanová

Společné soužití = z 90% velký průser

Znáte to? Když jeden ve vztahu, dostane super nápad, nastěhovat se ke svému rodiči? A jak to potom dopada?... No, jeden příklad za všechny bych tu měla... Ten svůj.

22.11.2017 v 0:23 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 699 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Platina královská

Britský královský pár v pondělí 20. listopadu oslavil 70. výročí svatby. A jejich svazek je stále až pevnou skálou nejen v bouři britské politiky, ale i všech turbulencí a změn ve světě.

22.11.2017 v 0:19 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 77 | Diskuse

Karel Ábelovský

Opravdu divné století

... nevím co moudrého napsat, nic moudrého mne totiž nenapadá - jsem jen plný pochopení, lásky a tolerance, chcete-li empatie ... a jen velký smutek zůstává v mých očích. Smutek nad naší společností, aby bylo jasno.

21.11.2017 v 15:20 | Karma článku: 7.31 | Přečteno: 180 | Diskuse

Iva Votočková

Čeští skeptikové bezdomovce na kávu nezvou

Na facebooku jsem narazila na hezký příspěvek. Autor příspěvku se v něm lidí ptá, zda by zaplatili kávu nebo třeba jídlo navíc. A převypravuje tam následující krátký příběh od Federica Felliniho a Vittoria De Sica.

21.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 14.15 | Přečteno: 624 | Diskuse

Jitka Suchánková

Já se snad zhroutím

Přiletím do práce jak vichr. Tedy co mi to jen náledí a můj strach dovolí. Shodím kabát, odkopnu boty a řítím se k počítači, abych ho zapnula. Mezitím z kabelky vytahuji peníze, svačinu a ledovou kávu. Nevadí, že bude prosinec.

21.11.2017 v 8:14 | Karma článku: 10.18 | Přečteno: 392 | Diskuse
Počet článků 769 Celková karma 14.94 Průměrná čtenost 1237

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“

_____________________________________________

... něco více snad zjistíte zde:  http://mujweb.cz/k-abel/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.