Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

No nazdar ... od desíti k pěti, zdá se (reakce na některé blogy)

8. 06. 2017 12:34:54
... občas zde mám pocit, že jsem se ocitl v tom vtipu o slepém a jednookém, co jdou za babičkou ... a jen ještě pro jistotu dodám, že tento na výsost pokrytecký a nenávistný blog je "woničem", tak jako mnohé jiné zde

***

Pokud ten vtip neznáte, tak jednooký si cestou lesem vypíchne oko a říká slepému: "Tak jsme došli!" A slepec praví: "Ahoj babi."

Vypadá to, že hloupost už skutečně nadobro zvítězila. A nastal tedy asi také čas, upravit i některá pořekadla, rčení či moudra; zde na blogu, pak zcela určitě to o tom jednookém králi, kralujícím mezi slepci. Nově by mělo asi znít: "mezi jednookými, slepý králem"; s vaším dovolením i bez, si pro sebe zcela nekorektně odtuším, a to po přečtení několika posledních článků nevidomého autora. Ostatně by to nejen jemu, nemělo nikterak vadit, neb právě korektnost je slůvko, kterým se dotyčný autor neustále ohání (ale nejen on, pro pořádek, podobných "hrdinných" blogerů - "mažureků" nálepkujících nesmyslně a urážlivě každého s jiným viděním nějakého problému, je tu mnohem víc). No nic, tedy ponechme stranou tyto a podobné "malichernosti", a to i tehdy, jakkoliv jsou právě ony dokladem toho, co je zmíněno právě v názvu a je také důvodem napsání tohoto blogu. Neboť právě tohoto dojmu se zde nemohu jaksi zbavit. Tím spíš, umocňují-li ho i mnozí další. Kdyby to byl jev ojedinělý, dalo by se to snad i přehlédnout. Jako sorry ... ale čeho je moc, toho je už prostě příliš, jak se říká.

Naskýtá se mi tak trochu smutná podívaná, potvrzující hned několik citátů, které ovšem zůstávají v platnosti i dnes; jedním z nich je jistě to o tom, že zlo může zvítězit právě jen tam, kde slušní a moudří lidé, neudělají proti němu vůbec nic. Ano, terorismus je očividné zlo, to je bez debat. Lži o tom, že se nic nedělá, nebo jen převracení skutečnosti, dokonce nesmyslné a lživé obviňování těch co se situaci snaží řešit bez rozdmychávání hysterie a nenávisti, mnohdy stejně fanatické jako sám terorismus, a neuvědomující si, že zlo zase plodí jen zlo, je stejně nebezpečné. Výkřiky těch, co si to neuvědomují, na tomto faktu nic nezmění.

 • Jediná věc stačí k triumfu zla, když dobří lidé nedělají nic.
  --Edmund Burke
 • Nikdo neudělá větší chybu než ten , který nedělá nic jen proto, že málo zmůže.
  --Edmund Burke
 • Svět je nebezpečné místo, ne kvůli těm, kteří zlo páchají, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.
  -- Albert Einstein
 • Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže.
  --Karel Kryl

A to samé platí často i pro lež, tedy alespoň v mém vnímání a vidění, kdy je záměrná a vědomá lež stejným zlem, neboť je často původcem mnoha problémů. Tolerance a přehlížení takových lží, vede jednoznačně k tomu, že lidem praktikujícím podobné metody, narůstá nejen hřebínek, asi úměrně s čteností a ohlasem, ale graduje i nesmyslnost a ubohost oněch lží; řečí nositelů těchto "pravd" je to prý dokonce odvaha, v těch mých, je to jen sprostota a drzost. A bez patřičné reakce, neštítí se ti lidé už vůbec ničeho. Může se všechno, nejen nesmyslně překrucovat význam slov, nejen bezostyšně a hlavně naprosto hloupě a průhledně lhát; ale tak jako v tomto případě, svůj způsob zvrhlého myšlení a chování, podsouvat druhým. Vůbec nikomu to už zřejmě a očividně nevadí.

V tomto konkrétním a jistě ne ojedinělém případě - aby tedy bylo zcela jasno, to vede k tomu, že autoři těchto polopravd a lží - ano, i půl pravdy, je lež, dokonce snad horší, neb se dost blbě vyvrací lidem, kteří nechápou, že každá mince má vždy dvě strany, ať se to někomu libí, či nikoliv - označují a obviňují druhé z toho, co sami neustále a opakovaně dělají; tedy jinými slovy, podle sebe a tedy dle svého podlého uvažování, předjímají a soudí také druhé. Bez potřebné znalosti, bez důkazů, se stávají soudci a vynášejí rozsudky; a mnozí by se rádi stali i vykonavateli trestu. A vůbec jim to není blbé, ba naopak, ještě se tím chvástají. Jakkoliv právě blbost je to, co zde hraje evidentně prim. No, trochu jsem se zakecal, což bude mít asi jediný důsledek, a to ten, že tento článek skončí kdesi v Hyde párku. No, to je asi jedno. Přeci lidem kteří mají plná ústa řečí o politické a jiné korektnosti, o nazývání věcí pravým jménem, nebudeme říkat pravdu o tom, co si o nich a jejich názorech myslíme - tedy alespoň někteří. Je však možné, že se mýlím, a že jsem jediný komu to zde vadí; no, popravdě nevím, ale nemyslím si to. Dle mého skromného názoru jsou nejen zde i tací, co ještě neztratili zcela soudnost a nepodlehli davové psychóze.

***

To je asi tak vše, co jsem chtěl říct - protože zcela evidentně je to spíše než co jiného marnost; a jak se říká marnost nad marnost, neb kde nic není, tuším ani smrt nebere. A kde není ani odvaha postavit se nejen zcela evidentnímu pokrytectví, dvojakosti, ale také hlouposti, hloupým pomluvám, rozsévání nepochopení, zloby a tím zcela jistě i nenávisti, je asi vše zbytečné a naprosto marné. No, co víc k tomu ještě napsat? Pozdrav všem těm rádoby "slušným" pokrytcům a lhářům? No, tak jo ... Nazdar!? Čeho tak asi?

***

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 8.6.2017 12:34 | karma článku: 16.54 | přečteno: 730x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Woknoviny ... na síti to žije

... představte si, že se houpete v síti, představte si, že vás ta síť dokonce živí, že je signálním a varovným systémem, představte si, že je vaším celým světem - to by pro mnohé zde, neměl být zas takový problém, nebo ;o)

10.10.2017 v 9:41 | Karma článku: 12.37 | Přečteno: 206 | Diskuse

Karel Ábelovský

Fotoplkání ... tak třeba o botách

... jen letmo se dotknout čehosi nehmatatelného a zastavit tak tok marných a často i pro mne samotného, naprosto zbytečných myšlenek, neb mi nic nového nepřináší, a neplatí zde ani ono profláknuté rčení o opakování a něčí matce

3.10.2017 v 11:20 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 186 | Diskuse

Karel Ábelovský

Woknoviny ... aneb "být na vážkách"

... asi jako mnozí, i já miluji "slovní hříčky" - neboť ... jak pravil "klasik" ústy dr. Mráčka - ne, nebude to o vodnících, ani o jejich konci. Možná bych mohl napsat o podvodnících, ale těm u nás zatím konec nehrozí a tak raději

30.9.2017 v 14:12 | Karma článku: 11.97 | Přečteno: 188 | Diskuse

Karel Ábelovský

Král a šašek, nebo šašek a král

... možná jen králův šašek; jak chcete, neb je to celkem jedno - a přesně tak mi připadá F.R.Čech, který mluví o tom, že chce Zemana za krále, a že Zeman je absolutně zdráv! No, podobné prohlášení zakládá značnou pochybnost

24.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 23.01 | Přečteno: 637 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaroslav Čejka

Volební ruleta za všechny prachy!

Zpravodajský server Novinky.cz dnes přinesl pod titulkem "Jde i o peníze. Roztáčí se volební ruleta o stamiliony." zajímavý článek, který se na hlaví straně dlouho neudržel. Nejspíš nečekaně nadzvedl čtenáře.

19.10.2017 v 14:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 12. - Přístup ke žlabu

Klíčová slova čtvrtečního předvolebního blogu: sobota, viděti, smutný, oči, dozvěděli se, který, žlab.

19.10.2017 v 14:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Přemysl Čech

Poštovní doručovatelka - ohrožený druh

Lidé, žijící o samotě, se na ně vždycky těšili. I když nenesly důchod, dopis od blízkých, nesly alespoň úsměv a pozdrav. A ten den zase lépe uběhl, člověk se měl na koho těšit a koho vyhlížet.

19.10.2017 v 12:32 | Karma článku: 8.32 | Přečteno: 354 | Diskuse

Marie Kolářová

Zrušte stravenky, bude víc svobody

Stravenky patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým bonusům, a i když občas přijde na přetřes laškování s jejich rušením, v okamžiku, kdy se láme chleba, politici zařadí zpátečku a stravenkový byznys běží dál.

19.10.2017 v 11:44 | Karma článku: 13.67 | Přečteno: 486 | Diskuse

Martin Prášek

Ostravsko musí zůstat chudé a volit levici! Aneb předvolební analýza privatizace OKD

O privatizaci OKD se většinou uvažuje jako o tunelu a zlodějině. Ten druhý a možná důležitější rozměr celé causy zůstává opomenut. A zrovna před volbama se hodí jej připomenout.Šlo o to Zachovat Ostravsko chudé a tudíž LEVICOVÉ...

19.10.2017 v 11:08 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 444 | Diskuse
Počet článků 742 Celková karma 12.43 Průměrná čtenost 1257

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.