Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

... už je to tady, už je to tady

13. 07. 2017 14:11:23
... okurková sezóna začala a snad i proto, že je vedro, nemůžeme se ani divit, že koupání a koupací úbory, jsou a mohou být pro mnohé hlavním tématem - i když jde po pravdě o téma úplně jiné, jak víme nebo možná jen tušíme

... ale čeho je moc, toho bývá příliš, jak se říká. Naštěstí to nečtu, ale už jen při čtení nadpisů, čemuž se při procházení dá stěží vyhnout, mne napadlo napsat článek "Burkina Faso" - ne, nemělo to být o "fasování" burkin, vážně ne. Prostě já mám spíš pocit, že moc je zde něčeho zcela jiného. A nejen nepochopení ... spíše oné mnohým a tedy i mnou skloňované nenávisti. A jak tu čtu ty moudra, mnozí ti nenávistní se snaží onu nenávist dokonce hodit na ty druhé. Paradox? Ó nikoliv, spíš symptom ... tedy příznak, kterým zde trpí vážně "kdekdo".

***

Ovšem pokud nejste "kdekdo", jistě se podobnému tématu rádi spíše vyhnete obloukem a nejdete si nějaký jiný zdroj zábavy či jen ventil svých vlastních neuskutečněných a nenaplněných očekávání, a nejen těch polistopadových, ale všech svých bolístek a třeba i různých strachů. A u mnohých lidí, jde však vskutku jen o pouhou nenávist ke všemu cizímu, tedy o xenofobii; odpor k tomu co nechápou a čemu nerozumí, o čem málo či spíš nic nevědí, ale někdo jiný jim tvrdí, že je to ohrožuje; a ovšem, zcela nepřekvapivě pak lze zaznamenat i závist.

Ovšem co těm uprchlíkům závidí, to prozatím zůstává mimo mé chápání a tedy zatím i nezodpovězenou otázkou; možností se sice naskytlo hned několik, od mobilu až po sociální dávky, ale přesto jde o pouhou závist a nepřejícnost. Možná také o strach, že se právě na ně tím pádem už jaksi nedostane. Hm, co k tomu všemu asi lze říci? Jedna z dalších a příznačných "frustrací" všech těch, co nejspíš neuspěli, jsou sami a opuštění a nebo jen nemají práci či jiné uplatnění a podobně. A z toho už se dá něco vytřískat, a to i přesto, že u nás stále téměř žádní migranti nejsou, a proto to strašení, a snaha získat minimálně politické body. A zde například karmu a tedy falešný pocit vlastní úspěšnosti. Budiž, stačí-li to někomu ke štěstí.

A právě ti ustrašení jsou zde záměrně mnohými krmeni dnes a denně, a to nejen čirou xenofobií a také více či méně stupidními a nepodloženými konspiracemi, asi od lidí stejně postižených, nebo spíš nějak jinak na věci zainteresovaných, kteří jen manipulují veřejné mínění; a je celkem jedno zda-li záměrně, tedy z prospěchu nebo jen díky vlastnímu "přesvědčení". A není ani s podivem, že právě ti mají nejvíce řečí o nepřípustném ovlivňování veřejného mínění. Je to jen čiré zoufalství a nepochopení? To ani náhodou. Je to vše spíš záměr. V celku správně tito lháři doufají a věří, že stokrát opakovaná lež, se stává pravdou. Bohužel. Neměli by ovšem zapomínat, že lež má krátké nohy, a že jednou, a kdo ví, možná i dvakrát, se pravda nakonec ukáže.

A dnes lži nejen od komunistických či kryptokomunistických přisluhovačů a pomatenců, což zde bylo vždy, ale dnes už i "kryptofašistických" řekl bych, a jak jsem čirou náhodou zaznamenal - ano, to nálepkování je vážně super - a tedy častěji než je asi zdrávo, zde i proto čteme pouze nesmyslné, polopravdivé konspirace, ale i vyložené lži, od různých pomatených "zpravodajců" blogu, přebírajících navíc často jen texty a rozumy odjinud; a například i z "permanentních hlístů" - co na tom, že to vše, více než co jiného už mnohdy "zavání" spíše nacizmem a třeba i oním fašismem, především pak v diskuzích, kde se profláknou svým obdivem třeba k "důčemu", který prý dal lidem práci (podobně jako Hitler) - až po zcela evidentní hysterii různých "pseudo" vlastenců a vlastenek, lepících pak ke každému svému diskuznímu příspěvku českou vlaječku - no, napadá mne skoro vždy to samé a jediné - "dejte mi do ruky mávátko, já budu mávat, ... mávat, ... mávat" - no a tito vystrašení "vlastenčíci" všemožných i nemožných druhů, zde pak mají nekonečnou oslavu svého strachu, zloby, hlouposti a tedy asi i "slavnosti" hojnosti. A to vše navíc pod ochranou pořadatele. A já si zase připadám, že mi pod okny defiluje prvomájový průvod. Super, fakt. Tak jen houšť a větší kapky.

***

PS: Za neotevření diskuze poděkujte zdejším prozíravým správcům, kteří mají vše v malíku, vše chápou a všemu rozumí, především tomu, co je skutečně slušné a co už nikoliv. ;o)))

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 13.7.2017 14:11 | karma článku: 14.68 | přečteno: 619x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Woknoviny ... na síti to žije

... představte si, že se houpete v síti, představte si, že vás ta síť dokonce živí, že je signálním a varovným systémem, představte si, že je vaším celým světem - to by pro mnohé zde, neměl být zas takový problém, nebo ;o)

10.10.2017 v 9:41 | Karma článku: 12.37 | Přečteno: 206 | Diskuse

Karel Ábelovský

Fotoplkání ... tak třeba o botách

... jen letmo se dotknout čehosi nehmatatelného a zastavit tak tok marných a často i pro mne samotného, naprosto zbytečných myšlenek, neb mi nic nového nepřináší, a neplatí zde ani ono profláknuté rčení o opakování a něčí matce

3.10.2017 v 11:20 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 186 | Diskuse

Karel Ábelovský

Woknoviny ... aneb "být na vážkách"

... asi jako mnozí, i já miluji "slovní hříčky" - neboť ... jak pravil "klasik" ústy dr. Mráčka - ne, nebude to o vodnících, ani o jejich konci. Možná bych mohl napsat o podvodnících, ale těm u nás zatím konec nehrozí a tak raději

30.9.2017 v 14:12 | Karma článku: 11.97 | Přečteno: 188 | Diskuse

Karel Ábelovský

Král a šašek, nebo šašek a král

... možná jen králův šašek; jak chcete, neb je to celkem jedno - a přesně tak mi připadá F.R.Čech, který mluví o tom, že chce Zemana za krále, a že Zeman je absolutně zdráv! No, podobné prohlášení zakládá značnou pochybnost

24.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 23.01 | Přečteno: 637 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Veverka

Volby 2017 a několik rad

Vážení přátelé, s podobným názvem jsem prezentoval již blog 18.10.2017, ale cenzor mé odhady a výpočty označil za průzkum a smazal jej, takže bez konkretních čísel zůstanu v obecné rovině, abych neporušil judikát NSS, jako jiní..

19.10.2017 v 14:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

Jaroslav Čejka

Volební ruleta za všechny prachy!

Zpravodajský server Novinky.cz přinesl dnes pod titulkem "Jde i o peníze. Roztáčí se volební ruleta o stamiliony." zajímavý článek, který se na hlavní straně dlouho neudržel. Nejspíš nečekaně nadzvedl čtenáře.

19.10.2017 v 14:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 |

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 12. - Přístup ke žlabu

Klíčová slova čtvrtečního předvolebního blogu: sobota, viděti, smutný, oči, dozvěděli se, který, žlab.

19.10.2017 v 14:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Přemysl Čech

Poštovní doručovatelka - ohrožený druh

Lidé, žijící o samotě, se na ně vždycky těšili. I když nenesly důchod, dopis od blízkých, nesly alespoň úsměv a pozdrav. A ten den zase lépe uběhl, člověk se měl na koho těšit a koho vyhlížet.

19.10.2017 v 12:32 | Karma článku: 8.32 | Přečteno: 364 | Diskuse

Marie Kolářová

Zrušte stravenky, bude víc svobody

Stravenky patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým bonusům, a i když občas přijde na přetřes laškování s jejich rušením, v okamžiku, kdy se láme chleba, politici zařadí zpátečku a stravenkový byznys běží dál.

19.10.2017 v 11:44 | Karma článku: 13.99 | Přečteno: 495 | Diskuse
Počet článků 742 Celková karma 12.43 Průměrná čtenost 1257

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.