Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem sice snědej a fousatej, ale nejsem muslim

27. 07. 2017 2:04:59
... a nejsem ani budhista, hinduista, nejsem členem žádné "pošahané" sekty, ani členem ANO, SPD; nejsem Čech a tuším ani dobrý člověk, myslím si ... kouřím, piju, a občas dokonce kleju ... nevím, snad jsem to vyčerpal beze zbytku

***

Musel jsem se od srdce smát, když mne nějaký diskutér označil za muslima, nebo vyznavače islámu. Tedy když prý "píši a říkám", co říkám v diskuzích. Mne už zde označovali vskutku všelijak, ale tohle se snad dá srovnat jen s tím, když mne pro změnu jiný diskutér podezíral z toho, že jsem komunista (v reále by vskutku dostal holí, podobně jako v oněch Pelíšcích, kde přetáhl Kodet Duška, který ho oslovil soudruhu, tedy kdybych o holi chodil) a jiný eman zase, jestli prý nejsem v seznamech, když se vetřel do diskuze s Hermánkem. A takových "vetřelců" je u mne snad až příliš mnoho. Pro ty pak onen vzkaz z názvu a perexu. Aby snad lépe pochopili, prozradím také, že nejsem Čech, tedy národností, jsem "pouliční směs" tak typická pro C.a K. mocnářství, aby bylo jasno, jen mám českou státní příslušnost. Prostě jsem veskrze odporný a tedy nepřátelský "nečeský" týpek, nevhodný do jejich představ o svých spoluobčanech. No, jako sorry ...

Tedy, vypadá to, že někteří lidé jsou vskutku schopni téměř čehokoliv, jen aby přesvědčili sami sebe, že oni mají pravdu, a že oni jsou vždy ti lepší. Nevadí jim ani lhaní, nevadí jim porušování a obcházení zákonů, dokonce to hájí a ospravedlňují. Protože mají pocit, že je-li to v jejich zájmu, je to vlastně v pořádku. No, já jim ten pocit neberu a nechci brát. Musím je i vás ovšem zklamat, moji milý přátelé diskutéři - nejste o nic lepší, jsme všichni stejní. Je to vždy jen pocit, a málokdy odůvodněný. Prostě, mám a taky jsem vždy měl svoji hlavu, a jistě nejsem sám.. A tedy ani neskáču, jako ostatní (nejsem Čech) a nevozím se ani na módních vlnách a tedy ani na vlnách populismu (neb nejsem Pitomio, a ani nikam nekandiduji) a nejedu ani na té vlně všeobecné nenávisti ke všemu cizímu, nebo k EU, tak jako mnozí zde; a to jen proto, že to vynáší - je jedno, jestli politické body, či jen karmu a čtenost - a tedy popularitu. Světská sláva, polní tráva, jak se říká. Jako sorry ...

Je totiž jedno, co říkáte, je dokonce jedno co si myslíte. Pravda je jen jedna. A pravda je, že jsme často malí, vyčůraní, závistiví a nepřející, a ta pravda se vám nelíbí, což já naprosto chápu. A kdo nejde s vámi, jde podle vás proti vám; nu dobrá. Jdu tedy proti vám. A možná vám jen jdu naproti, ale vy to jen nechcete pochopit, odmítáte to. Žádný div, popravdě. Rozumím tomu. Jeden jiný diskutér zase mluvil o tom, že mi prý nastavuje zrcadlo. No, musel jsem se vážně a upřímně zasmát, a vlastně bych mu měl poděkovat, protože jsem si vzpomněl právě na Pelíšky, i proto tato asociace a také tento prapodivný a možná nevhodný článek. Víte, vztekejme se klidně na zrcadla jak chceme, ale máme-li vskutku křivou hubu, nebude nám vskutku nic platná snaha zrcadlo rozbít, házet na něj špínu a ani vinu. Křivá huba nám prostě zůstane tak jako tak. A to je asi jediný jistý fakt.

***

Dodatek: Nemohl jsem si prostě nevšimnout, že kdykoliv začnu obhajovat kvóty a pomoc uprchlíkům, imgrantům - tedy lidem, ... lidem, nikoliv islámu, odpůrci seč mohou, snaží se mi vnutit právě jen diskuzi o islámu - tedy diskutují nikoliv o lidech, kteří prchají před válkou, před násilím, nebo před kmenovými válkami, vražděním a znásilňováním (Afrika), ale konec konců mnozí vskutku prchají jen před hladem a bídou, tedy za lepším; oni diskutují a stále jen melou o islámu, tedy o ideologii fanatických islamistů a teroristů. Proč? No, je to nejspíš prosté. Nenávist a neochota pomoci lidem v nouzi, je ve své podstatě vskutku jen odporná, ubohá a nelidská vlastnost. Ovšem nenávist k islámu, ospravedlněná a tedy i opodstatněná teroristickými útoky islamistů, resp. teroristických organizací, jakou je ISIS, Al Kajdá, Boco Haram, ta je vlastně pochopitelná. A to dokonce i pro mne, věřte nevěřte. A já na to přišel, protože právě jen to co jsem zmínil a nic jiného, neospravedlňuje tuto jejich nelidskost. Dobrá, rozumím tomu. To ovšem neznamená, že je možná dávat jednoduše rovnítko mezi muslima a teroristu. Tak jednoduché to prostě není; tedy asi je, pouze pro některé, asi stejně jednoduché. A tak jsem přišel i na to, proč mne uráží, proč mi nadávají, nastavujíc mi prý zrcadlo, tvrdíc, že se dělám lepší, chytřejší, spravedlivější? A nejen já, ale i všichni ti sluníčkáři a kavárníci, všechna ta samozvaná elita. No, myslím si, že je to nyní více než jasné.

***

PS: Věnováno všem blogerům, rozdmýchávajícím zde, tedy dle mého mdlého rozumu a názoru, neustále spíše jen hysterii, nenávist a zlobu, jako jsou například blogeři Juda, Vyoral, Mazurek, Mikulášek a další; ale bohužel i blogerkám, jako je Drunecká, Přikrylová, Svobodová, Pilloni a pod. A také nesmím zapomenout na diskutéry - tedy panům Štípkovi, Benešovi, Svobodovi, Tomkovi, Kronerovi a Hermánkovi, ale i mnohým dalším. A já jim k tomu všem nechám navíc zahrát ;o)

A protože prostředí blogu je vždy velmi inspirativní, bez ohledu na vypjatost doby, dovolím si toho dát trochu víc a zároveň poděkovat některým právě za tu inspiraci, a nejen viz výše například, ale jindy je ta inspirace vskutku spíše pozitivní - tedy díky Josefu Leinerovi, jsem byl obohacen o poznání Sonetu 66. například - zde v provedení Bří Ebenů, abych se neopakoval - díky ;o)

... a díky článku Jiřího Turnera o další (díky) a také účasti již zmíněného diskutéra Hermánka a taky toho, co mi nastavoval to zrcadlo (Kroner?), zde můžete pokračovat a poznat Ebena i jinak, než jen jako moderátora ... ale to asi většina z vás ví, že - taky tam bude cosi o zrcadlech, pro některé jistě také velmi inspirující ;o)))

... a jsou lidé tuším často spíš bezelstní, tedy doufám, a dostávají se tak občas i do situací, které jim nesvědčí, tím spíš, je-li to zneužito ... a to vše zvláštně propojeno Karlem Plíhalem ;o) Nikdo z nás není bez chyby a nikdo není dokonalý, myslím si. Bavte se, chcete-li ...

***

-ká-

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 27.7.2017 2:04 | karma článku: 17.80 | přečteno: 878x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Woknoviny ... na síti to žije

... představte si, že se houpete v síti, představte si, že vás ta síť dokonce živí, že je signálním a varovným systémem, představte si, že je vaším celým světem - to by pro mnohé zde, neměl být zas takový problém, nebo ;o)

10.10.2017 v 9:41 | Karma článku: 12.37 | Přečteno: 206 | Diskuse

Karel Ábelovský

Fotoplkání ... tak třeba o botách

... jen letmo se dotknout čehosi nehmatatelného a zastavit tak tok marných a často i pro mne samotného, naprosto zbytečných myšlenek, neb mi nic nového nepřináší, a neplatí zde ani ono profláknuté rčení o opakování a něčí matce

3.10.2017 v 11:20 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 186 | Diskuse

Karel Ábelovský

Woknoviny ... aneb "být na vážkách"

... asi jako mnozí, i já miluji "slovní hříčky" - neboť ... jak pravil "klasik" ústy dr. Mráčka - ne, nebude to o vodnících, ani o jejich konci. Možná bych mohl napsat o podvodnících, ale těm u nás zatím konec nehrozí a tak raději

30.9.2017 v 14:12 | Karma článku: 11.97 | Přečteno: 188 | Diskuse

Karel Ábelovský

Král a šašek, nebo šašek a král

... možná jen králův šašek; jak chcete, neb je to celkem jedno - a přesně tak mi připadá F.R.Čech, který mluví o tom, že chce Zemana za krále, a že Zeman je absolutně zdráv! No, podobné prohlášení zakládá značnou pochybnost

24.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 23.01 | Přečteno: 637 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Jan Jílek

Život bez víry, život ve strachu

Dostal jsem velmi zajímavou knížku, jménem:„Zadní vrátka do nebe. Od Lionela Bluea. Rabín, anglický Žid, který prošel jistou měrou náklonností k marxismu, jako mnoho jeho souvěrců, aby se z něj stal hluboce věřící.

19.10.2017 v 12:50 | Karma článku: 9.54 | Přečteno: 224 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Malá Itálie uprostřed Prahy

,,Fuj, to je hnus." Zhrozila jsem se po otevření české konzervy loupaných ,,italských" rajčat. Teď už chápu, proč si tady lidi stěžujou na nekvalitní potraviny neboli na rozdíl potravin pro východní a západní trh.

19.10.2017 v 6:03 | Karma článku: 23.44 | Přečteno: 1167 | Diskuse

Jana Aulehlová

Držím pusu, krok už ne

Manžel je totálně naštván, že nechci vincentku. Dcera zase neudrží smích a syn mě paroduje. Žádná viditelná lítost. Jak promluvím, přivádím každého k smíchu. Ani se jim nedivím, protože chodím s píšťalkou na krku.

18.10.2017 v 19:20 | Karma článku: 10.26 | Přečteno: 302 | Diskuse

Jan Jílek

Svoboda je jen jedna

Měl jsem včera těžký den. Hlavně pracovně, ale konec dobrý, všechno dobré. Mám už starší „Vivofit.” Zařízení, co měří počet kroků, ušlých kilometrů, čas, spotřebované kalorie atd.

18.10.2017 v 9:12 | Karma článku: 13.54 | Přečteno: 287 | Diskuse

Jakub Kunčický

Setkání

Výhled na celé město mu zakrýval nízký živý plot. Světla ubývalo a on se ze všech sil snažil dočíst poslední odstavec. Nebyl to ledajaký příběh, nýbrž životní příběh úspěšnějšího muže, než byl on sám - a slunce skoro zapadlo.

17.10.2017 v 22:35 | Karma článku: 5.37 | Přečteno: 130 | Diskuse
Počet článků 742 Celková karma 12.43 Průměrná čtenost 1257

_____________________________________________

„Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to určitě brzy přejde.“ ... neznámý autor 

_____________________________________________Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.