Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Glosa k tématu: "Fenomén Miloš Zeman"

13. 02. 2018 15:00:32
... anketa/debata Českého rozhlasu Plus, mi zvedla trochu krevní tlak; respektive spíš některé názory a příspěvky některých "odborníků". Je potřeba jim za to poděkovat, neb každé zvýšení tlaku, mi dělá dobře.

***

Je Miloš Zeman populista? Rozděluje Miloš Zeman společnost?​ Je Miloš Zeman nejúspěšnější český politik? To jsou tři oblasti otázek, o kterých diskutují nejen hosté veřejné debaty v Plzni, rádia "Plus" v plzeňské kreativní zóně DEPO 2015, ale pravděpodobně i mnozí občané. Jaký však div? (klik .o) A pozvání moderátora Michaela Rozsypala přijali: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta - Jaroslav Kmenta, novinář - Anna Shavit, expertka na politický marketing - Martin Komárek, novinář, spisovatel a exposlanec - Lubomír Kopeček, politolog ... a s dovolením taky přidám můj velmi krátký komentář. Pokud jste neviděli či neslyšeli, zde vám nabízím právě tuto možnost ...

Krátký komentář proto, že vskutku nejsem expert na PR, nejsem ani politolog, už vůbec nejsem novinář a ani spisovatel; ale zcela určitě nejsem ani hlásnou troubou Miloše Zemana a jeho názorů, jako mnozí jiní - iZde, na iDnes. Jsem pouhý (s)prostý občan, a navíc prost selského rozumu. Co tedy k tomuto nekonečnému, všemi omletému tématu lze ještě říct? Nic moc, snad jen že to jsou všechno kecy. Kecy v kleci ... a zde pak může platit i to, že pravda bývá, resp. může být jako zajíc ... a mnoho myslivců, jak víme, pak znamená zajícovu smrt.

Bývalého poslance za hnutí ANO, pana Komárka ještě někdo bere vážně? Vážně? "Mluvčáček - čtveráček", Jiří Ovčáček, dělá jen svou práci, za kterou je placen ... a tedy bude klidně lhát, jak Rudé právo, do kterého by jistě nadšeně přispíval, jako do komunistického plátku Hálo noviny, ale nejen snad proto, že je to jeho práce; ten člověk to dělá a má velmi rád, protože je nejen obdivovatelem komunistické ideologie, ale i, a jaký pak div, je obdivovatelem a prý dokonce přítelem Miloše Zemana; no, to o čem to vypovídá, si tedy odvoďte už každý sám. Za mne jasně palec dolů; něco podobně prodejného, jako jsou ti dva, se vskutku jen tak nevidí.

Ostatní tři aktéry nebudu moc komentovat, s něčím lze totiž souhlasit a s něčím asi ne; nebo to jen vidím trochu jinak. A jaké je tedy mé resumé? Fenomén Zeman bezesporu v naší společnosti existuje. Podle mého soudu, je pan Zeman velmi vypočítavý, velmi ctižádostivý a velmi, ale velmi egoistický, jak by řekl jeho podporovatel Václav Klaus. Nu, co už ... vrána k vráně, široširé ruské pláně. Miloš Zeman je i díky tomu všemu téměř všehoschopný, a jak navíc víme, je i velmi pomstychtivým člověkem a politikem; navíc je jedním z těch, stejně tak jako Václav Klaus, kteří jsou viníky celkového současného společenského marasmu (možná těmi největšími), nedůvěry lidí v politiky, což je zdánlivě jistě paradox, přitom, jak dopadly volby. No, tak velký asi ne, to vše jen díky lživé propagandě. A to, kdo tady vede zcela nepochybně lživou a populistickou kampaň už od návratu do politiky, a především s pomocí koho, je snad mnohým jasné!? Těm, kterým ne, a nechají se vodit za nos, těm pak zřejmě není pomoci.

Aktérům lze poděkovat třeba i za to, že nám zcela názorně ukázali, jak je možné vnímat "různě" naprosto nezpochybnitelné, jednoznačné a jasné věci. Totiž populismus. Populismus je prostředek, bez charakteru, ten mu dodává až aktér. Chvála českému jazyku, neb ten na tom má tuším lví podíl. Nejlépe to vystihl dle mého soudu pan Kmenta, a já s ním souhlasím; zmíním i tzv. pragmatismus - bezpáteřní pragmatismus, není dle mého názoru skutečným pragmatismem. Zde platí, že lež má krátké nohy, abych to nekomplikoval. No, a to, co tvrdí mluvčí Ovčáček, že Zeman naslouchá jiným názorům, tak to už je spíš sci-fi; a nejlépe to dokazuje sám Zeman tím, jak na takové názory reaguje. A taky přidám ještě jeden názor na to, kdo je současný prezident, současná hlava státu. Tím spíš, že právě jeho příznivci mají plná ústa toho, že on nazývá věci "pravými jmény", jak kdy, a jak se mu hodí; a také ti, kteří stále skloňují politickou korektnost. No, jen pokud se netýká jich samotných a nebo právě jejich idolu. A takový jasný názor, má pan Štětina. Vidím to totiž stejně a jen se divím, že tu žalobu ještě nikdo nepodal.

Velmi pravděpodobně by to stejně k ničemu nevedlo, ne v zemi, kde je vše, nebo téměř vše na prodej; a to včetně žurnalistů, policie i soudců. Bohužel.

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 13.2.2018 15:00 | karma článku: 24.54 | přečteno: 1005x


Další články blogera

Karel Ábelovský

Pravda se upálit nedá, jak už dnes někteří (evidentně ne všichni) vědí

... a je celkem jedno, jde-li o pravdu náboženskou nebo týkající se kdysi církve, či politickou dnes. A pravda je, že upálit nositele takové pravdy, či pálit knihy a symboly pravdy, se snaží jen zbabělci, kteří se pravdy bojí!

6.7.2018 v 15:20 | Karma článku: 19.39 | Přečteno: 518 | Diskuse

Karel Ábelovský

Věrozvěsti - aneb o tom, kterak se náš svět a časy mění

Dnes je den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje; časy se mění a dnes máme nejen slovanského, respektive slovenského věrozvěsta, ale dokonce i korejsko-japonsko-moravského, který nám navíc přináší dar - Úsvit přímé demokracie!

5.7.2018 v 17:34 | Karma článku: 9.85 | Přečteno: 268 | Diskuse

Karel Ábelovský

ET (mimozemšťan) a multikulti "tentonoc"

... aneb "co takhle zavést sankce" za zrůdnosti namyšlené hlouposti a malosti, nebo chcete-li, tedy spíš sankce "proti idiocii"; to by se nám plnila kasa, odtuším! A co teprve nejen od "českých blogerů", ale i od "politiků"!

3.7.2018 v 14:44 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 468 | Diskuse

Karel Ábelovský

Dnes si připomínáme oběti komunistického režimu

... a naše současná společenská situace, dalo by se říci "tak trochu" schizofrenní, jasně dokládá, že obětí komunistického režimu jsou i ti, co o tom nemají nejspíš ani ponětí. No, ta květina pak tedy náleží jen skutečným obětem.

27.6.2018 v 13:33 | Karma článku: 20.51 | Přečteno: 266 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

A tak jsem zavřel televizi...

Ne po prvé a ne naposledy. Tentokrát, když jsem se díval na komentář ve 20. 00 hod. analyzující schůzku Trumpa s Putinem.

17.7.2018 v 21:00 | Karma článku: 31.15 | Přečteno: 947 | Diskuse

Jan Dvořák

Hamáček by měl na Babiše přitlačit

Po další rezignaci ministra Babišovy vlády kvůli pětačtyřiceti opsaným stranám diplomky se poměr mezi stranickými opisovači sice vyrovnal na 1:1, ale je víc než pravděpodobné, že o poslední skórování ještě nešlo.

17.7.2018 v 20:05 | Karma článku: 12.31 | Přečteno: 258 | Diskuse

Tomáš Kysela

Územní plán v rukou politiků=katastrofa

Již po čtvrté vám přináším svůj pohled na „volební program“. Ačkoliv nejsem na žádné kandidátce, jsem přesvědčen, že toto by měla být priorita budoucí vlády v Liberci.

17.7.2018 v 20:00 | Karma článku: 6.70 | Přečteno: 148 | Diskuse

Karol Wild

Už zkoumali její diplomku?

Aféry s opsanými diplomkami nemají konce. Proto se vnucuje otázka, zda by se ještě před jmenováním nové ministryně neměla přezkoumat její diplomka. Aby nedošlo k dalšímu maléru.

17.7.2018 v 18:57 | Karma článku: 19.53 | Přečteno: 643 | Diskuse

Eva Sykova

Vést férovou diskusi s názorovým oponentem dokáže jen málokdo.

Házet láhve dokáže každý hlupák. Děsí mě úroveň současné komunikace o politice a nízká úroveň respektu k názoru druhých. Čím dál více se zužuje na vulgaritu, agresivitu a “nálepkování”.

17.7.2018 v 16:23 | Karma článku: 30.67 | Přečteno: 664 | Diskuse
Počet článků 848 Celková karma 14.63 Průměrná čtenost 1202

... "marnost nad marnost, všechno je marnost" řekl někdo moudrý, tuším - jediné co k tomu lze snad ještě dodat dnes, je "tak hlavně se z toho nepo ... sesouvat" ;o)))

Najdete na iDNES.cz