Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Glosa k tématu: "Fenomén Miloš Zeman"

13. 02. 2018 15:00:32
... anketa/debata Českého rozhlasu Plus, mi zvedla trochu krevní tlak; respektive spíš některé názory a příspěvky některých "odborníků". Je potřeba jim za to poděkovat, neb každé zvýšení tlaku, mi dělá dobře.

***

Je Miloš Zeman populista? Rozděluje Miloš Zeman společnost?​ Je Miloš Zeman nejúspěšnější český politik? To jsou tři oblasti otázek, o kterých diskutují nejen hosté veřejné debaty v Plzni, rádia "Plus" v plzeňské kreativní zóně DEPO 2015, ale pravděpodobně i mnozí občané. Jaký však div? (klik .o) A pozvání moderátora Michaela Rozsypala přijali: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta - Jaroslav Kmenta, novinář - Anna Shavit, expertka na politický marketing - Martin Komárek, novinář, spisovatel a exposlanec - Lubomír Kopeček, politolog ... a s dovolením taky přidám můj velmi krátký komentář. Pokud jste neviděli či neslyšeli, zde vám nabízím právě tuto možnost ...

Krátký komentář proto, že vskutku nejsem expert na PR, nejsem ani politolog, už vůbec nejsem novinář a ani spisovatel; ale zcela určitě nejsem ani hlásnou troubou Miloše Zemana a jeho názorů, jako mnozí jiní - iZde, na iDnes. Jsem pouhý (s)prostý občan, a navíc prost selského rozumu. Co tedy k tomuto nekonečnému, všemi omletému tématu lze ještě říct? Nic moc, snad jen že to jsou všechno kecy. Kecy v kleci ... a zde pak může platit i to, že pravda bývá, resp. může být jako zajíc ... a mnoho myslivců, jak víme, pak znamená zajícovu smrt.

Bývalého poslance za hnutí ANO, pana Komárka ještě někdo bere vážně? Vážně? "Mluvčáček - čtveráček", Jiří Ovčáček, dělá jen svou práci, za kterou je placen ... a tedy bude klidně lhát, jak Rudé právo, do kterého by jistě nadšeně přispíval, jako do komunistického plátku Hálo noviny, ale nejen snad proto, že je to jeho práce; ten člověk to dělá a má velmi rád, protože je nejen obdivovatelem komunistické ideologie, ale i, a jaký pak div, je obdivovatelem a prý dokonce přítelem Miloše Zemana; no, to o čem to vypovídá, si tedy odvoďte už každý sám. Za mne jasně palec dolů; něco podobně prodejného, jako jsou ti dva, se vskutku jen tak nevidí.

Ostatní tři aktéry nebudu moc komentovat, s něčím lze totiž souhlasit a s něčím asi ne; nebo to jen vidím trochu jinak. A jaké je tedy mé resumé? Fenomén Zeman bezesporu v naší společnosti existuje. Podle mého soudu, je pan Zeman velmi vypočítavý, velmi ctižádostivý a velmi, ale velmi egoistický, jak by řekl jeho podporovatel Václav Klaus. Nu, co už ... vrána k vráně, široširé ruské pláně. Miloš Zeman je i díky tomu všemu téměř všehoschopný, a jak navíc víme, je i velmi pomstychtivým člověkem a politikem; navíc je jedním z těch, stejně tak jako Václav Klaus, kteří jsou viníky celkového současného společenského marasmu (možná těmi největšími), nedůvěry lidí v politiky, což je zdánlivě jistě paradox, přitom, jak dopadly volby. No, tak velký asi ne, to vše jen díky lživé propagandě. A to, kdo tady vede zcela nepochybně lživou a populistickou kampaň už od návratu do politiky, a především s pomocí koho, je snad mnohým jasné!? Těm, kterým ne, a nechají se vodit za nos, těm pak zřejmě není pomoci.

Aktérům lze poděkovat třeba i za to, že nám zcela názorně ukázali, jak je možné vnímat "různě" naprosto nezpochybnitelné, jednoznačné a jasné věci. Totiž populismus. Populismus je prostředek, bez charakteru, ten mu dodává až aktér. Chvála českému jazyku, neb ten na tom má tuším lví podíl. Nejlépe to vystihl dle mého soudu pan Kmenta, a já s ním souhlasím; zmíním i tzv. pragmatismus - bezpáteřní pragmatismus, není dle mého názoru skutečným pragmatismem. Zde platí, že lež má krátké nohy, abych to nekomplikoval. No, a to, co tvrdí mluvčí Ovčáček, že Zeman naslouchá jiným názorům, tak to už je spíš sci-fi; a nejlépe to dokazuje sám Zeman tím, jak na takové názory reaguje. A taky přidám ještě jeden názor na to, kdo je současný prezident, současná hlava státu. Tím spíš, že právě jeho příznivci mají plná ústa toho, že on nazývá věci "pravými jmény", jak kdy, a jak se mu hodí; a také ti, kteří stále skloňují politickou korektnost. No, jen pokud se netýká jich samotných a nebo právě jejich idolu. A takový jasný názor, má pan Štětina. Vidím to totiž stejně a jen se divím, že tu žalobu ještě nikdo nepodal.

Velmi pravděpodobně by to stejně k ničemu nevedlo, ne v zemi, kde je vše, nebo téměř vše na prodej; a to včetně žurnalistů, policie i soudců. Bohužel.

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 13.2.2018 15:00 | karma článku: 23.82 | přečteno: 978x


Další články blogera

Karel Ábelovský

Východ slunce, svítání, chcete-li, pak třeba i Úsvit

... v záhlaví dokonce vidíte fotku takového svítání, úsvitu - a u nás máme dokonce personifikaci takového "úsvitu", v podobě "japonsko, korejsko, moravského samuraje"; ovšem pohledem odjinud, jde spíš o psychopatického "kamikaze"

20.2.2018 v 14:38 | Karma článku: 11.20 | Přečteno: 211 | Diskuse

Karel Ábelovský

Czexit - strašení, mýtus - nebo zase jen snůška lží a polopravd?

... samolibost, jako základní předpoklad k pokryteckému hodnocení situace, kterou svými články podporuji a pomáhám už dlouho vyvolávat - asi takhle jednoduše by se dalo charakterizovat, jak na mne působí článek "Czexit?!"

16.2.2018 v 14:10 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 810 | Diskuse

Karel Ábelovský

Unaveni svobodou. Euforie a zklamání.

Kdo je unaven svobodou? Ti co ji nikdy nepoznali? Existují naštěstí i rozumné názory a tím spíš si myslím, že je důležité právě v dnešní době, kdy jsou lidé zahlceni naprostými nesmysly, aby byly šířeny.

15.2.2018 v 12:19 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 2526 | Diskuse

Karel Ábelovský

Co vlastně chceš, pravdu či lež, občane

Chtít protichůdné věci, zdá se být poněkud "prapodivné"; přesto je to dnes celkem běžná věc. Zdá se tedy, že občan "Česka" vlastně neví co chce; navíc to očekává od lidí, kteří mu to nemohou dát.

14.2.2018 v 13:21 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 678 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Soukup

Vědělo se o přívalu uprchlíků již před naším vstupem do EU?

Plánovala EU uprchlickou krizi již více jak 10 let před jejím vypuknutím? Je žaloba na Českou republiku oprávněná? Musíme se EU podřídit nebo máme ještě v tomto směru svoji suverenitu?

20.2.2018 v 21:45 | Karma článku: 28.10 | Přečteno: 776 |

Andrea Kostlánová

Mussoliniho Goebbels a jeho přátelé z řad nositelů Nobelovy ceny

20. a 30.léta Mussoliniho diktatury byla charakterizována kulturním rozkvětem Itálie ( sám Mussolini o sobě prohlašoval, že není státníkem, ale „ básníkem“ ), různé kulturní spolky dostávaly státní dotace, mj. absurdní divadlo

20.2.2018 v 21:19 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 262 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Čím více problémů, tím více lží režimu

Minulou neděli pokračoval na ČT24 v pořad Otázky Václava Moravce debatou s "experty" o příčinách narůstání „blbé nálady“ v české společnosti.

20.2.2018 v 18:04 | Karma článku: 29.02 | Přečteno: 1388 | Diskuse

Jan Dočekal

Brambor k bramboře - UNO na dvoře

Aneb jak se vyhazují peníze z okna za nesmysly, dotujeme kejklíře Vítka, Chuchadla (wtf??) a skupinu Vitamín. Radnice na tom mají svůj podíl.

20.2.2018 v 16:28 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 436 | Diskuse

Jan Bartoň

Migrace stále „inspirující“

Média přetřásají zásah proti rumunským převaděčům v Česku a proti migrantům v českém autobuse v Rakousku. Nyní jde o desítky osob, v létě 2015 však proudily Evropou statisíce lidí měsíčně.

20.2.2018 v 13:00 | Karma článku: 40.93 | Přečteno: 2774 | Diskuse
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.