Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co vlastně chceš, pravdu či lež, občane

14. 02. 2018 13:21:21
Chtít protichůdné věci, zdá se být poněkud "prapodivné"; přesto je to dnes celkem běžná věc. Zdá se tedy, že občan "Česka" vlastně neví co chce; navíc to očekává od lidí, kteří mu to nemohou dát.

***

A je popravdě jedno, zda-li si český občan uvědomuje a připouští, že je manipulován či nikoliv. Je jedno, jak si své názory omlouvá sám před sebou (což vidíme právě zde, kdy ti, co volili Zemana, se neustále vlastně obhajují a omlouvají), protože platí, že kdo volí někoho jen proto, že ten mu slibuje to, co pak nikdy stejně nedělá a nikdy ani v minulosti nedělal, je jasné, že jsou oběti oné manipulace - o čem zde jako chcete diskutovat? Omlouvejte a namlouvejte si to stále do kola, a třeba až do totálního zblbnutí. Tím se nic na samotném tristním výsledku pro společnost, a tedy ani na skutcích, které k němu vedly, přeci nic nezmění.

Volíš Okamuru, který tu straší islamizací země, i když nám ve skutečnosti nehrozí, a nejen proto, že jsme přijali pouhých 12 uprchlíků? Jsi prostě snadnou obětí manipulace, díky svému strachu, který ta manipulace přiživuje; a všechny ty kecy, že ne, jsou pouhý blábol. Volíš prezidentem Miloše Zemana, který tě prý ochrání před onou islamizací? Dokonce před vlivem EU? K smíchu. Řekněte, kdo v EU, bere Miloše Zemana vážně? A čím tě ochrání? Velkohubými gesty, nebo tím, že dá bezpečnostní rámy na Pražský hrad, protože se sám bojí? Poslouchal jsi toho pána vůbec někdy? Jsi snad blbec nebo idiot, jak právě on nazývá mnohé své spoluobčany? A jak jinak lze něco podobného nazvat? Průzkum ne průzkum!

Opět jsi pouhou loutkou "občane", jsi totiž obětí lží, polopravd, dezinformací a především strašení, vyvolávání strachu, obětí proruské (a ne, že ne) propagandy, to především. Jsi manipulován lidmi, napojenými skrytě, ale u nás dnes už i celkem otevřeně na ruský a čínský kapitál - protože kdo jsou Zemanovi přátelé, kdo poradci, kdo s ním jezdí na jeho "cesty" a kdo mu pak pomáhal ve volbách; kdo platil inzerci, bilboardy a podobně? Nejedlý, Okamura, Soukup, Tvrdík atd; ti všichni jsou napojeni na cizí kapitál (ruský a čínský) a ptej se sám sebe, co skutečně víš o těch lidech, a o jejich vzájemných vztazích? A ptej se, kdo živí ten tvůj strach, ty tvé "oprávněné" obavy, které na tom všem, ale zhola nic nemění; protože to vše, je právě jen a jen důsledek oné mediální manipulace.

Chceme také bezpečnost - přesto velká skupina občanů, možná že dokonce celá třetina, volí strany a politiky, kteří lavírují na ostří nože, když jsou ochotni a schopni riskovat referendum o vystoupení z EU i NATO; což je mimochodem a shodou okolností programový bod a návrh KSČM a SPD. Té KSČM, která se dodnes nevypořádala se svou vlastní historií a s odkazem své předchůdkyně; dokonce mnozí členové otevřeně obhajují režim Kim Čong-una, postup Putinova Ruska a také Číny, především v otázkách lidských práv, svobodných voleb atd. Strany, jejíž mnozí členové se dokonce netají obdivem k masovým vrahům, jakým byl například Stalin; nebo otevřeně a veřejně bagatelizují minulost svých vlastních členů, kolaborujících s totalitní mocí. Dokonce pak takové lidi navrhují do různých komisí, kontrolujících vydávání poslanců ke stíhaní, nebo vyšetřování policie a kontroly takových útvarů. Umí si občan, který chce žít v bezpečné zemi, představit, jaké je to politické a společenské riziko?

A SPD Tomia Okamury? Extrémistické a xenofobní hnutí, s fašizujícími tendencemi, podporované opět i z ruské strany, prostřednictvím zde žijících Rusů; například podle zjištění novináře Kmenty. Populista a demagog Okamura, má jediný zájem, napojit se na finanční toky státu, to je jeho "skutečný projekt"; a k jeho uskutečnění využil čeho? No, imigraci a strachu z ní! Tak prosté to je, stejně jako on sám i jeho stoupenci! Imigrace je pro většinu lidí asi jediným nebezpečím, které jim hrozí; oni vůbec nevidí, že vedeme hybridní válku, stejně tak jako celá Evropa s Putinovým Ruskem, který má osobní a existenční zájem rozvrátit EU, která uvalila kvůli Krymu a Ukrajině na Rusko sankce. A tím zkomplikovala velmi pozici právě Putinovi, a ten si to nenechává líbit. Potud vše pochopitelné; jenže co přesně to je a co se skutečně skrývá za touto "hybridní" válkou? Snaha o rozložení sil, ohrožujících zájmy Putinova Ruska, z jeho pohledu. A opět zdůrazním ono "Putinova", protože proti Rusku a rusům jako takovým, vůbec nic nikdo snad nemá. Jde o politiku, jakou právě Putin razí. A Rusko bez Putina, by bylo velmi pravděpodobně jiné Rusko. Smutné na tom je, že se to odráží i do sportu, což vidíme aktuálně i nyní; ovlivňuje to naprosto vše, to snad nikdo popírat nemůže, nebo ano?

***

Chceme všichni nezpochybnitelně i ekonomickou prosperitu. A přesto, že všichni kritizují mzdovou politiku, výšku důchodů a podobně, přesto právě lidé závislí na státu, opakovaně a nesmyslně volí lidi, kteří toto vše vlastně zavinili. A byl to právě Miloš Zeman jako premiér, kdo z České republiky, za pomoci svých ministrů a se svou ČSSD, a paradoxně dokonce i s podporou odborářů, udělal levnou montovnu. Vzpomeňte na jejich politiku, kdy nabízeli třeba odpuštění daní a další nelogické pobídky zahraničnímu kapitálu, například? Proč? Zaklínali se tenkrát tuším zaměstnaností a podobně. A ano, nezaměstnanost vskutku klesla, to je bezesporu. Za jakou cenu, a jaké jsou důsledky? Přebujelý státní aparát, a tím i mnohdy nesmyslná politika. Zatímco vy makáte za pakatel, máte nízké platy a důchody, držíte hubu a krok, tam kde byste neměli, a hlavně nadáváte na ty, které tito lidé označují za viníky, přestože jsou jimi prokazatelně oni sami. Marnost nad marnost, dalo by se klidně říct. Co tedy vlastně chcete? Je dobré o tom diskutovat a přemýšlet, ovšem bez populismu a bez lhaní. A otevřeně, proč ne. Jinak to ani nejde.

*****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | středa 14.2.2018 13:21 | karma článku: 22.25 | přečteno: 674x


Další články blogera

Karel Ábelovský

Czexit - strašení, mýtus - nebo zase jen snůška lží a polopravd?

... samolibost, jako základní předpoklad k pokryteckému hodnocení situace, kterou svými články podporuji a pomáhám už dlouho vyvolávat - asi takhle jednoduše by se dalo charakterizovat, jak na mne působí článek "Czexit?!"

16.2.2018 v 14:10 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 797 | Diskuse

Karel Ábelovský

Unaveni svobodou. Euforie a zklamání.

Kdo je unaven svobodou? Ti co ji nikdy nepoznali? Existují naštěstí i rozumné názory a tím spíš si myslím, že je důležité právě v dnešní době, kdy jsou lidé zahlceni naprostými nesmysly, aby byly šířeny.

15.2.2018 v 12:19 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 2519 | Diskuse

Karel Ábelovský

Glosa k tématu: "Fenomén Miloš Zeman"

... anketa/debata Českého rozhlasu Plus, mi zvedla trochu krevní tlak; respektive spíš některé názory a příspěvky některých "odborníků". Je potřeba jim za to poděkovat, neb každé zvýšení tlaku, mi dělá dobře.

13.2.2018 v 15:00 | Karma článku: 23.82 | Přečteno: 976 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petra Havelková

Je Itálie opravdu tak nebezpečným místem k životu?

Po přečtení řady článků nezlomné, hrdinné blogerky Moniky Pilloni, která nás jako jediná informuje neúnavně a pravdivě o dění v Itálii, jsem naznala, že život v této zemi připomíná scény z filmů o dr. Hannibalovi Lecterovi

19.2.2018 v 8:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 |

Lubomír Stejskal

Na okraj polemiky kolem kardinála Duky

Pročetl jsem dopis, který Jorgemu M. Bergogliovi (patrně ho znáte pod papežským jménem František) poslali do Vatikánského městského státu odpůrci nejvyššího představitele římskokatolické církve v ČR.

19.2.2018 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb Chci víc pivních křižovatek...

Řidiči, projíždějící Kladnem přes pivní křižovatku kolem lesa na Sítné, ji proklínají. Proč a proč pivní? Protože se tu často zdrží a potom nestihnou přijít včas – třeba na pivo. A já si škodolibě mnu ruce a říkám, jen houšť...

19.2.2018 v 7:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Pavel Chalupský

Každá změna v našem smýšlení...

...má setrvačnost Titaniku. Mnozí z nás vidíme ledovec před námi. Přímo vidíme, či tušíme, že hrozí fatální srážka, možná i konec. Přesto neotočíme kormidlem a doufáme...

19.2.2018 v 6:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Pavla Gomba

Velké proměny malého království

Když jsem v roce 2003 letěla do Bhútánského království poprvé, slečna za odbavovací přepážkou se mě zeptala, do kterého že to Bhútánu letím, jestli do toho v Indonésii?

19.2.2018 v 2:58 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 158 | Diskuse
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.