"Česko" země na prodej - aneb i o tom, kterak opakování nebývá matkou moudrosti

21. 07. 2018 15:16:19
... opakování se jeví jako pouhá nezbytnost tam, kde lidé "ztratili" paměť. Ani opakování, ale nepomáhá tam, kde lidé prodali svou hrdost, rozum i čest, tu za "poplatek u lékaře", tu za koblihu apod; tedy vlastně za 30 stříbrných.

***

Na to, co se děje v "česku" se nedá už dost dlouho dívat, a nedá se o tom vlastně už ani diskutovat. Není totiž o čem a někdy už ani s kým. Tedy tak, aby to mělo nějaký smysl. Všude, kde se o něčem rozhoduje, už zase sedí jen lidé prodejní nebo úplatní a tedy loajální k současným "mocipánům"; respektive tedy ke dvěma zájmovým skupinám - té prezidentské, proruské a tedy Zemanovo - a premiérské, tedy oligarchovo, Babišovo. A lidé jak vystřižení z doby a stránek Rudého práva, tedy lidé vesměs s komunistickou či minimálně velmi pochybnou minulostí, a nejen vzděláním, defilují ve vládě, v parlamentu, v senátu, jako svatí v orloji. Nová vláda? A s důvěrou? Koho a hlavně v co?

Česká republika, se po třiceti letech privatizací, čti spíše "rozkrádání a tunelování" už definitivně stala kořistí těch, kteří nepochybně měli po tzv. "startovní a tlusté čáře za minulostí" bezesporu ta nejlepší startovní místa - čti prachy, kontakty a hlavně informace. Až po té výjimečně i znalosti; to jen abych neurážel i ty odvážné, poctivé a slušné (byť jich je nejspíš jako šafránu), a kterým se podařilo v tomto prostředí nějak uspět. Ovšem i těm už pomalu zvoní hrana, myslím si. Mnozí totiž měli a mají i dnes informace nejen ekonomické, ale evidentně často také informace z "tajných zdrojů", informace sloužící k nátlaku a k vydírání. A i dnes se snaží mít podobné informace, vzpomeňte třeba na EET. Kdo měl takovou pozici tenkrát, na to si snad každý s půlkou mozku dokáže odpovědět sám, kdo ji má a chce upevnit dnes, víme; navíc to není tak těžké uhodnout, dokonce ani pro ty, co tu dobu nepamatují a tedy tím spíš právě dnes, kdy výsledek celého toho prapodivného snažení o vybudování demokratického a právního státu, už je celkem jasný! Nebo je zde někdo, komu to snad jasné ještě není?

Nejen že jsme tedy "promrhali" 30 let, ale vzdali a prohráli jsme už vše, zač jsme (tedy jen někteří) v Listopadu bojovali. Proč? Píšu tady o tom deset let, tak si to přečtěte. Nebudu se přeci opakovat. Tím spíš, o čem má být a je právě tento blog. Máme totiž vládu a prezidenta země, kteří si se zákony a s ústavou vytírají pozadí, ale nikomu to nevadí; k moci se už dostali zcela bezpochyby nejen komunisté, ale i zločinci - čti pomocníci a služebníci StB - protože každý kdo spolupracoval se zločinným režimem, je prostě zločinec; vše tedy lidé, kteří jsou mnohdy díky své minulosti, nebo jen díky svému politickému přesvědčení a hlouposti, snadno zneužitelní, nebo jen použitelní. Taky všichni ti nový pohůnci, poskoci a služebníci s vrozenou lokajskou povahou, prostě prospěcháři, kteří se domnívají, že jsou nebo budou díky tomu komu slouží, nepostižitelní; a to ať už udělali, dělají či v budoucnu udělají cokoliv. Dokládá to bohužel i nefunkčnost či pomalost, zkorumpovanost a prodejnost soudů a policie (resp. spíš soudců a policistů - samozřejmě že ne všech, jen některých, těch na důležitých místech), která vše legitimizuje a tím jim v tomto smyslu zatím také dává za pravdu. Bohužel.

Jinými slovy, obloukem jsme se přes mocichtivé a zkorumpované lumpy v politice, napříč politickým spektrem (kam se rozprchli, ale byli mnohdy i delegováni), vrátili o 30 let zpět, do doby, kdy si republiku rozebírali služebníci, pohrobci a poskoci dřívější komunistické moci, tedy především lidé s pokřivenou morálkou. Bohužel, pokřivenou morálku a lokajskou povahu musí mít i většina voličů, kteří toto vše svou volbou legitimizují a zastřešují; bez toho by totiž něco podobného nebylo vůbec možné. A všichni ti prodejní a nesvobodní lidé stojí společně a nerozlučně za tím, kam jsme dnes došli. Samozřejmě, že těmto všem lidem to nevadí, nebo je zcela lhostejné, podobně jako těm, kteří za nic nikdy nebojovali, jen všeho vždy využili ve svůj prospěch, nebo se vždy přizpůsobili době, většině a podobně. Možná proto všichni tito lidé také tak bazírují právě na přizpůsobivosti i u jiných, tedy mimo jiné. Oni také nikdy nic osobně neriskovali, vždy se přizpůsobili - a tedy logicky, ani za pouhou šanci ke změně, nikdy nijak nezaplatili; vždy se prostě jen vezli. Jak v minulosti, tak i dnes. Neznají svobodu a ani její cenu, což nám zde mnozí dennodenně dokazují. Proto je jim vše i dnes lhostejné, nebo to dokonce vítají - to podle povahy, nebo proto, že mají sami máslo na hlavě (čti "byli režimu po vůli, nebo mu sloužili - a příkladů máme i zde více něž dost), nebo jsou podílníky a spolutvůrci toho současného politického marasmu, který je nesporný a neoddiskutovatelný.

Aktuální dodatek, v reakci na diskuzi ...

pod předešlým článkem, kde kdosi v diskuzi uvedl, že podle dlouhodobého průzkumu vědců, jsou dnes lidé nejšťastnější. Zřejmě věří tomu, že to je dílem Zemana a Babiše; jinak si to neumím vysvětlit a je vskutku příznačné a taky velmi směšné, že právě tito a jim podobní lidé zde, nadávající právě na EU, kritizující naše zakotvení v demokratickém světě, v NATO, zesměšňují, bagatelizují nebo označují za zlo vše, co to skutečně způsobilo a stojí za tím, že jsme si ekonomicky i v otázkách lidsko-právních, tedy i v celkové životní úrovni polepšili, resp. tedy i to, proč jsou dnes lidé šťastnější.

Je to možná jen zdánlivý paradox, ale právě takovým lidem vůbec nedochází, že to, kde dnes jsme, způsobil především rozpad východního komunistického bloku, osvobození nesvobodných zemí od komunistické totality a návrat k svobodné, demokratické společnosti, k tržnímu hospodářství. U nás tedy tzv. "Listopad". Stejně tak, jako si neuvědomují, že náš současný vývoj, současná reprezentace v čele se Zemanem a Babišem, toto vše ohrožují, opět pokřivují demokratické principy a vrací nás tak o oněch třicet let nazpět.

A odpor doposud samostatně myslících a svobodných lidí, označují za nelegitimní, za kňučení, za hysterii a pod. Přitom jsou to oni, kdo vykazuje všechny příznaky hysterie a nepochopení současného vývoje, a to jak ve světě, tak v Evropě, domácí politiku nijak nevyjímaje; což dokazují svými vylhanými, lživými a někdy jen spíš naprosto zcestnými konspiračními teoriemi, tu o řízené likvidaci EU jejími představiteli, nebo Sorosem a neziskovými humanitárními organizacemi za pomoci imigrace a podobně. Jako sorry ... kdo je tady ten nesvéprávný, nenávistný a tudíž i hysterický hlupák?

***

-ká-

Autor: Karel Ábelovský | sobota 21.7.2018 15:16 | karma článku: 20.73 | přečteno: 720x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Emrich Sonnek

Chystá se zákaz prodeje minerálek?

Ale vždyť pití minerálních vod prospívá zdraví! Proč nezakážete pivo nebo šumivá vína. Tam je přece oxidu uhličitého často více než v minerálce, a navíc obsahují alkohol.

21.11.2019 v 14:32 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 561 | Diskuse

Dušan Póč

Vsetínští senioři dostanou karty! Ale…

K iniciativě Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v oblasti pomoci při záchraně života se připojila také vsetínská radnice. A vytvořila takzvanou I.C.E. kartu. Tu začne mezi seniorskou veřejnost distribuovat od prosince.

21.11.2019 v 14:12 | Karma článku: 8.20 | Přečteno: 217 |

Vladimír Kroupa

Na Vánoce českého kapra, nebo lososa z dovozu…?

Já osobně tedy raději vepřovou krkovičku, když už bych si ale dával rybu, tak s ohledem na vlastní zdraví určitě raději českého kapra...

21.11.2019 v 13:59 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 290 | Diskuse

Oto Kaděrka

Už mám té stávající volnosti plné zuby

Svoboda, volnost. Je mezi těmi slovy nějaká souvislost nebo je to vlastně protiklad nebo snad ty slova znamenají zcela něco rozdílného ?

21.11.2019 v 11:21 | Karma článku: 20.43 | Přečteno: 851 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Koncert ČT 17/11: Kandidáti Pavel, Pánek či Halík nebo aktivistky z ČT (2. část)

ČT byla po boku Sekyra group partnerem "Koncertu pro budoucnost". Šídlo se snažilo o humor, vyzývalo ke skandování Havla a zvonění klíči pro fake dokument. Pravda a láska se neztratila nejen u aktivistky Nory Fridrichové (2.část).

21.11.2019 v 11:12 | Karma článku: 41.06 | Přečteno: 1639 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz