Hledání pravdy

20. 09. 2018 16:19:52
... jako déšť, bylo a je jedno přirovnání popisujících současnou imigraci; jiní zas konspirují, mnohdy vskutku hodně přitaženě za vlasy, když tvrdí, že jde o řízenou likvidaci Evropy, například. Podívejme se, jaká je však pravda?

***

O mnoha jevech v české společnosti spojených s migrací jsem zde psal, a v přiloženém videu, je v podstatě esence toho všeho; není to tedy jen z mé hlavy, či z hlavy jiných autorů, kteří zde píší o zneužívání, strašení a hysterii, kterou zde mnozí už od počátku nárůstu imigrace díky válečnému konfliktu v Sýrii, díky tzv. arabskému jaru, zneužívají k politickým, ale i osobním cílům. Na tom stále trvám, a je to doslova "očividné"! Nikdo netvrdí, že imigrace není žádný problém, a až na výjimky takto masovou imigraci nikdo nevítá. Jen je prostě realitou, faktem, majícím nepochybně i své důvody. To, že to někteří nevidí, nebo z různých důvodů vidět nechtějí, na celé věci vůbec nic nemění.

Proč se pak někteří lidé diví, že se mluví o xenofobii, rasismu, nesnášenlivosti, tedy o netolerantní společnosti; a že "česko", přestože zde žádní uprchlíci vlastně nejsou, je vnímáno jako nejvíce netolerantní, xenofobní a podobně, což také logicky vzbuzuje nejen mnohé pochybnosti, ale především to poukazuje ne něco jiného. Na celkový stav české společnosti, politiky, na to, jak a jakým směrem se tato společnost od Listopadu až k dnešku vyvíjí. Proč se pak někdo diví obavám lidí, kteří bojovali za demokracii a svobodu, že mluví právě o ohrožení oné demokracie a svobody? Samozřejmě, že ti, co tomuto zápasu nikdy vůbec nic neobětovali, jsou k tomu lhostejní. Ti, co nějak zaplatili, či doplatili na současný vývoj, to samozřejmě vnímají zcela odlišně. Myslím si, že to je také ten hlavní rozdíl a důvod různého vnímání událostí.

Platí tedy bezezbytku, ať už říká kdokoliv cokoliv chce, že zjevný nárůst netolerance, nacionalismu, pramenící často z xenofobie, z rasismu, ale také rozdělení společnosti, taky zjevný "extrémismus" minimálně jedné její části, je onen jistě pro mnohé "bohulibý" výsledek tzv. "tolerance" většiny, ke zcela jasnému porušování platných zákonů ... například zákonů o šíření pomluv, poplašných zpráv, zákonů o diskriminaci skupiny občanů na základě víry, barvy kůže, nebo podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod atd. ... a kdy právě jen tolerance ze strany tzv. "většiny" občanů a čtenářů, taky diskutérů a nejen zde na iDnes, ale vůbec, kdekoliv na internetu, v kdejaké virtuální bublině, je tím, co to umožňuje, prohlubuje a nadále tak rozděluje a polarizuje celou českou společnost.

Samozřejmě, že se to už přenáší i do reálného světa, a důkazů lze všude najít mnoho. Kdo chce, ten si je může najít; kdo nechce, bude dál lhát, překrucovat a nadále manipulovat veřejné mínění. Pozná se to velmi snadno; a pokud někdo uvádí vždy jen část pravdy, jen to co se mu hodí, je vždy jasné, že mu jde i o něco jiného, než jen o hledání a nalezení pravdy. A je na soudnosti každého jednotlivce, nakolik je schopen vidět věci tak jak skutečně jsou a tedy ve všech souvislostech, a ne jen tak, jak se právě jemu libí, hodí, či to jen ospravedlňuje právě jeho postoj. Vypadá to, že tato schopnost se zde už vytratila - a tak jediný, kdo pak vámi manipuluje, je jen váš mozek, vaše přání, váš strach a vaše obavy. A jak každý soudný člověk ví, strach je často nejen špatný rádce, ale vždy platí, že ještě horší je to pán.

Důkazy? No, jak je tedy libo. Přes pět milionů lidí (tedy ona tzv. "většina", skupina voličů Zemana, ANO, SPD, KSČM a podobných uskupení) se bojí přijmout 50 dětí, sirotků, které si můžeme dokonce vybrat; odtuším, že nejspíš z obavy o následnou islamizaci země, znásilňování či zavádění práva šaríja a podobných nesmyslů, kterými nás tu tito "vždy opatrní a pragmatičtí", a vždy "hrdinní a vlastenečtí" spoluobčané už několik let krmí a čím se vzájemně straší a utvrzují se tak v názoru, že oni jsou vlastně těmi ochránci země a národa. Neuvědomují si, že jsou spíše ostudou tohoto národa - sorry jako! A odstrašujícím, naprosto otřesným a tuším i "do nebe volajícím" důkazem všeho výše zmíněného, ale především toho, kdo a jak nám v současnosti vládne, je pak pro mne především vyjádření prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, k tomuto návrhu.

***

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 20.9.2018 16:19 | karma článku: 19.36 | přečteno: 496x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Emrich Sonnek

Chystá se zákaz prodeje minerálek?

Ale vždyť pití minerálních vod prospívá zdraví! Proč nezakážete pivo nebo šumivá vína. Tam je přece oxidu uhličitého často více než v minerálce, a navíc obsahují alkohol.

21.11.2019 v 14:32 | Karma článku: 13.86 | Přečteno: 409 | Diskuse

Dušan Póč

Vsetínští senioři dostanou karty! Ale…

K iniciativě Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v oblasti pomoci při záchraně života se připojila také vsetínská radnice. A vytvořila takzvanou I.C.E. kartu. Tu začne mezi seniorskou veřejnost distribuovat od prosince.

21.11.2019 v 14:12 | Karma článku: 7.60 | Přečteno: 178 |

Vladimír Kroupa

Na Vánoce českého kapra, nebo lososa z dovozu…?

Já osobně tedy raději vepřovou krkovičku, když už bych si ale dával rybu, tak s ohledem na vlastní zdraví určitě raději českého kapra...

21.11.2019 v 13:59 | Karma článku: 14.15 | Přečteno: 234 | Diskuse

Oto Kaděrka

Už mám té stávající volnosti plné zuby

Svoboda, volnost. Je mezi těmi slovy nějaká souvislost nebo je to vlastně protiklad nebo snad ty slova znamenají zcela něco rozdílného ?

21.11.2019 v 11:21 | Karma článku: 20.02 | Přečteno: 799 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Koncert ČT 17/11: Kandidáti Pavel, Pánek či Halík nebo aktivistky z ČT (2. část)

ČT byla po boku Sekyra group partnerem "Koncertu pro budoucnost". Šídlo se snažilo o humor, vyzývalo ke skandování Havla a zvonění klíči pro fake dokument. Pravda a láska se neztratila nejen u aktivistky Nory Fridrichové (2.část).

21.11.2019 v 11:12 | Karma článku: 40.37 | Přečteno: 1525 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz