"Nejsme lůza" prohlásil prezident Zeman, na konferenci SPD

4. 09. 2018 16:15:55
... pak je ovšem otázkou, proč se voliči a především příznivci právě Zemana, SPO - Zemanovci, nebo i těch co ho podporovali a dále podporují, tedy Okamury - SPD, ale i ANO, jako lůza chovají - což hodlám doložit v dalším textu.

***

Pod vlivem celkové atmosféry ve společnosti, pod vlivem článků mnoha zdejších autorů, především těch sympatizujících s SPD, jsem byl opět nucen se zabývat právě touto problematikou; dokládající mimo jiné i to, kde je skutečný důvod rozdělené společnosti a navzájem se napadajících a urážejících skupin obyvatel, tedy především voličů.

Vzpomeňte si na pořady TV Barandov, na předvolební diskuze kandidátů na prezidenta - tam máte jasný a zcela neoddiskutovatelný důkaz toho, že se nejen příznivci Zemana, Okamury ale i Babiše, chovali jako lůza. Bučení a nadávky, namísto respektu a potlesku, třeba jen za odvahu, do takto nepřátelského prostředí vůbec přijít. No, soudnost, natož slušnost od podobných lidí, vskutku očekávat nelze! To už víme. Netřeba myslím, ani dokazovat, že to vskutku tak bylo, to si musí pamatovat snad každý. A nebudu ani daleko od pravdy, když připomenu, že vše začalo už tím, že se Zeman postavil na pódium vedle Konvičky na demonstraci uskupení, tuším "Islám v ČR nechceme" či jak se jmenovalo toto extrémistické hnutí, kde aktéři nejen nosí šibenice, ale vykřikují na jiné lidi "do plynu", zcela jasný atribut lůzy; pokračovalo to tím, že se zúčastnil aktivu SPD a skončilo tím, že pronesl projev na sjezdu KSČM, kterou pozval dokonce do vlády. A možná vše začalo už dříve, když oddělil své "ošálované" přívržence z SPO - Zemanovci na hradním náměstí, od zbytku všech zúčastněných. Prezident Zeman je tedy jednoznačně tím, kdo zcela pragmaticky a účelově rozdělil a nadále polarizuje společnost, protože mu bylo už tehdy jasné, co vše bude následovat. A k tomu, aby to vše ustál, potřeboval právě takto polarizovanou a rozdělenou společnost. A také proto zastává jen takové názory, jaké chce většina lidu slyšet. Vlastně je to vše vskutku prosté. Tak prosté, jako jeho většinový volič, což dokázali nejen průzkumy, ale což je prostě zcela očividné.

Nemusím asi říkat, že to není vůbec pěkný pohled, ale to vůbec neznamená, že ti co stojí "stranou" tohoto sporu, ti co si myslí, že se toho neúčastní, mají pravdu a nebo jsou snad lepší než ostatní. Ne nutně. Jde tak jako vždy, jedině o důvody a způsob toho, proč tak vlastně činí. Tím, že zůstávají stranu sporu, totiž nahrávají jednoznačně většině, což právě mnozí příslušníci oné opětovně deklarované většiny komentují rádi tím, že také říkají "mlčící většina", a tak si opět přivlastňují něco, co není jejich - tak jako si přivlastnili vlast, nebo "naše" děti a tak podobně. Tím jsou ti ostatní, a je jedno jestli chtějí či nikoliv, vtaženi do argumentace jedné ze stran sporu, a jen těžko se pak mohou tvářit bohorovně, nebo tak, že vše jde mimo ně. Tedy svou nečinností a mlčením, nahrávají právě jen oné "většině". Bohužel, tak prosté to je, a je jedno, jaký je jejich skutečný názor a postoj. Mají na to právo, jen si nejsem jist, že jim to dává právo ohrnovat nos nad těmi, kteří proti této "bolševizaci, ale i radikalizaci, fašizaci" společnosti, a právě proto i návratu komunistů, nebo pohrobků komunistické výchovy k moci, do vlády, do samospráv, nadále bojují. A není tedy divu, že tento projev pronesl Zeman právě na kongresu SPD, která ho v čele s Okamurou jednohlasně podpořila a on na oplátku zase ji, a to evidentně s vědomím, čí podporu to vlastně přijímá!

Karel Kryl zpíval v jedné písničce, tuším "Veličenstvo kat" právě o lůze, která "radu moudrých" věší. Dnes se děje vlastně to samé, když skupina takových zaprodanců mluví o "samozvaných elitách" a pod; a ti co dělají, že se nic podobného neděje, se hluboce mýlí. Toliko můj názor. Elity potřebujeme, a měli bychom si jich spíš vážit, respektovat je a třeba dát i na jejich radu, a ne naopak. Samozřejmě, k tomu je nutné potřeba je rozpoznat; Sorry jako - Zeman, Okamura, ale ani Babiš to skutečně nejsou - to jsou jen prospěcháři, a dost možná, že navíc všehoschopní.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 4.9.2018 16:15 | karma článku: 28.24 | přečteno: 1061x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 19.94 | Přečteno: 495 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 22.72 | Přečteno: 417 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 30.14 | Přečteno: 528 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 377 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.15 | Přečteno: 88 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz