Dosáhla "česká" politická kultura dokonalosti, nebo bude ještě vybrušována? Dvojblog.

16. 10. 2018 13:13:08
Prezident Miloš Zeman, už ztratil veškeré zábrany a je jen otázkou, jak vysoko ještě může politická kultura spolu s tímto "Ikarem české politiky" vzlétnout. A taky poděkování jeho voličům, to dá rozum. Ten zdravý a selský!

***

Díl první: Nazývejme věci a události pravým jménem.

Podle mne totiž, mimo takzvaných "ekonomických zm*dů" jak tedy pravil "náš-váš" pan prezident v živém rozhovoru pro Radiožurnál, nepochybně a z "jeho logiky" celé této věci, existují - a musí myslím si existovat, také "zm*di političtí" a nepochybně i ti "mediální" - tedy ti, kteří něco podobného dovolili, připustili, kteří na tom všem spolupracovali (participovali) - což znamená, že tedy byli u toho, nebo se to stalo za jejich vlády - a tam pak tedy patří kdo, ptám se? No, čtěte dále a prohlédněte si případně "videjo" (odkudsi vypůjčeno, tuším) snad abyste byli v "obraze" a aby "nedejbóže" něco nebo někdo nebyl vytržen třeba z (kon)textu; a hlavně pamatujte, že "náš-váš" prezident má přeci vždycky pravdu, no ne? A tedy ... sorry jako, platí i zde!!!

... nechcete-li a nebo nemáte-li čas, inkriminováná pasáž se nalézá u konce - (cca 25 minuta)

Jen tedy namátkou a pro připomenutí - Mostecká uhelná, OKD, IPB a další mega průšvihy a zlodějny, jdou za kterým premiérem; a konec konců i ti zmínění solární baroni, to všechno se totiž dělo především v dobách vládnutí koho (?), nebo případně jen jeho podporovatelů, nohsledů, pochlebovačů a podržtašků - jakými byli třeba upřímný Standa Gross (křišťál vybroušený v dílně LD*), nebo Bohuslav Sobotků a pod. - a ano, ti všichni, včetně jejich tehdejšího předsedy a taky premiéra, jsou tedy podle logiky prezidentových argumentů "političtí zm*di", kteří byli a jsou politiky jen proto, že pomáhali a pomáhají při rozkrádání a plundrování republiky právě "ekonomickým zm*dům" (jedno, zda-li vědomě či pod vlivem a v bezvědomí); a kdy "státní prachy" tečou nejen do jejich kapes, ale také do stranické kasy. A připomeňme si snad také, nejen při této příležitost a při blahé "paměti tohoto národa", některé pravdomluvné členy jedné nejmenované strany, jako byl třeba senátor dr. Dryml, který mimo jiné tvrdil "že, oni kradou tak, že ani poledne nedrží"; nebo si připomeňme jiné výtečníky a bývalé kamarády těch lidí, jako byl dr. Ráth a nebo třeba i na to, jak dopadla akce "čisté ruce", ono slavné "padni komu padni" a podobně. Vskutku jen skutečně pravý a moudrý politik a vizionář, který ještě neztratil totálně soudnost a sebekontrolu, může mluvit právě tak, jak mluví "náš-váš" prezident, Miloš Zeman!

Díl druhý: Zahlédl a zaslechl jsem kdysi cosi neuvěřitelného ... možného snad jen v "Česku" nebo v Kocourkově

A zcela v intencích celé věci, tedy i logicky, pak totiž takový člověk musí být po právu hájen především proti "mediálním zm*dům" (které není nutno hned střílet, jak upozornil dokonce i jeho přítel Putin, pana prezidenta Zemana) a to jen vskutku těmi nejlepšími a tuším i nejobjektivnějšími novináři a redaktory, nebo snad ne?! Pravda přeci musí zvítězit nad lží a nenávistí! Nakonec to stojí i na prezidentské standartě, a ne na nějakých červených trenýrkách, které "Sto hoven" vyvěsilo nad sídlem prezidenta, a které tak celkem logicky musely být spáleny. Bez ohledu na ten smrad. A pokuta za znečištění ovzduší, to už je jen taková pomsta "nýmandů". Vypadá to, že nejen Bůh křesťanů je trojjediný.

... myslím si, že toto je ten křišťál, který už nemůže být křišťálově čistější - slovy jednoho upřímného politika z líhně politických talentů v LD, pod dohledem vizionáře (Lihový dům - *pozn. autora)

A tak snad jen ten ještě větší "vizionář a taky inteligent", ho tedy může obhajovat a taky volit. Tímto tedy opožděně, ale přeci děkuji svazákům Ovčáčkovi a Panenkovi (za vysvětlení a obhajobu jeho vize) a taky 51,4 % voličů se zdravým selským rozumem (který si uchovali asi jen díky tomu, že byl na 30 let zakonzervovaný ve vlastní šťávě), a kteří pak svěřili vskutku navýsost prozřetelně budoucnost a taky pověst České republiky do rukou tohoto inteligentního, slušného a úctyhodného muže, který navíc dělá politiku všemi světovými směry, nejen na západ, ale především hlavou; nikoliv jen nohama, jako tomu asi bylo u jeho předchůdců, obcházejících náměstí tam, kde je lidé volili, a kteří vyznamenávali mimo skutečných osobností, kteří se zasloužili o stát, především své kamarády a podporovatele. Skuteční hrdinové a vlastenci, jen co je pravda! Díky jim všem! Omg!

****

- ká -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 16.10.2018 13:13 | karma článku: 23.92 | přečteno: 666x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... jen tak se brouzdat

řekla si a šla, po té, co mne probudila - a tak jsem šel za ní, jak jinak - aneb vynucená ranní procházka ... taky lodě, čluny, rybáři a východ slunce, prostě taková trochu "nesnesitelná lehkost bytí", zdá se ...

21.7.2019 v 12:16 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 119 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jak poznat špatnou vládu i v době ekonomické konjunktury?

A jak poznat i každou levicovou, a často právě jen proto špatnou vládu v době ekonomického růstu, v době kdy se ekonomice země, často navzdory oné vládě daří? No, je to v celku prosté a navíc i doložitelné zkušeností z minulosti.

18.7.2019 v 15:29 | Karma článku: 22.14 | Přečteno: 444 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... není procházka, jako procházka

... taková trochu krkolomná kratochvíle - ale uvidíte zajímavé kytky, kvítka a zase kytky - taky moře, racky a zase moře ... prostě procházka po pobřeží, tedy i šumící a monotónně dunící moře a pak už jen trochu funící sentinel.

13.7.2019 v 13:59 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 145 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... saranče, kobylka, pakobylka - znáte je?

... "dej kobylám, co ti povídám, dej kobylám ovsa". Kobyla není kobylka, jak každý ví. Kobylku i písničku jsme tu měli i minule. Význam mnoha slov, může být různý; občas i o takové kobylce, můžete říct, že je to pěkná kobyla ...

9.7.2019 v 16:59 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 132 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Průběžně do průšvihu

Tak by se dal označit vývoj průběžného důchodového pilíře. Mnozí v tom však problém nevidí. Místo toho, že nebude na jejich důchody, je daleko víc dráždí pomyšlení, že by nějaký důchodový fond na jejich zhodnocení něco vydělal.

23.7.2019 v 15:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 | Diskuse

Kateřina Lhotská

„Stop Babiš“ není program, pane Fialo...

ODS se rozhodla, že osloví politické subjekty „konzervativně liberálního“ zaměření a nabídne jim spolupráci před parlamentními volbami 2021 s cílem porazit ANO Andreje Babiše. Jak je vidět, někteří se zkrátka nepoučí...

23.7.2019 v 9:01 | Karma článku: 44.97 | Přečteno: 5028 | Diskuse

Jan Bartoň

Boris Johnson horší Trumpa

Progresivní americké médium The New York Times uveřejnilo těsně před koncem hlasování o novém předsedovi britské Konzervativní strany článek o Borisi Johnsonovi. Je to dehonestující stať ala komentáře o Donaldu Trumpovi.

23.7.2019 v 8:00 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 547 | Diskuse

Michal Vimmer

Fiala a drzý papoušek

Pan profesor tráví zasloužené prázdniny ve své fialové ponorce ODS2 na Príglu a přemýšlí, který volební trhák nasadí do titulků Babišovin hned 1. září, když tu začne fialový papoušek skandovat: Trrrrikolórrra ! Trrrrrikolórrra!

23.7.2019 v 7:53 | Karma článku: 26.48 | Přečteno: 1035 | Diskuse

Martin Braun

007 ženská, Thor ženská a LGBT Marvel - filmový průmysl se zbláznil

A to asi doslova a do písmene. Tedy ne samotný průmysl ale jeho vůdcové a producenti a tvůrci, prostě všichni kdo se kolem toho pohybují.

23.7.2019 v 5:23 | Karma článku: 40.41 | Přečteno: 3549 | Diskuse
Počet článků 997 Celková karma 17.92 Průměrná čtenost 1148

... čtěte, tedy chcete-li - to co zde čtete, je jen jiný názor, jiný postoj, vnímání světa někým jiným, než jste vy. Jde jen o jinou zkušenost  nebo poznání, než máte právě vy; a to je celé. Mějte to na paměti, chcete-li zde diskutovat. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz