Závist, nepřejícnost a pomstychtivost

9. 11. 2018 11:00:23
... jsou tři věci, které nechápu a nerozumím jim; tři věci, které bohužel kdekdo, včetně prezidenta této země, podsouvá jiným lidem, zřejmě z jediného důvodu, a to neschopnosti oprostit se od svého vlastního způsobu uvažování.

***

Takových lidí je mi vskutku líto!

Tragika české společnosti a tedy i politiky, bohužel. Doklad malosti, neschopnosti a neochoty zamyslet se nad sebou samým. Nechtěl jsem nijak komentovat ani 100 let československé a následně i české státnosti; a nechtěl jsem ze stejného důvodu komentovat ani udělení vyznamenání.

***

Prezident Miloš Zeman, mne svým vyjádřením o závisti těch, co nikdy v životě nic nedokázali, donutil k zamyšlení a k tomu, abych přeci jen něco napsal. Dalším z důvodů k tomu, bylo i umenšování zásluhy o stát u TGM, a to nejen Zemanem, ale i Klausem. A to pak tím spíš, že Miloš Zeman vedle lidí, kteří si to bezesporu zaslouží, vyznamenává a tím vlastně odměňuje především ty, co mu nějak pomohli ke znovuzvolení, ty, co ho financovali a financují, nebo mu pomáhají kladně ovlivnit veřejné mínění v jeho prospěch. A přes opakovaná tvrzení, že lidé nejsou hloupí, že nepotřebují radit a nijak ovlivňovat, neustále tak činí nejen on, ale především "suita proradných pochlebovačů a podržtašků"- sorry jako, ale opravdu nevím, jak ty lidičky lépe a výstižněji nazvat a specifikovat. Tedy snad vyjma těch, co mu jak dnes už bezpečně víme, také pomohli, ale nejsou jeho pohůnky, možná je tomu spíše naopak. Kdo ví, co všechno je ve hře; ale není zas tak těžké si to právě dnes představit, nebo jo? Stačí se totiž jen trochu porozhlédnout a všimnout si, co je hlavními tématy, a to jak v politice, tak v ekonomice.

O totální ztrátě soudnosti u tohoto již trochu senilního a pomstychtivého starého pána, snad netřeba nikoho s jediným funkčním záhybem šedé kůry mozkové a taky s rovnou páteří, přesvědčovat, si myslím; a všichni ti ostatní, jsou mi upřímně ukradení, pokud tedy nemají zásadní vliv na chod a fungování tohoto státu, dnes už opět spíše jen "státní mašinérie". A to včetně těch, co měli či ještě stále mají co do činění s StB či ruským vlivem a kapitálem. O tom, že země jako je Rusko pod současným vedením, má zásadní a zcela eminentní zájem na tom, ovlivňovat ve svůj prospěch veřejné mínění, a nejen u nás, ale především v celé Evropě, že se snaží vrážet klín, do sjednocování evropských zemí, snad nikdo normální už nepochybuje. A pokud snad ano, doporučuji mu hlubší studium nejen článků o tomto fenoménu, ale především pak historie. Samozřejmě tento apel není pro ty, co vědomě slouží cizím zájmům, ale jen pro skutečné vlastence, a ty, co nevykřikují nic o "naší zemi, našich dětech" a hrdě se přitom bijí v prsa a podobně. Tato země a ani děti, nejsou jen jejich! To snad chápe i ten největší hlupák či idiot, jak rád tituluje jiné lidi s jiným názorem právě pan prezident Zeman.

Vraťme se však kousek zpět, a zdůvodněme si proč lidé protestují proti udílení státních vyznamenání těm, kterých jedinou zásluhou je podpora právě Zemana, nikoliv zásluha o stát. Myslí-li si snad Zeman, že on je stát, je to s ním horší, než jsem si doposud myslel. V tom není žádná závist! Nebo snad někdo může závidět lidem, kteří zalezli do ilegality a objevili se až ve chvílích, kdy opadlo nadšení lidí ze znovu nabyté svobody? A kdy byla tato radost a jednota už značně nahlodána činností lidí, šířících například pomluvy o Havlovi (jistě si to pamatujete, že), jako jsou nejen různí prospěcháři a udavači, služebníci a poskoci bývalých mocných (tedy i komunistů či státní bezpečnosti), a kteří se pak objevili v ten správný čas a na správném místě; třeba při vynikajícím úspěchu našich sportovců, v tomto případě konkrétně hokejistů a při následných oslavách (Nagáno - Vondráčková, David - oba vyznamenaní) jistě jen čirou náhodou a shodou okolností, že? A to o čem to svědčí, o tom si povíme obšírněji možná příště.

A nebo se tací lidé objevili třeba při volbě prezidenta a s podporou právě Zemana (některým ani nemůžu přijít na jméno, popravdě; ne snad proto, že jim závidím, nebo je nesnáším, ale spíš proto, že ty lidi vůbec neznám a jejich jména si často pak ani nepamatuji, protože jsou mi spíše lhostejní, a tak si pak musím vypomoci vyhledáváním na internetu - tam patří bezesporu tuším loni vyznamenaný "novinář", mimo jiné i držitel tzv. Krameriovi ceny, udělované Asociací nezávislých médií a trochu paradoxně, jeden z jejich zakladatelů, jistý Petr Žantovský. Připomeňme si tedy ty jeho zásluhy o stát, neb je to myslím si na místě:

... tak takto si pan prezident představuje zásluhy o stát, je k tomu snad potřeba cokoliv dodávat?

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | pátek 9.11.2018 11:00 | karma článku: 24.98 | přečteno: 1053x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Tenkrát v Listopadu

... nějací nepříčetní a hysteričtí sluníčkáři, nás vyhnali na dvůr fabriky, kde se naši milý "soudruzi" marně snažili vysvětlit nám prostým dělníkům i pracující inteligenci, že děti nemohou rozhodovat o tom, kdo bude vládnout.

12.11.2018 v 13:36 | Karma článku: 14.33 | Přečteno: 542 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kdo je větší hrozbou? Bloger Čermák nebo bloger Hannig?

Parafráze názvu a reakce na články, a řekněme si to polopatě - tedy popravdě, často absurdní nesmysly, které tu minimálně od jednoho z těchto dvou blogerů, můžeme pravidelně číst; aneb taky "jeden za 18 druhý bez dvou za dvacet".

10.11.2018 v 12:05 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 1323 | Diskuse

Karel Ábelovský

Doba je fakt zlá ... modrá už asi není dost dobrá, lepší už je zase rudá

... doba je fakt asi zlá, neb mnozí umělci z ní tuším šílí - teď už i ten Ondřej Hejma (vyznamenanej), se nechal slyšet, jak to má náš pan prezident těžký - chudáček! Ovšem řekl bych, že slon to má těžší, a nejen s pamětí, tak co

8.11.2018 v 14:17 | Karma článku: 20.23 | Přečteno: 806 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Tomáš

Jak (ne)pomáhat Africe.

Chceme pomáhat Africe? No, jak kdo. Pokusím se stručně zmapovat současný stav a naznačit aktuální možnosti a hlavně nemožnosti.

12.11.2018 v 21:01 | Karma článku: 29.68 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jiří Volkán

To si necháme líbit?

V demokracii mají vládnout voliči a je tomu tak? Zlí jazykové tvrdí, že pokud by volby mohly něco změnit, tak je politici zakáží.

12.11.2018 v 20:47 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 359 | Diskuse

Martin Braun

Sním či bdím? Idnes o konfliktu na hranicích pásma Gazy /Aktualizováno/

Doslova šok pro mě před pár minutami připravila moje milovaná idnes.cz, která zveřejnila článek o aktuální situaci na hranicích Izraele s pásmem Gazy.

12.11.2018 v 18:50 | Karma článku: 31.81 | Přečteno: 817 | Diskuse

Vilém Barák

Obětujeme za Ukrajinu trochu svého sádla?

V souvislosti s "volbami" uspořádanými 11.11.2018 na území Luhanské a Dombaské oblasti Ukrajiny považuji za vhodné znovu otevřít téma agrese Ruska a nutnosti nepolevovat v jejím odmítání. Od roku 2014 se nic nezměnilo.

12.11.2018 v 14:34 | Karma článku: 23.49 | Přečteno: 910 | Diskuse

Ivan Zahrádka

Afghánské odcházení pana Lubomíra Zaorálka

Kdo má panu Zaorálkovi za zlé, že nechápe, že jeho historická chvíle pominula a že si i na tyto afghánské věci mohl a měl jaksi viditelněji vzpomenout v době, když byl ještě u moci?

12.11.2018 v 11:25 | Karma článku: 15.51 | Přečteno: 668 | Diskuse
Počet článků 874 Celková karma 20.75 Průměrná čtenost 1204

... "marnost nad marnost, všechno je marnost" řekl někdo moudrý, tuším - jediné, co k tomu lze snad dodat dnes, je "ten někdo asi věděl víc, než mnozí z nás dnes".

No, nebuďme však na sebe tak přísní, jsme pouze lidé, a jak známo, lidé jsme různí, často omylní a vždy velmi subjektivní. Nemáme myslím jinou možnost, než vnímat vše skrze své vlastní vědomosti, a tedy i skrze své subjektivní zkušenosti, znalosti a zájmy. Tak snad jen popřeji všem co sem zabloudí, špetku nadhledu a třeba i dobré vůle. Žádná kaše se přeci nejí tak horká, jak se navaří. ;o)))

Najdete na iDNES.cz