Prý "Kdo může za mediální hon na Lucii Vondráčkovou a Tomáše Plekance? " Reakce ...

6. 12. 2018 9:09:05
... na jednoduchou odpověď "stejnojmenného" článku blogera Kroupy. Jednodušší lidé, asi mají rádi jednoduché odpovědi, a celkem logicky; asi proto, že složitější věci, prostě nechápou, možná je tak trochu znervózňují a znejišťují.

***

V jejich jednoduchém světě, je potřeba mít jasné odpovědi právě na otázky, které jsou pro ně důležité, a které je navíc evidentně trápí (?); protože na rozdíl od lidí vskutku inteligentních, kteří se orientují i ve zdánlivě chaotickém prostředí, by je něco podobného mohlo uvrhnout do problémů, které by nebyli schopni jinak řešit. Sám fakt, že řeší problémy celebrit, že je vůbec zajímá jejich život, to je právě jen další důkaz toho, o čem si budete číst dále, a také o tom, jak a proč se autor evidentně zcela mýlí. Ovšem inteligentní lidé také vědí, že mýliti se, je lidské. No, ne tak tento autor, bohužel.

Kroupa svůj článek totiž ukončil tím, že si za to, tedy za onen "hon", mohou jmenovaní (tedy Vondráčková a Plekanec) sami. Jasně - přesně podle stále stejné šablony, kdy za vše mohou ti, nebo ti, prostě "oni" ... coby zdůvodnění táhnoucí se tuším celými dějinami, a vším co má co do činění s lidskou společností, s lidmi. To oni, ne my; my nic, my jsme pouhými neškodnými, nevinnými oběťmi, pozorovateli, čtenáři ... muzikanty. Jaká je však celá pravda? Kdyby nebyla poptávka, nebylo by ani takové nabídky; jistě ne v takové míře, jako tomu je právě dnes. A o to jde, proč je ta poptávka tak veliká? No, autor tohoto článku, na který reaguji, je sám jasným a klasickým důkazem toho, proč jsou věci jak jsou; promiňte, to není chlap, to je spíš pavlačová drbna, soudě dle jeho článků o významných či úspěšných lidech; a nikoliv tohoto jediného! Možná, že sám co by Pražák, bydlí v činžovním domě, kde jsou ony pavlače u staré zástavby, jinak asi celkem praktické, a vymezující prostor pro hraní si dětí, setkávání se lidí a podobně.

Nemyslím si ale, že záměrem architektů bylo, aby lidé postávali na pavlači, čuměli si vzájemně do talíře, ani aby jeden druhého šmírovali, pomlouvali a podobně; nebo na ně dokonce "donášeli", jak mají mnozí ve zvyku. Tu uličnímu výboru, tu soudruhům z StB, a jindy to jen vytrubovali na veřejnosti. Samozřejmě, že je u mnohých věcí celkem těžké posoudit a říci, co bylo dřív; ne tak u tisku, a už vůbec pak ne u bulváru! Tam je to vskutku naprosto jasné a jednoznačné; nejdříve existovali lidé, a až pak vznikly drby, pomluvy atd; a až dlouho po té vznikl i tisk, bulvár, černá kronika apod; nebo snad ne? Tedy je to především v těch lidech a o lidech. Jak čtenářích, tak autorech, tak i o těch, kteří jsou předmětem takových drbů, či jsou vláčeni stokou. Ostatně kdyby si bulvární časopisy nikdo nečetl a tedy ani nekupoval, zanikl by tento fenomén sám od sebe. Což se samozřejmě nikdy nestane, právě jen proto, že lidé jsou jací jsou; a to tací, jako je autor sám, a který v tomto jediném má pravdu.

Proč tedy nezanikne bulvár, skutečně snad jen kvůli aktérům, otočím-li to, snad kvůli Vondráčkové a Plekancovi a kvůli všem ostatním, které bulvár bezohledně vláčí bahnem? Mohou si za to opravdu jen sami? Není to i díky a kvůli těm, co si to žádají, co právě takové věci chtějí číst; lidí, které soukromý a drby ze života celebrit, kterým by se oni tak moc chtěli podobat, přiblížit, být tak slavní a mít se tak dobře a bezstarostně, jak si oni ve své naivitě myslí, že se tito lidé mají? Jaká je tedy jejich motivace? Je to vskutku prosté, tak prosté jako ti lidé - krom toho, že by rádi byli na jejich místech, chtěli by být také tak slavní, známí, je v tom i velký díl závisti; a taky je to prostě jen lidská nepřejícnost, ono dobře známé rčení o koze, tedy lék na jejich vlastní bídný život, neúspěchy, na vlastní prohry a svá zklamaní. Ujištění, že i jiní, právě ti úspěšní, vzdělaní, bohatí, atd. - mají stejné problémy, že jsou vlastně stejně nedokonalými jako oni sami, že je trápí stejné věci a problémy. To ale přeci normálně uvažující soudný člověk, ví dávno i bez toho, nebo snad ne? No, pak asi nejsem normální já.

Autor dále také píše, cituji:

"Až na ojedinělé výjimky si za to oni slavní lidé mohou do jisté míry sami. Ono nadbíhání bulváru za každou cenu v dobách úspěchu, dobách pobytu na vrcholu pomyslné pyramidy, má jako daň přivázanou na noze i zvýšenou pozornost v případě uklouznutí, o pádu ani nemluvě."

Zdroj: https://vladimirkroupa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690754

No, já vám vskutku nevím, bulvár nečtu, nekupuji, a nic z toho, co se tam asi píše, mne vlastně vůbec nikdy nezajímalo a nezajímá; ale nemyslím si, že by všichni známí či úspěšní lidé nadbíhali bulváru a mohli si za to sami, jak píše tento autor. Nehodlám je kvůli tomu ani začíst číst, abych se k tomu mohl fundovaně vyjádřit; ale ani to by mi přeci nedávalo žádné právo, kopat do upadnuvších, či klopýtajícím nastavit nohu, tak jako to zde činí právě podobní autoři; nebo snad podle vás ano?! Lze tím snad ospravedlnit lži, polopravdy, výmysly a hlavně jednoduché a rychlé soudy kohokoliv? To jako vážně? I já nyní soudím, a nejen podle jedné své vlastní a dost neblahé zkušenosti, kdy dobře vím, čeho jsou neinformovaní a senzacechtiví "rádoby" novináři, stejně jako konzumenti, tedy čtenáři schopní, vím to velice dobře; a třeba také podle toho, co člověk vnímá tak nějak mimoděk, mimochodem, podle toho co létá "luftem", ale například i z toho, jak právě o "honu na lidi" bulvárem, mluví třeba ve své show Jan Kraus, kterého pravidelně sleduji.

Je myslím si dobře možné, že ti, co nejsou v podstatě ničím zvláště výjimeční, nic pořádného neumí, všechny ty hvězdičky z různých soutěžních či zábavných pořadů, seriálů, ti to takto možná praktikují, že snad nadbíhají novinářům v touze uspět, zaujmout. To nemohu posoudit, protože to fakt vůbec nesleduji a tedy ani neznám. A co neznám, tak o tom prostě nepíšu, na rozdíl od tohoto autora, který píše o všem, ale ví mnohdy skutečně jen málo. Myslím si tedy, že vyjádření autora o nadbíhání, je plošně spíše bezpředmětné a mylné, že jde jen o jeho projekci vlastního smýšlení a uvažování. Konec konců, sám nevynechá žádnou příležitost, se jednak otřít o nějak úspěšné lidi, umělce, sportovce, či si do nich dokonce kopnout (viz jeho vyloženě nechutné a lidsky ubohé články o Gábině Soukalové, o umělcích, o mladých lidech atd.), zatímco sám nás informuje o tom, že je příležitostným hercem a podobně. Proč asi? Možná alespoň tušíte, to co já, a myslím si že nejen já, už dávno vím! Zřejmě byl štěstím bez sebe, když se dostal jako součást komparsu při natáčení filmu s Brucem Willisem, do jeho blízkosti, jak nás zde také informoval. Chudák, zřejmě životní úspěch a jeho vysoká meta. Umím si to celkem představit, jak obdivně k němu vzhlížel ... a já myslím, že to je více vypovídající, tedy o něm především, než celý tento jeho podbízivý a líbivý článek, než jeho pohled a názor, kdy se vlastně chová přesně tak, jako se chová ten bulvár. Dokonce se stejným cílem, jen namísto peněz, mu jde o tu "světskou slávu", čti o úspěch, o karmu a o čtenost. Trochu paradox, že? Všechny jeho články, vykazují právě tuto nespornou "kvalitu" a konec konců i kvantitu; až je mi ho občas líto. Stejně tak, jako jemu podobných "ubohých" autorů, neb ani zdaleka zde není takovým sám. Omg.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 6.12.2018 9:09 | karma článku: 22.30 | přečteno: 1080x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Vše máme jak na dlani, jen se umět dobře dívat

... vše co jest, už dávno bylo, je a také bude; učitelem/učitelkou je nám vesmír, naše země, příroda, jejich vznik, evoluce, stejně tak jako řád, který vše ovládá a který přes zdánlivý chaos, je pevně dán několika fyzickými zákony

15.12.2018 v 13:18 | Karma článku: 12.46 | Přečteno: 302 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jidáš, Jidášovo ucho a svatoušci (trojblog)

... nastává období, kdy určitě zase při sběru dřeva narazím na Jidášovo ucho; prokazatelně existují ale i jiná období, méně idylická; vánoční čas, pak naopak bývá pro mnohé časem zamyšlení, hloubání, mnozí chodí do kostela na mši

13.12.2018 v 14:14 | Karma článku: 10.64 | Přečteno: 223 | Diskuse

Karel Ábelovský

Je a nebo brzy bude Česká republika opět jen ruskou gubernií?

A pokud ne, proč se pak (p)rezident chová jako ruský vazal? Proč bagatelizuje hybridní válku, která nejen u nás bezpochyby probíhá, proč bagatelizuje činnost rozvědky, anexi Krymu, stejně jako sankce EU, které bezesporu fungují?

11.12.2018 v 14:55 | Karma článku: 28.65 | Přečteno: 719 | Diskuse

Karel Ábelovský

Demokracie svobody slova - prosím vás, nevíte někdo, co to přesně je?

... jsem poněkud zmatený, přiznám se; přesto ale, i u mne "provokatérsky uvědomělé rádoby elity, vždy drasticky klesnou" ... a to až na úplné dno té "demokratické žumpy", jak to trefně nazval soudruh "mlátička" Ondráček z KSČM!

10.12.2018 v 14:04 | Karma článku: 17.94 | Přečteno: 517 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Někomu se při vylovení slova „migrace“ zatmí před očima, někomu i v mozku

Snažil jsem se pod svým posledním článkem poctivě vést diskusi. Bylo to docela těžké, protože diskutující nereagovali na obsah článku, ale chtěli konfrontovat to, co si sami myslí o migraci s tím, co si myslí, že si myslím já.

16.12.2018 v 11:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Josef D. Kortan

Špatná zpráva

Parlament si schválil zvýšení platů jen o 9%. Důchod se může zvýšit až o 8 000 korun. Plat poslance jen o 6 500.

16.12.2018 v 10:29 | Karma článku: 17.68 | Přečteno: 368 | Diskuse

Pavel Kalabis

Před sto lety jsme dostali do vínku "nebát se a nekrást".

Společnost stojí na ideálech, na kterých vznikla. O myšlence TGM z titulku bych chtěl stručně pojednat. Stručně a obecně, případná aplikace do konkrétního společenského rámce, která se zjevně nabízí, je ponechána na čtenáři.

16.12.2018 v 9:49 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 113 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Jak oznámit dítěti, že nenaděluje Ježíšek?

Za jednu z nejtěžších rodičovských povinností považuji oznámit malému děcku, že není Ježíšek. Myslím, že je to mnohem složitější než o deset let později vysvětlování rizika pohlavních chorob.

16.12.2018 v 5:45 | Karma článku: 14.11 | Přečteno: 306 | Diskuse

Miroslav Semecký

Škrábu, škrábeš, škrábeme. Automaty na jízdenky esteticky znehodnocené lidskou ignorancí

Zničené nátěry. Smutní hrdinové všedního života. Stojí zde doslova oškrábáni na plech. Memento naší hlouposti. Lidé NEŠKRÁBEJTE ! Je to k ničemu!

16.12.2018 v 4:03 | Karma článku: 6.98 | Přečteno: 454 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz