Pozitivní zjištění týkající se věcí veřejných, kterých není mnoho, ale evidentně existují

9. 01. 2019 15:15:07
... díky jedné zdejší diskuzi, jsem se podíval na pořad OVM, a v jeho druhé části, jsem byl mile překvapen, a to hned několika věcmi; mimo jiné, kulturou diskuze a hlavně zástupcem odborů. Což musím přiznat, je asi úplně poprvé.

***

Nebudu se šířeji rozepisovat o první části, týkající se především dálnice D1, a tedy i premiéra Babiše a jeho vlády; a to nejen proto, že vše podstatné už tam bylo jednak řečeno, tedy i z mé strany a v celé té "diskuzi" pod článkem; přesto si, ale dovolím některé věci ještě jednou připomenout. Jako podstatné a důležité vidím především to, že ospravedlňovat lhaní a překrucování reality, podsouvání falešných, tedy z prstu vycucaných a upravených čísel (což by vás mohlo zavést a nasměrovat k onomu článku), je z mého pohledu spíše jen další nehoráznost. A tím i jakési prázdné konstatování, že kritikou toho, je prý poznání, že tudy cesta ke změně nevede, což mi přijde také spíše absurdní. A to tím spíš, že chybí jakýkoliv návrh, nápad či mapa, kudy cesta vede. Naříkání a skuhrání, že jsem takové lidi nevolil, ale že opozice vůbec nic nenabízí, že jen vede válku s Babišem (tedy zopakováním Babišova hloupého a lživého, z prstu vycucaného klišé - program "AntiBabiš"), a tedy jen v podstatě zopakovat jeho slova o účelové kampani, na věci ani pravdivosti takové lživé manipulace, vůbec nic nezmění. Opozice dělá to, co dělat má a může, kritizuje co se jí nelíbí a představuje alternativu, v podobě svého programu, což je jejím smyslem; a na rozdíl od opozice v minulosti, tedy opozice především ČSSD a KSČM, stran které drží současnou vládu, ani nevyslovuje nulovou toleranci, ani se nesnaží opakovaně a za každou cenu, každou chvíli shodit vládu, na základě zákulisních intrik, uplácení policie, soudců a podobně, tak jako se tomu zcela evidentně dělo v minulosti.

Mnohem zajímavější a pro mne i překvapivější, byla diskuze v druhé části OVM. Předseda odborových svazů Josef Středula, mne velmi mile překvapil, a konečně mám pocit, že tam sedí někdo, kdo nejen problematice ekonomiky dobře rozumí, ale zdá se, že je i velmi rozumný; necpe se navíc do politiky, jako jeho někteří předchůdci, a tedy mu jde jen o to, co je jeho profesí atd. ... zástupce České národní banky, tedy její víceguverner Marek Mora, stejně jako ekonom Sedláček, diskutovali zcela věcně a zajímavě, naslouchali si a vůbec předvedli, společně i s panem Moravcem, jak by asi měla vypadat diskuze, mající nějaký smysl, která přinesla lidem, tedy divákům, jasná stanoviska, vizi, stejně jako konkrétní návrhy, co by bylo potřebné a rozumné dělat, aby ekonomika, která je nyní v dobré kondici, byla připravená na případné turbulence, nebo možné problémy a podobně. Z této diskuze mimojiné vyplynulo i to, kdo skutečně stojí za úspěchem ekonomiky a kdo na tom má zásadní podíl; a taky to, co by současná vláda, která neplní svůj program se kterým kandidovala už dříve, měla dělat, aby to tak i nadále zůstalo. Naštěstí to vypadá, že ještě stále existuje šance, že nebude zas až tak zle, pokud na podobných místech, sedí podobní rozumní lidé. Nebetyčný rozdíl, oproti první části, kde zaznívali jen prázdné a často lživé či polopravdivé fráze a floskule, ukazovali se pro vlastní potřebu upravené grafy. Urážky minulých vlád, nezávislých institucí, NKÚ a vynášejících pouze současnou vládu Andreje Babiše do nebe, kdy stále platí staré moudro, že samochvála smrdí, to vše navíc bez jakékoliv sebereflexe a skromnosti, bez evidentního lhaní, je hodné tak maximálně arogantního hlupáka.

Pokud jste neviděli, a chtěli byste se přesvědčit na vlastní oči a uši, pod tímto odkazem https://youtu.be/XaKjNvNNxHQ tato možnost existuje.

Je evidentní jedna věc, čím méně bude nevyžádaných zásahů této vlády, právě od zástupců odborů, bank a ekonomů, tím lépe pro nás všechny. ;o)))

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | středa 9.1.2019 15:15 | karma článku: 14.83 | přečteno: 274x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Agent a rezident Milouš Zemák jsou naší jedinou spásou!

Pro mnohé zde, to asi nebude tak velkým překvapením; ovšem to co předvedl rezident Milouš Zemák nyní, to by snad měli zaznamenat i naprosto nekritičtí a mnohdy i nepříčetní občané, a konečně by mohli pochopit, proč si ho volíme.

17.1.2019 v 23:07 | Karma článku: 25.69 | Přečteno: 695 | Diskuse

Karel Ábelovský

Nejen že jde o všechno, ale také platí, že vše je možné II.

... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.

17.1.2019 v 12:12 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 374 | Diskuse

Karel Ábelovský

Nejen že jde o všechno, ale také platí, že vše je možné I.část

... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.

16.1.2019 v 14:41 | Karma článku: 15.32 | Přečteno: 355 | Diskuse

Karel Ábelovský

Právě ten dnešní den, ... je pro mne velmi zvláštní a opravdu důležitý

... před 50 lety, student Jan Palach vzplál jako první "živá pochodeň", na protest proti okupaci a apatii tohoto národa. A přesně před 30 lety, mi svitla naděje, že můj život nebude úplně zbytečný, a to právě v této době.

16.1.2019 v 1:16 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 224 |

Další články z rubriky Média

Ondřej Höppner

Průlomový případ: „Sestra Smrt“ vysoudila na deníku Blesk skoro milion korun

Vydavatel bulvárních deníků Blesk a Aha! mediální dům Czech News Center (CNC) má zdravotní sestře Věře Marešové zaplatit 840 tisíc korun za lživé články o tom, že zabila šest lidí. Děsivá souvislost s případem Petra Kramného.

17.1.2019 v 19:11 | Karma článku: 22.06 | Přečteno: 893 | Diskuse

Petr Bystron

"V Německu není svoboda slova!" říka házenkářská hvězda

Špičkový německý házenkář Stephan Kretschmar způsobil mediální skandál. V rozhovoru pro portálu t-online řekl, že v Německu fakticky není svoboda slova.

16.1.2019 v 7:30 | Karma článku: 44.16 | Přečteno: 4219 | Diskuse

Ondřej Höppner

Nevěsta se vyspala s číšníkem, teď mu hrozí kriminál

Co se stane v Hracholuscích, zůstane v Hracholuscích? Opilá nevěsta se pár dní před svatbou vyspala na hotelovém pokoji s číšníkem. Přistihla je kamarádka - a jejda! Číšníkovi teď hrozí deset let vězení kvůli údajnému znásilnění.

15.1.2019 v 16:33 | Karma článku: 45.97 | Přečteno: 8408 | Diskuse

Tadeáš Firla

Žijeme jako v dávnověku

Vděčnost za současný 'Hlas lidu" Až teprve nedávno jsem si uvědomil, že vlastně mít možnost se vyjádřit, nebo svobodně napsat cokoliv, je naše lidská touha od věků. Vzpomínám, jak jsme si ztěžovali...

15.1.2019 v 10:14 | Karma článku: 5.86 | Přečteno: 197 | Diskuse

Jaroslav Novák

ČT naplno dezinformuje - tají naše odposlechy pro USA

Rozběhla se mediální válka s čínskou Huawei, protože její technologie pomáhají čínské špionáži. S nadějí jsem čekal, že třaskavé téma média zanalyzují a zveřejní informace o tom kým a jak jsme sledovaní a to ze všech stran.

14.1.2019 v 11:50 | Karma článku: 43.48 | Přečteno: 3752 | Diskuse
Počet článků 919 Celková karma 19.16 Průměrná čtenost 1178

... nomen atque omen - dá se říct, a to pravděpodobně doslova a taky do písmene. Bohužel ...

 

A protože stále nefunguje odkaz v "záhlaví", tak si právě zde, můžete pustit muziku, pro správné pochopení, nebo jen pro lepší náladu i prostředí, dokreslující atmosféru, při které vznikaly právě mnohé mé blogy https://youtu.be/J4YPMiFaPWo ... občas to snad obměním, tedy pokud nezapomenu - a protože mi akutně hrozí zablokování, tak v takovém případě, budete-li snad chtít, si ode mne můžete něco přečíst třeba i tady "Kain a Abel ... bez cenzury", tedy resp. na této adrese https://kainaabel247.blogspot.com/   ... zatím tedy bez příspěvků, zatím. Mějte se jak chcete, a jak umíte. ;o)))

Najdete na iDNES.cz