Pan Hannig, předseda Rozumných, se mi snad zdá - aneb ruce pryč od veřejnoprávních médií

30. 01. 2019 8:48:48
... sním či bdím, vidím a slyším, respektive čtu snad správně? Opravdu rozumný předseda Rozumných, pan Petr Hannig nevidí rozdíl mezi prezentací názoru, a snahou ovlivnit, zobchodovat soudní rozhodnutí v živé kauze?

***

Není prý dne, aby média a 90% českých novinářů, neházeli na prezidenta Zemana špínu, a aby ho novináři neočerňovali. Pan Petr Hannig, zřejmě trpí účelovou ztrátou, navíc velmi selektivní paměti; je to prezident Zeman, který při každé příležitosti, kdykoliv někde hovoří či veřejně vystupuje, neubrání se tomu, aby nešpinil, nezurážel a naházel špínu na novináře. A začal vskutku ikonou novinářské etiky, samotným Peroutkou. Přestože i soud uznal Zemana lhářem a vyzval hrad, aby se potomkům pana Peroutky a také celé novinářské obci omluvil, protože - považte, náš prezident není prý z titulu funkce "zodpovědný" (není to třeba tím?), tak se hledal nejdříve neexistující článek, a když už se na to pak rezignovalo, celkem logicky, žádný takový článek totiž neexistuje; tak pan Miloš Zeman, egoistický a pomstychtivý člověk, nejen že se nikomu nijak neomluvil, ale uráží vesele dál a to s velikým gustem, spíše s výsměchem a zcela záměrně, a to nejen novináře, ale i všechny občany, kteří ho nepodporují a nekývají. Vzduchem pak létají "idioti, blbečci, ale také k**dy", občas "ekonomičtí šmejdi", jindy "jen" čučkaři, na adresu bespečtnostní služeb, a lepšolidi na tzv. "pražskou kavárnu". Jen on sám, tedy váš pan prezident, je slušný, inteligentní a i jinak zcela v pořádku, že?

Probůh, který normální člověk ještě i dnes, a nemusí být snad ani rozumný, ani moudrý, ani vzdělaný a podobně, prostě jen úplně obyčejný, průměrný a normální, v celku slušný člověk, může obhajovat tolik namyšlené arogance, tupé sprostoty, egoismu a především pomstychtivosti, která přichází směrem od prezidenta Zemana ke všem, kteří mu jen nepoklonkují, kteří ho jen nevelebí a kteří mu skutečně odvážně a veřejně, říkají, že oni mají jiný názor, a že by se měl ve své funkci chovat alespoň důstojně a slušně, když už reprezentuje celou zemi. Tedy oněch deset a půl milionů lidí, a ne jen ty necelé tři miliony, kteří si ho zvolili. Snad jako bývalý prognostik, umí alespoň počítat.

***

Podívejme se nyní, jak pan předseda Rozumných, Petr Hannig, omlouvá a obhajuje pana prezidenta Zemana; jakým způsobem, a za pomoci jakých výrazů, přirovnání a argumentů. Víte, člověk může věřit a mít jaký názor sám chce, ale způsob, jakým ho obhajuje, jakým ho zdůvodňuje a vysvětluje, ukazuje na příčiny, proč právě takový názor má. Toho by si měl být minimálně člověk, který vstupuje do politiky, velmi dobře vědom. Ti, co ho volí a podporují, ti mu správnou odezvu nikdy nedají. Tedy pak tím spíš, má-li takový člověk za sebou už kandidaturu i na prezidenta, byť třeba neúspěšnou. Pan Petr Hannig, tedy například píše:

Dle mého názoru, veřejnoprávní médium by mělo při diskuzích dbát na to, aby byly vyvážené. Pokud se jedná o prezidenta, jsou diskuze vždy v podstatě namířené proti němu.

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698579

No, popravdě nevím, ale nemohu se nějak zbavit pocitu, že i předseda Rozumných, podobně jako mnoho jiných lidí, si plete zprávy, tentokrát ne s komentáři, jako v jiných případech zde často prezentovaných, ale s diskuzí. Chce nám snad pan Hannig říct, že by měla ČT a ČR Plus diktovat diskutérům, co mohou a co nemohou říkat? Nebo jak si tu vyváženost v diskuzích představuje? Výběrem? A jak ví, kdo všechno byl osloven, a kdo třeba účast odmítl? Obviní veřejnoprávní média i z toho, že je více odborníků proti takovému jednání jaké předvádí prezident a jeho hradní poskoci, než těch, co to snad chápou a omlouvají podobným způsobem, jako on sám:

To by se nejvyšší představitelé státu a soudnictví nesměli setkávat? To by prezident nesměl prezentovat své názory ostatním pilířům moci?

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698579

Opravdu tento rozumný pán, umí jen opakovat už stokrát řečené, a navíc nesmyslné; on také nevidí rozdíl mezi tzv. "prezentací názoru, nebo rozhovorem" a snahou "zobchodovat kšeft", tedy výměnu žádaného a očekávaného rozhodnutí, za něčí jmenování? To si z nás pan Hannig dělá srandu, nebo už není jen schopen soudně uvažovat? Ostatně podobně jako samotný prezident Zeman, za kterého se zde tak hrdinně bije, a kdy si vskutku nebere servítky a jde až na samou hranici prosté slušnosti a adekvátnosti, tedy i pochopitelnosti argumentace? Promiňte, opravdu se vyjadřuje slušný, rozvážný a rozumný muž, a předseda Rozumných tak, jak zde bude citováno? To jako vážně? Podle mne je to spíš hodno komunistického novináře, nebo někoho podobného, jako je třeba výstavní extrémista a tak trochu psychopat, Tomio Okamura, vykazující podobnou nacionální stupiditu, té K.H.Franka a dalších jemu podobných fašistů.

Mám takový dojem, že by kormidelníci novinářů nejraději uzavřeli Miloše Zemana v Lánech, aby nemohl do ničeho mluvit a pokud možno o ničem rozhodovat, tak jako to provedl zástupce říšského protektora K.H. Frank se státním prezidentem doktorem Emilem Háchou.

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698579

Člověka napadá hned několik důvodů, jak by bylo asi něco podobného možné; třeba nejasná minulost a s ní spojená možnost vydírání ze strany těch, kteří Zemana podporují a také financují, jak už víme. Nebyl by ani mezi muzikanty prvním, že. Další možností, je ztráta soudnosti a senilita, kterou bych vyloučil sám; a nebo případně zdětinštění spolu s přibývajícím věkem, což se dá snad také asi vyloučit; taky se samozřejmě nabízí možnost, že je za něco podobného třeba podporován a placen? Z ničeho podobného pana předsedu neobviňuji, jen si tak nahlas přemýšlím, jak rozumný člověk může dospět k tomu, že napíše něco podobného? Jen stěží totiž můžu uvěřit, že vzdělaný, inteligentní člověk, bývalý rocker a snad skvělý muzikant, dospěje do podobného stádia, promiňte ... respektive "Sorry jako ..."! Třeba nám to zde v diskuzi pan Petr Hannig nějak vysvětlí, když u sebe diskuze neotvírá. Protože popravdě mi to nejde vůbec na rozum, i když je jen obyčejný, normální a zcela bez přívlastků - jako třeba "zdravý či selský". Omg.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | středa 30.1.2019 8:48 | karma článku: 38.40 | přečteno: 2703x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 541 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 427 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 30.40 | Přečteno: 547 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 385 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.15 | Přečteno: 88 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz