Žanda a Vanda ... holky, co jen tak nezvlhnou (pohádka o dvou či více neznámých)

9. 02. 2019 12:20:40
... já vím o dvou; a pojmenoval jsem si je pracovně přesně tak, jak čtete v názvu blogu, a které ani náhodou nemají nic společného s žádnými skutečnými postavami, a vůbec ne s těmi, co se vyskytují zde v reále. Jde totiž o víly.

***

Byla nebyla, za devatero zákazy a desatero přikázáními, jedna bohabojná, pravdivá a slušná diskuze, kam ovšem ani jedna z těchto víl, raději ani prstíček nevstrčila. Asi proto byla slušná. Vím, to vám spíš připomíná nějaké jezinky; trochu hloupé, trochu jednoduché, trochu jako z minulého století, a nebo jiné, sice pohádkové, ale trochu zlé a pravda dost nenasytné. Trochu jako kobylky, či kudlanky. Ovšem kudlanky jsou nábožné, tyhle ne. Navíc, ty jsou v úplně jiné pohádce, přeci - a tohle není tak úplně pohádka, to je spíš tak trochu "trága", byť taky "pohádková", právě díky těm vílám. Jsou totiž samá pohádka.

A tyto víly, pravda, už trochu přestárlé, trochu víc povadlé, ale přesto ve svých vlastních očích stále žádoucí a vesele tančící životem, prostě ne a ne zvlhnout, zapomněly asi holky, že letos bylo extrémní sucho; a tak když vidí staršího dědka - to proto, že v pohádkovém lese jejich snů a tužeb, ať už si to dokáží přiznat, či nikoliv, se žádní mladí a krásní princové (čti také koloušci) prostě nevyskytují; tedy takový, kteří by jim nadbíhali, škemrali a žadonili o jejich pozornost, případně by je jako nějací Vandalové či Húnové, alespoň znásilnili. A tak tyto víly brouzdají dnes po "paloučcích" lesního hospodářství (trochu vyschlého, pravda) a snaží se vetřít do přízně mužů, kteří se jim líbí - taky proč by to jinak dělali, že? Bohužel, jediní na koho a jen snad "Bůhví proč" naráží, jsou dva nepříjemní dědci. Ti jsou navíc velmi oškliví, velmi staří, taky s povadlými svaly a tak logicky i tím, co je zajímá v jejich životě asi ze všeho nejvíce.

Popravdě, vše co těm dědkům přisuzují, je spíše jen z jejich hlavy, z jejich fantasie, a čert ví, proč? No, nejen čert, minimálně ti dva dědci taky. Tedy, je to jen proto, že jeden z těch dědků, jim řekl cosi o botulinových díblících, tuším, ale nevím přesně, kterých zdejších víl a jezinek se to týkalo; no a druhý, druhý si jedné z nich dost dlouho raději moc nevšímal, ač se snažila jak mohla, a jednou ji dokonce vyzval, aby na jeho lesní palouček, netahala své osobní problémy a potyčky s jinými pitomými dědky odjinud; no, považte tu neskonalou drzost!? No, a té druhé pak zase opáčil cosi ve smyslu přeměření IQ krejčovským metrem, když si na něm tak moc zakládá, nabyv dojmu, že trochu neodpovídá současné realitě. * Samozřejmě že se obě víly cítily velmi dotčené a uražené, a to nejspíš zcela právem; a tak není asi ani divu (i víla je přeci jenom žena, i když je 50+), že se jim oběma začali tak trochu mstít. Čeho všeho jsou pak takové víly schopné v podobném rozpoložení, to by překvapilo i ledasjakou dámu před klimaktériem; tedy asi kromě té První, řekl bych. Tu už nemůže překvapit myslím si, vůbec nic; když má doma Bimba.

Opakováné útoky víly Vandy, a to na oba dědky, se už staly skoro folklórem místních paloučků**, kde se "ježidědci" objeví (*/**/*** poznámky autora) - to je pro jejich přátele, aby z toho taky něco měli; ovšem Žanda, ta jako by snad chvíli váhala, jakoby dlouho nevěděla, zda-li reagovat a jak přesně a hlavně jak správně se zachovat, jak se k tomu postavit; jinými slovy, byla zde jakástakás (ne, to není maďarsky) teoretická šance, že nepůjde o život. Bylo mu totiž Žandy tak trochu líto, po té, co si vylila své bolavé srdíčko ve svém blogu. Ale ouha, se zlou by se potázal ten, kdo by snad v dobré víře, chtěl naznačit, že přeci "nejde-li o život", že nejde vůbec o nic, jak prý sama vyznává? A tak vílu Žandu, nejspíš popadla jakási neodbytná touha, či co? Z víly se stala rázem bojovná Amazonka *** a začala tančit tanec svatého Víta, tedy na pomyslném hrobě toho nesnesitelného dědka! Popravdě, trochu to šimralo, ty vysoký podpatky, to je fakt.

A tak se stalo, že dědci přišli nejspíš o poslední iluze, a jednoho z nich to navíc inspirovalo k zamyšlení; tedy k velmi vážnému zamyšlení nad sebou samým, samozřejmě, jak taky jinak; neb platí že "zkuste něco vysvětlit vílám, navíc když jsou mnohem silnější, vyrovnanější, moudřejší, slušnější, ... prostě o hodně lepší? A posléze, tedy hrabaje se sám v sobě a ve svém zpackaném životě, pln nenávisti, došel k vskutku humorným představám. A jednu z nich, jsem vám právě převyprávěl, jinou už o trochu dříve - ano, jsemť to já, ten krákající dědek, sice ten o trochu mladší, ale určitě ne chytřejší a naprosto a zcela ne moudrej - no, to víte, to jsou ti nezaměstnaní důchodci (jinak tzv. OSVČ, to je pro Vandu, jejíž IQ je tak zaměstnáno shánění informací o jiných lidech a taky neodbytnými představami, jak někdo může mít kurva tolik zbytečného času na psaní podobných pitomin; no, existují i lidé, kteří mají v zimě více času, lidé takříkajíc spojení a spříznění s přírodou, s jejími cykly, například - alespoň o tom by mohla mít nějaké zdání, při tom svém přebujelém IQ, nebo ne?) ... a k tomu si nyní ještě navíc zahrajeme, tak. ;o)))

... a tím končí definitivně vypořádání se s neblahou, trýznivou a ponižující minulostí, neb napříště, se raději všem vílám i pohádkovým bytostem, zdaleka vyhnu velikým obloukem.

A k tomu mi dopomáhej Bůh a taky všichni svatí! ;o)))

Vysvětlivky:

* kdesi jsem četl, že zhruba po deseti letech, se bodová hodnota IQ, snižuje o deset bodů, po 30 letech, by tedy hodnota dnes, odpovídala právě podobnému snížení

** tzv. slušná, hlídaná a kontrolovaná diskuze

*** bojovná ženština, nikoliv největší řeka světa, ani zaměstnankyně Amazonu

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | sobota 9.2.2019 12:20 | karma článku: 13.61 | přečteno: 634x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Český svaz bojovníků za svobodu? Nevím, mám se chechtat, či spíše jen nadávat

... na poměry, jak je zde už dobrým zvykem - a tak se tady chechtám a nadávám, chechtám a brblám, brblám, nadávám a pak se tomu zase chechtám ... omg.

21.2.2019 v 12:12 | Karma článku: 28.41 | Přečteno: 794 | Diskuse

Karel Ábelovský

Slepák prostě není to samé co slepýš

... ale je to velmi zvláštní zvířátko, na které narazíte asi jen stěží; a tak si dovolím vám ho zde v krátkosti představit. V Evropě je to totiž jediný žijící zástupce čeledi slepákovitých, tedy odborně Typhlopidae.

17.2.2019 v 11:20 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 205 | Diskuse

Karel Ábelovský

Komu zvoní hrana? II. (nebo jen dvojka, chcete-li)

Je to takový zvláštní fenomén, dalo by se říct. Možná to znají i jiní blogeři, tedy pokud si v administraci občas prohlédnou grafy návštěvnosti, čtenost starých článků a podobně. U mne je to článek "Komu zvoní hrana" který je čten

16.2.2019 v 18:48 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 369 | Diskuse

Karel Ábelovský

Tak na tohle, se opravdu těším celou zimu

... a když pak pomalu přichází jaro, nemohu se dočkat až rozkvetou mandloně, až začnou kvést vlčí máky, kopretiny a další drobná kvítka, jejichž všechna jména ani neznám. Pár pozdravení jara - fotoblog.

16.2.2019 v 11:09 | Karma článku: 17.70 | Přečteno: 375 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Kateřina Karolová

Už tam budem?

Od té doby, co máme víc dětí, se s plánováním výletů moc nepářem. Prakticky vůbec. My teda, popravdě řečeno, moc nevýletujem. Mé rodičovské svědomí to sebekriticky přiznává a slibuje, že se polepší, jenže samo ví, že ne. A proč?

21.2.2019 v 20:21 | Karma článku: 21.13 | Přečteno: 451 | Diskuse

Jan Jílek

Ano, víra je nutná, leč sama víra nestačí

Ještě není poledne a už mám za sebou několik malých dobrodružství. Vyrazil jsem na kontrolu k lékaři, což znamená cestu do Bohnic z Barrandova. Tam jsem se vezl jako pán autem, zpátky MHD.

21.2.2019 v 12:06 | Karma článku: 19.83 | Přečteno: 446 | Diskuse

Jan Vargulič

Jarmulka, propiska a rukavička..

Pan premiér si při návštěvě Starého města v Jeruzalémě schoval do kapsy jarmulku. Nejasně - velmi nejasně - si pamatuji, že jiný náš čelný představitel (možná ještě čelnější) strčil kdesi při podpisu rovněž do kapsy propisku..

21.2.2019 v 10:19 | Karma článku: 9.87 | Přečteno: 275 | Diskuse

Roman Enders

Jen tak si zaletět do Říše fantasie...

Mezi řetězci hypermarketů u nás se vyskytuje jeden, jehož prodejny nejsou zdaleka tak četné, zato tam mívají různé zboží, které znám z ciziny a bývá tam daleko klidnější atmosféra.

21.2.2019 v 9:36 | Karma článku: 14.97 | Přečteno: 329 | Diskuse

Jan Jílek

Chutná snídaně

Jak už to bývá, občas mezi hromadou hlušiny, člověk objeví perlu. Či diamant. Nejsem znalec operních hvězd, vlastně tak nějak znám pár tenorů, jako byl Pavarotti, ale díky blogu paní Beaty Krusic, jsem takovou perlu objevil.

20.2.2019 v 8:13 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 941 Celková karma 20.22 Průměrná čtenost 1178

 

... nomen atque omen - můj barevný i černobílý svět; třeba tady https://youtu.be/HzTlB-TjAzM občas to snad obměním, pokud nezapomenu - a jinak mne můžete najít i tady "Kain a Abel - bez cenzury", resp. na této adrese https://kainaabel247.blogspot.com/  ;o)

Najdete na iDNES.cz