Může právnička, bývalá vedoucí právního a exekučního oddělení, dělat ministryni financí?

16. 03. 2019 7:49:00
ANO, může - zvýšení nemocenské pro zaměstnavatele, podnikatele, tak aby pokrylo platby za státní pojištěnce, to je pak výsledek - za úspěch trest; nebo jde spíš o exekuci? Potřebujeme opravdu vládu, která jen škube ty, co ji živí?

***

Další "geniální nápad" jak z dílny nějaké "socialistické" ekonomky, směřující navíc ve svém konečném důsledku s dalšími opatřeními této vlády, jen k likvidaci dalších drobných živnostníků; vyšší zdravotní pojištění, od zaměstnavatelů, podnikatelů, má sanovat zdravotnictví a nahradit i platby státu? Kdo je to vlastně ta paní Alena Schillerová, autorka tohoto úžasného nápadu? Musel jsem se na to lépe podívat - tedy je to bývalá právnička finančního úřadu (Brno - venkov) a vedoucí právního a exekučního oddělení, což je z návrhu opravdu znát, nyní je prý "ministryně financí"? A kdo má tedy podle ní zaplatit oněch zhruba 73 miliard za státní pojištěnce namísto státu - zaměstnavatel, podnikatel, soukromník a tedy i každý OSVČ? To je nějaký blbý vtip, nebo spíš jen nějaká "prapodivná forma exekuce" - trochu jako dekapitace (připravení o hlavu, kterou už díky podobným expertům nebude vůbec potřebovat, leda aby mu nenapršelo do krku), všech úspěšných a pracovitých lidí? Stará odrhovačka - tedy populistická, socialistická písnička o tom, jak chudáci vykořisťovaní zaměstnanci platí více do zdravotního pojištění. A co tedy říci taky B - totiž, že jsou to především zaměstnanci, důchodci a taky pubescenti (záškoláci), kteří mnohonásobně více marodí, zatímco takový soukromník nemarodí skoro vůbec, protože si to nemůže dovolit, a tedy platí za něco, co vůbec nevyužívají a ještě mají platit i za ty, co jsou závislý na státu? To jsme to dopracovali. Komunismus hadra. Kdo tu bandu "podržtašků, socanů a komoušů" pořád volí? Jo já vím, ona závislá většina.

Miroslav Kalousek (o kterém vždy právě voliči těchto soudruhů říkali, že on není žádný ekonom, ale jen účetní a chemik) pak řekl v pořadu OVM - kde byl hostem právě s touto paní, doporučuji všem, především pak těm, co by zde chtěli diskutovat ... že je to nefér; a sorry jako - já opravdu odmítám říkat ministryně financí, a nejen proto, že ji už odmítl i nejhorší ministr financí Sobotka*; a navíc, je to spíše jen další Babišův "výkonný úředník, co maká až pole žloutnou" a taky premiérův poskok v nekonečně řadě dalších jí podobných. A podobně jako i jiní Babišovi spolupracovníci, má i tato paní ve své skříni různé kostlivce*, a to nejen v podobě náměstka ministra financí, kterého téměř okamžitě po svém nástupu do funkce, odvolala; a to nevidomého Ondřeje Závodského, který zřejmě na rozdíl od voličů této strany, viděl mnohem lépe, co je to za lidi. Ten pak oznámil, že zváží případné právní kroky. Jak se takovým lidem zavírají ústa, si můžete případně přečíst po kliknutí právě na jeho jméno, což je aktivní odkaz (pokud by to zde stále ještě někdo nevěděl). Média totiž tenkrát poukazovala na skutečnost, že právě jeho podřízení pracovali na stanovisku, zda bylo zcela v pořádku, že paní Schillerová dlouhodobě užívala služební byt finanční správy a platila za něj v centru Prahy, jen pět tisíc měsíčně.

Jaká jsou další fakta: Stát prý platí za pojištěnce 1018 Kč - tedy za přibližně 6 milionů lidí - důchodci, děti, studenti - ale zaměstnavatel platí 4x více za svého pojištěnce ... cca 4 300 Kč a soukromník minimálně 1960 Kč - těch má být necelých pět milionů (což je možná nejen pro mne nóvum, myslil jsem do teď, že ČR má necelých 10,5 milionů obyvatel - půl milionu plátců (OSVČ) ca 1 miliarda Kč sem, milion lidí tam - po upozornění upraveno - viz diskuze) pak už se tedy nedivím skoro ničemu, popravdě, ale to jsem trochu odbočil, no nic, občas si jen říkám, že bych jim tam rád udělal pořádek, ti by asi čuměli, na finance já sem ras ;o))); a tak veškerá zátěž padne na soukromníky a na zaměstnavatele, tedy v případě přijetí podobného, a já jen doufám, že vskutku neprůchodného nesmyslu? ANO, je to jen další naprostý a spíše jen nehorázný nesmysl, a to i tehdy, pokud by se snížila ona daň, o které byla taky řeč, a o to asi jde, daň by se totiž snížila jen některým. Kalousek samozřejmě přišel s rozumným návrhem, ovšem v současné době, u nás v "česku", žádný normální a rozumný názor a tedy ani návrh nemá šanci. Lidi se tuším dávno zbláznili, a nevidí si už ani na špičku svého vlastního nosu. Dokladem toho, budiž ostatní kausy exponentů ANO z tohoto týdne, které zcela jasně ukazují, kam jsme se posunuli a jak zde věci veřejné v současnosti fungují.

Cca 500 - 800 tisíc živnostníků, totiž daň z příjmů neplatí, a to jen díky odpočtům a slevám na děti atd; ale i ti, kteří díky svým nižším celkovým příjmům, začínajícímu podnikání a podobně, žádnou daň v tom kterém roce třeba nezaplatí, tak pokud jim zdražíte zdravotní pojištění, platit budou a zasáhne to úplně všechny a o to bolestněji právě nejvíce drobné podnikatele, ale ty "vem čert", že, to přeci nejsou naši voliči ... je to tedy spíše než co jiného, opět jen další tunel této vlády na ty samostatně pracující, soběstačné, nezávislé, kteří nejsou pro stát žádnou zátěží, ale kteří také nejsou ani lehce ovladatelní a levně ke koupi, jako ti závislí; tedy nic nového, než jen to, co bylo účelem i EET, které je také z dílny této "paní ministryně", tuším ... tyto zásahy Babišovi vlády, jsou úplně stejné jako ono pověstné házení klacků pod nohy samostatně výdělečným lidem, a na druhé straně, jen uplácení svých voličů, kteří jsou zcela závislí právě na státu, a které si takto ANO vlastně kupuje, opakované ujištění té paní v OVM, je toho jen dokladem ... je to tedy vskutku čirý populismus, nic jiného ... a po EET, jen další rána do vazu soukromníkům a drobným živnostníkům.

Tedy ještě jednou, cca "4,5 milionů plátců má zaplatit i za 6 milionů státních pojištěnců"? Je to přesně tak jak říká pan Kalousek - je to nejen nefér - ale jak dodám já*, je to nefér pro ty samostatné, nezávislé, více pracující, úspěšnější - a je to jen další výhoda a taky úplatek* pro ty závislé, kteří často (ne všichni) nadužívají ale mnohdy i zneužívají nejen zdravotní, ale i sociální systém ... je to tedy opět pouze úlitba voličům ANO, nic jiného to opravdu není - a je to levicové, socialistické, je to populistické, a je to navíc sprostota a nehoráznost! Opravdu bych chtěl vidět tuhle partičku populistů a vyžírků, jak by zvládli vládnout v dobách oné ekonomické krize, či recese, kdy byl ministrem financí právě pan Kalousek, kterému dnes nemohou lidé přijít na jméno. Kdy stokrát opakovaná lež, se právě takto bohužel stala opět pravdou. Myslím, že bychom dopadly jako Řecko, které se z dluhů asi už nikdy nevyhrabe, právě díky podobné socialistické politice. Tito lidé uplácející své voliče, ovládají finance už šest let, Sobotkova vláda zrušila důchodový systém, který dodnes ničím nenahradila, a tito "experti" jen stále melou o zrušení superhrubé mzdy, o snížení daní, ale taky to doposud neudělali; jediné co zavedli je EET a nyní chtějí hodit platby za státní pojištěnce na soukromníky a zaměstnance, čímž jen zvednou cenu práce. Skutečně geniální proti-cyklické opatření.

"Ministryně" v tom pořadu navíc lže a to celkem uboze a sprostě ... a to když říká, že Kalousek převzal rétoriku předsedy odborových svazů, tedy levicový přístup - ta ženská, evidentně neví vůbec co říká - 4,5 milionů aktivních, kteří téměř nemarodí, kteří pracují 12 - 16 hodin denně, bude platit zdravotní pojištění všem - já opravdu neznám levicovější přístup a možný návrh - a to i těm, kteří jako zaměstnanci státu (protože ten nemá jiné peníze, než ty co vybere na daních, přímých či nepřímých), nebo důchodci - marodí a jsou nemocní nejvíce - ano, staří lidé za to jistě nemohou, nebo ne zcela, neb je to dáno věkem (a ne zcela říkám jen proto, že každý jedinec je zodpovědný i za své zdraví), ale všichni snad vědí a tuší, že na rozdíl od soukromníka, OSVČ - zaměstnanci, školáci a podobně, častěji spíše zdravotní systém zneužívají ... opravdu neznám žádného soukromníka, který si "dá léharo, hodí se marod" a podobně. A pokud snad někdo říká, že to tak není, pak je to s prominutím hlupák a taky lhář - postrádající nejen základní logické myšlení, ale neznající především naší skutečnou realitu.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | sobota 16.3.2019 7:49 | karma článku: 26.52 | přečteno: 693x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 541 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 427 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 30.32 | Přečteno: 547 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 385 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.15 | Přečteno: 88 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz