Příliš drakonický výrok - ne, spíš jen dočasná ztráta soudnosti

17. 03. 2019 13:12:53
... asi v jakési podivné snaze strhnout na sebe patřičnou pozornost. Ovšem já se obávám, že to je ještě trochu komplikovanější, a že nemalou roli zde sehrává odkaz i vztah otce a syna. Možná už tušíte, o čem a o kom je tady řeč.

***

Václav Klaus mladší a Václav Klaus starší ... v současné době a dané situaci, vskutku povedená dvojka, jen co je pravda. Opravdu nevím, co má ten "trucpodnik s nevystoupením" Vaclava Klaus ml. za smysl; pokud tedy není ve hře doma v kuchyni u rodičů upečený nějaký vskutku nebývalý budoucí projekt, kdy ve hře může být založení nejen nové strany, jak bylo svým způsobem avízováno, ale možná i něco jiného, třeba budoucí kandidatura na prezidenta? A kdo ví, jak já říkám, co se zrodilo v hlavě Václava Klause staršího, když se ho tuhle novináři ptali, zda-li by nechtěl opět kandidovat; a on pak rozšafně mluvil o mnohem mladších a podobně schopných adeptech. No, necháme se překvapit, ale já bych si skoro vsadil právě na to, že se nám zde profiluje první kandidát na vzdálenou příští volbu prezidenta.

A jen nevím, jestli ten "příliš drakonický výrok" o přijímání zákonů z EU, srovnávání s výběrem židů do transportů, byl skutečně rozumný nápad. Obavám se, že pro mnohé lidi, je to už skutečně příliš za hranou, za tím, co je ještě možné. Ovšem v "česku" jeden nikdy neví, co osloví voliče, tady je totiž jak už víme, možné opravdu cokoliv. Každopádně strhnout na sebe nebývalou pozornost, a jistě ne poprvé - možná i proto podobný výrok - se mladšímu z Klausů, opravdu podařilo. Jen je otázka, jestli to nebylo opravdu až příliš drakonické. Nebo rovnou úplně blbé. A není to právě u V. Klause ml. ani poprvé. Ovšem jak také víme už od dob pana Wericha, možná "to je tak blbé, že by se to mohlo mnohým lidem i líbit"; takže se budu asi opakovat, kdo ví ... kdo ví ... kdo ví?

ODS tedy vyloučila Václava Klause ml. ze strany a řekl bych, že konečně tak dala zcela jasně najevo nejen to, jakou prošla změnou, ale jaká je a jakou chce být napříště; totiž proevropskou, slušnou a normální pravicovou stranou, prostou extrémů; a pokud se snad kdokoliv nedokáže s něčím podobným nějak sám vyrovnat, srovnat si v hlavě co vlastně chce a kde toho také může dosáhnout, pak by měl stranu se kterou už nemá skoro nic společného, nejspíš sám opustit. A není-li toho z jakýchkoliv důvodů schopen, ani po takové výzvě, je asi vcelku více než jen pochopitelné, že tuto schopnost a odhodlanost musí najít ti, co jsou za kredit strany, za její směřování, jednotu a jasné postoje zodpovědní, což se konečně také stalo. Všechny další komentáře a spekulace jsou zde naprosto zbytečné.

***

Přemýšlel jsem osobně, jaká by byla adekvátní reakce na něco podobného, na zjevnou a možná že i dobře promyšlenou provokaci, kdy se mi prostě nezdá úplně samozřejmé, že podobně vzdělaný muž, navíc učitel, ředitel školy, by mohl takto "ujet". Pokud však není mezi dvěma mlýnskými kameny, což se opravdu nedá vyloučit, jak jsem už z kraje naznačil; pak asi i takový člověk může "zkratovat", tedy jednat zkratkovitě, lépe řečeno. No, do hlavy tomu člověku opravdu nevidím a popravdě, jakkoliv jsem vskutku estét a dělá mi trochu problém se soustředit, když toho pána poslouchám, myslím si, že podstatnější je nejen pro mne rovnost a pevnost postojů, charakteru - a jak jsem tak sledoval kdysi video na které jsem si právě v těchto souvislostech vzpomenul (a které tedy bude i součástí tohoto blogu), tak zde jsou mé pochybnosti asi mnohem důležitější a taky podstatnější.

Jde totiž o rozhovor právě mezi V. Klausem ml. a Miroslavem Kalouskem, kterého Klaus ml. nepřímo, myslím na svém twiteru, spíše tedy trochu podle označil za alkoholika. To, jak se postavil či nepostavil k tomuto výroku v duelu, v přímém rozhovoru, této konfrontaci mezi čtyřma očima, je pro mne vskutku podstatnější a také více vypovídající ... a vy to můžete posoudit samozřejmě také sami. Kolikrát se podíval tomu, koho takto pomlouvá do očí? Za sebe mohu říct, že tomu člověku prostě právě z tohoto důvodu už příliš nevěřím, neboť ... zdá se mi, že jeho charakter, není o nic rovnější než jeho ústa, než jeho tvář. Sorry jako, vím že za to nemůže ... a omlouvám se za tento snad až příliš drakonický výraz, či příměr. Tady však nejde o životy lidí, že?! Tak snad mi to jeho příznivci a obhájci, stejně tak jako jemu, odpustí. Protože jsem řekl pouze "pravdu", tedy ze svého pohledu.

PS: A pokud by mi zde snad někdo chtěl kázat o slušnosti a podobně, díky mé možná nevhodné, možná příliš drakonické poznámce, charakterizující jednu mou nepříliš pěknou vlastnost, které jsem si ovšem velice dobře vědom, chtěl bych ho odkázat právě na výroky pana Václava Klause ml. a nejen ty poslední dva, ale třeba ty o kolaborantech při volbě prezidenta, o alkoholicích a podobně - nemyslím si totiž, že by to byla snad ode mne větší sprosťárna či ubohost, než to co říká právě on sám. A já chci přeci být taky středem pozornosti, podobně jako i mnozí ostatní, jako lidé zde, ne? To je přeci naprosto normální, a to občas a klidně i za každou cenu, že. Omg.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | neděle 17.3.2019 13:12 | karma článku: 20.94 | přečteno: 768x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 18.70 | Přečteno: 460 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 22.53 | Přečteno: 400 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 29.45 | Přečteno: 515 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 374 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.15 | Přečteno: 87 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz