Kdo vládne v České republice, naše vláda nebo už i sponzoři prezidenta?

29. 03. 2019 12:09:53
Zástupce Tchaj-wanu, musel na žádost Číňanů opustit jednání s ministryní průmyslu a obchodu, a to i přesto, že je pro nás mnohem významnějším obchodním partnerem, než Čína. Není to poprvé, kdy na základě stížnosti čínské ambasády

... stávající či minulá politická reprezentace sklapne podpatky, omlouvá se nebo vyhoví čínským protestům a zájmům! A co zájmy České republiky, co její svrchovanost a samostatné rozhodování, o kterém zde tak zasvěceně melou prozemanovští a proruští vlastenci, nebo zástupci stran, jako je SPD, Rozumní či Strany nezávislosti ČR, a vždy ve vztahu ke každému prdu z EU?

Jak prohlásil čínský velvyslanec, je to prý v zájmu České republiky, respektive v zájmu hladké cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny. Hladká cesta prezidenta Zemana do Číny, je asi to poslední, co je ve skutečném zájmu ČR a jejich občanů; to je spíše jen v zájmu lidí, kteří jsou mnohdy spíše ostudou české politiky a také tzv. podnikání. Nebo si skutečně myslíte, že tzv. Luft Jarda a podobní exoti, kteří doprovázejí Zemana na jeho cestách, kteří vytunelovali a rozkradli co se dalo, této zemi prospívají? A navíc, jak se píše i zde na serveru iDnes, omluvný dopis čtyř nejvyšších, už prokázal, jak je to asi s tou naší suverenitou, v podání těchto zaprodanců ... zvláštní na tom ovšem je i to, že něco podobného zde různým Větvičkům, Nožičkům, Vyoralům a dalším synkům z Ostravska, stejně jako všem podivným zástupcům SPD, Rozumných, Strany nezávislosti a podobným rádoby vlastencům, kteří zde kritizují každý prd, každé doporučující či nezávazné eurounijní usnesení, které se nás navíc v podstatě vůbec netýká, vůbec nevadí?

V říjnu 2016 nejvyšší ústavní činitelé země v návaznosti na setkání několika českých politiků s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou ve společném prohlášení uvedli, že to není výrazem změny oficiální politiky ČR. Pod textem byli podepsáni prezident Zeman a tehdejší předsedové Senátu, Sněmovny a vlády. Vztahy Česka a Číny v prohlášení popsali jako velmi přínosné a užitečné s tím, že je v zájmu země je nadále intenzivně rozvíjet.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tchaj-wan-musel-opustit-schuzka-cina-cr.A190328_162446_eko-zahranicni_cern

Navíc i v českém Senátu bylo 20. března přijato usnesení, v němž senátoři například apelují na vládu, na prezidenta i na další ústavní činitele, aby vyzvali Čínu k dodržování mezinárodního paktu o občanských a tedy i politických právech a třeba také k ukončení genocidy jíž praktikují na Falun Gong, Ujgurech, Tibeťanech a dalších skupinách. Proč nám tedy vadí kdejaké usnesení či doporučení EU, které jsme navíc dobrovolným členem, a které paradoxně má snahu řešit i to, co tito lidé kritizují, které se nás v podstatě netýká, protože tu například žádné imigranty afrického původu v podstatě nemáme, ale je tu propíráno jako hrozba, jako zasahování do naší suverenity, nebo jako nátlak? A usnesení našich vlastních a ústavních orgánů, vlastně vůbec nikoho nezajímají, nebo o nich ti naši vlastenci raději ani nevědí? A dokonce nezajímají ani ty, které by zajímat měly, protože jsou jim adresovány.

Tchaj-wan je u nás jednoznačně významnějším a daleko přínosnější investorem než Čína, a to i ve vztahu k budoucnosti, k tomu, abychom nebyli pouhou montovnou. V České republice patří mezi nejvýznamnější investory v elektrotechnickém průmyslu. Lídrem je zde firma Foxconn. Do roku 2017 působilo v ČR na 33 tchajwanských investorů s projekty přesahujícími miliardu eur (tedy cca 26 miliard Kč) a vytvořili zde bezmála 17 tisíc pracovních míst! Zatímco podle údajů agentury Czech Invest, prý Čína do roku 2017 u nás představila jen 18 investičních záměrů v souhrnné výši 6,7 miliardy korun, které zde vytvořily či spíše mají vytvořit na tři tisíce nových pracovních míst. Jak je to s těmi investicemi a také čínskými poradci pana prezidenta, snad už vědí i ti největší zabedněnci, nebo ne? Tak tohle je a má být ta Zemanova politika všech azimutů, prý politika především našich ekonomických zájmů a prospěchu všech českých občanů?

Vodí si vás ten váš pan prezident a ta jeho suita poskoků jako "stádo oveček" na porážku, a s tím svým Ovčáčkem, z vás musí mít vskutku náramnou legraci, moji milí spoluobčané; tedy vy, kteří volíte Zemana a ty, kteří si z odporu k EU, k imigraci, udělali jen přínosný obchod a taky jediný program. Co bude dál, je zas až tak moc nezajímá. Říkají si asi, po nás potopa? Protože vědí, že pokud nevyužijí této situace, jak se dostat ke korýtkům, že jim zlaté časy brzy skončí! Vás ale spíše než to co se děje zde, zajímá kdejaký ten návrh či prohlášení europarlamentu, který má třeba zlepšit a zajistit řešení problémů, které evidentně některé země dost pálí, jako je třeba právě ta integrace afrických imigrantů, zacházení s nimi a také odpor vůči nim, který je v zemích kde skutečně jsou, kupodivu spíše menší, než právě zde u nás, kde žádní takový nejsou. No, co k tomu asi tak lze říct? Řešíte nesmysly, nebo jen strašíte? Jde vám totiž jen o vystoupení z EU, některým i z NATO. Proč? Komu to prospěje, nebo komu to může prospět v dané chvíli, v současné politické a ekonomické situaci ve světě? Budoucnosti České republiky? A jste si tím opravdu tak jisti?

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | pátek 29.3.2019 12:09 | karma článku: 40.81 | přečteno: 2573x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 606 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 23.38 | Přečteno: 450 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 30.89 | Přečteno: 577 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 395 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.15 | Přečteno: 90 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz