Snad už poslední douška ke kojení na veřejnosti - nejlépe by bylo, prostě ho zakázat!

17. 04. 2019 23:59:24
... nikdy by mne totiž nenapadlo, jak "kojo - matky" dokáží nechutně exhibovat. A když ne zakázat, tak alespoň vykázat třeba na veřejné záchodky, nebo do parků případně do místností k tomu určených. K tomu účelu, by vláda a obce

... měla vyčlenit alespoň miliardu korun na výstavbu takových místností v bankách, na poštách, v knihovnách - no prostě všude ve veřejně přístupných místech, kam by náhodou nějaká kojo - matka, mohla přijít. Poradím dokonce vládě i kde na to vzít, ale to až na konci, kde čeká i další překvapení.

Po přečtení snad všech článků - tedy doufám, že jsem žádný nepřehlédl a nevynechal, a po pročtení snad většiny diskuzí, jsem vše ještě jednou zvážil a chtěl bych předně poprosit všechny kojící maminky, aby byly snad trochu soudné a ohleduplné, a nemyslely jen na sebe a na své dítě! A to tím spíš, když už mu je třeba rok, nedej bože snad i víc a chce se osamostatnit, všechno ochutnat atd. a aby mu prostě nebránily v poznávání světa a v osamostatnění se, protože to může mít, jak vidíme, neblahé následky; ale hlavně, aby myslely i na všechny ty ostatní spoluobčany, kteří považují kojení na veřejnosti spíše jen za nechutnou exhibici, protože ...

No, ... proč vlastně, že? Protože prostě nikdo nevíme, kolik jiných maminek, mělo například malá prsa a nemělo proto třeba dost mléka, aby mohli kojit své děti delší dobu než jen několik měsíců, a možná ještě s problémy a nebo vůbec, ... a kdo ví co mohly mít všechno za různé problémy nejen s kojením, nebo vůbec třeba i jen početím. Prosím, nezazlívejte jim, že jim asi i proto přijde nechutné, když někdo jiný takové problémy nemá.

A nezazlívejte snad ani dospělým, ale třeba i mladým mužům v dupačkách s kapucí, kteří se pohoršují, protože kdo ví, jak to bylo s nimi a jejich kojením, jak jsem se totiž dočetl v diskuzích a dalších článcích, mohou to být lidé, kteří za to vlastně vůbec nemohou; třeba jim jen jejich "kojomatky" namísto přípravy svačiny do školy chodily je o velké přestávce kojit - a to se pak nedivme, že jim to přijde ještě dnes opravdu nechutné a uvádí je to samozřejmě ještě i dnes do rozpaků. A nedivme se snad ani takovým, kteří jsou v rozpacích, neb jak taky napsal jeden diskutér, muži se prý rádi dívají na prsa cizích žen, protože je prý tak často zase nevidí. Pochopte to! A nebo jiní zas v posvátné úctě koukají na tan výjev, na ten zázrak a všichni společně pak mají prý divný pocit provinění, když na takový výjev musí chtíc nechtíc zírat, jako tele na vrata. Jedno z jakých důvodů, to totiž není podstatné, podstatné totiž je, že se cítí pohoršeni, možná poníženi, diskriminováni atd. No, ponechme je tedy v klidu, a nenuťme je vzpomínat na svá životní traumata a prožitá příkoří.

Nedovolme ani, aby byli jiní vystaveni pokušení, když vidí obnažená prsa a myslí pak třeba na sex, nebo na nudistické pláže, prostě na "všechny ty vjecy" kterých se jim z různých důvodů v životě nedostává, nebo k jejich realizaci nemají potřebné prostředky. Je to prý normální, právě snad z důvodů už výše zmíněných. Mějte tedy ohledy a hlavně buďte co nejvíce tolerantní. Jsou to všechno taky přirozené věci, stejně jako močení, sex a podobně, které taky přeci nikdo neprovozuje veřejně, na veřejně přístupných místech, v bankách a na úřadech. To snad chápete, i když jste po porodech tak trochu mimo, že jo?

Je tedy pravda, že mi nikdo nevysvětlil, proč je to kojení, myslím tím akt samotný, nikoliv ostatní věci, vlastní všem lidem, proč je tak nechutné, nepřístojné a podobně; za to vyjmenovali všechny možné i nemožné situace, které právě mohou kojení doprovázet, jako jsou posrané pleny na stole v cukrárně či restauraci, nebo nebetyčnou drzost matky, která se ani nezeptá, zda-li své dítě může nakojit, vytáhne prostě kozu - tedy pardon, prso - prostě se věřejně obnaží a vesele nám tady exhibuje! Jistě mne chápete, já na vás vsadil svou čest a své dobré jméno, když jsem napsal, že kojení je normální. Jenže jsem se spletl! Na kojení není vůbec nic normálního, právě proto, že vy vlastně jen trpíte potřebou všem ukazovat kozy, a že jste "kojo matky", a že tak nutíte ostatní k tomu, aby vás respektovali kamkoliv přijdete. Co máte vůbec co courat na veřejnosti, když můžete být doma v intimním prostředí, které je pro všechny, a tedy i pro vás vůbec nejlepší. No řekněte samy, co je na tom normálního? Vždyť vy si žádný respekt vůbec nezasloužíte. Na rozdíl od všech vlastenců, kteří se nenarodili matkám, ale své vlasti, kterou jsou odkojeni a na rozdíl třeba od hasičů, například.

Ano, dalo by se totiž říct, zde a při nepozorném pozorování, že kojení má s hašením něco společného, ovšem to je jen váš velký omyl. Hasit žízeň jen svým dětem, je navíc ještě trochu sobecké. Takhle kdybyste dovolili i některým těm mužům si třeba cucnout, případně když máte zbytečně tolik mléka, daly těm svým dětem raději rohlík do ruky a odsály trochu mléka pro ty matky, které kojit nemohou. To by byl panečku už docela jiný přístup, a to byste si možná nějaký ten respekt i zasloužily. Ale takhle? To jako nemáte snad ani na Sunar, nebo co?

***

PS: Tímto se tedy zároveň omlouvám všem, kterých jsem se snad svým prvním neuváženým blogem "nechca" nějak dotkl, neb jsem pravda neměl ani tušení, jaké všechny možné i nemožné problémy mohou člověku vyvstat na mysli při pohledu na kojící exhibicionistku, "kojomatku" a tím i aktivistku každým coulem.

PPS: Vládě a obcím, pak přesně jak jsem slíbil, poradím kde vzít peníze na zřízení, výstavbu a tak podobně, oněch koutků a místností určených ke kojení - zaveďte daň z přecitlivělosti, případně z blbosti (tedy jen u některých) a tedy pro ty, co se jim dělá z kojení nevolno, či jim přijde jinak nevhodné a nebo prostě jen nechutné! Přispět by pak mohli i všichni zpracovatelé a výrobci mléka a mléčných výrobku, kteří na tom všem bezesporu mají svůj podíl viny. Jo, a jinak na požádání a za mírnou úplatu, rád poskytnu prvotní seznam těch, kteří podobné problémy právě zde mají. A možná, že byste mohli zavést i novou úřednickou funkci, státního zaměstnance, který bude tyto lidi evidovat, čímž ještě více snížíte nezaměstnanost, a my všichni se tak budeme mít ještě o mnoho lépe, než se dnes máme a budeme mít čas na řešení podobných ptákovin. ;o)))

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | středa 17.4.2019 23:59 | karma článku: 12.73 | přečteno: 412x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Demonstrující děti, si ani neumí představit, co je to totalita! (reakce)

Zatímco dospělý Libor Čermák, kterému bylo v Listopadu 89 ́ 11 let, si to představit umí, a "prý" docela dobře. Chcete-li si s ním o jeho blábolech, které tu denně plodí podiskutovat, zde vám i jemu ... nabízím právě tuto možnost.

18.5.2019 v 9:46 | Karma článku: 31.60 | Přečteno: 1434 | Diskuse

Karel Ábelovský

Silné Česko ... a opravdu chcete lepší Česko?!?

... když se dívám na reklamu pana Babiše zde, na portálu iDnes, na tu červenou čapku a nápis, napadá mne, že by tam mělo stát spíše "Šílené Česko" a ta čepice by měla být nejspíš žlutá - sorry jako, chce-li někdo lepší Česko, měl

17.5.2019 v 13:02 | Karma článku: 24.16 | Přečteno: 493 | Diskuse

Karel Ábelovský

Ukradená budoucnost

... která je pro některé zároveň už jejich minulostí. Absurdní drama, možná spíše pitoreskní tragikomedie, která se některým z nás, protože se jich bytostně dotýká, odehrává dennodenně před očima, zatímco jiní, ji vůbec nevidí.

16.5.2019 v 11:09 | Karma článku: 9.15 | Přečteno: 388 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jak mne popadla prapodivná ctižádost

a zdaleka to není právě zde poprvé ... jo, chtít psát tak, jako se jamuje, jako se improvizuje v muzice. Nedostižný sen, kdy slova sama plynou, stvořena zatíženou myslí v logický proud myšlenek o ničem, a při tom o všem.

15.5.2019 v 13:11 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 173 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pavlík

Čaulidi

Něco jsem o bytostech zvaných napůl psím a napůl člověčím jménem zaslechl, ale nikdy jsem stvoření toho jména nepotkal, proto jsem také nevěřil, že existují.

25.5.2019 v 14:07 | Karma článku: 7.68 | Přečteno: 133 | Diskuse

Klára Tůmová

Tady je kočka!

Zdá se, že jsem od kradení koček postoupila k tomu, že se můj mňoukavý spolubydlící rozhodl po vzoru kocoura Olího emigrovat někam do neznáma.

25.5.2019 v 13:23 | Karma článku: 6.47 | Přečteno: 123 | Diskuse

Michal Pohanka

Óda na tílko blogera Josefa Nožičky

Bloumám po ulicích s fotkou Josefa a otravuji chodce, zda nevědí, kde by se dalo tílko pořídit. Marně. I důchodci, pamatující ještě první Spartakiádu, bezradně kroutí hlavami. Obracel jsem se na Poštu pro tebe i Honzu Musila.

25.5.2019 v 10:21 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 754 | Diskuse

Helena Vlachová

Zoufalý stav školství

Agresivita žáků, agresivita rodičů, organizovaná lenost, nesmyslné projekty, skleníkové prostředí, inkluze. Tak by se dal charakterizovat stav vzdělávání u nás.

25.5.2019 v 6:34 | Karma článku: 33.89 | Přečteno: 759 | Diskuse

Marketa Kadhi

Telefonát - aneb jen se tak vypsat z pocitů

Zazvonil mi telefon, číslo bez identifikace volajícího. Ten hovor jsem přijala. Pán se představil jménem, hodností a že je z policie jistého města. Omlouval se, že sám neví, komu volá. Byl zdvořilý a určitě to nebylo jednoduché.

24.5.2019 v 22:11 | Karma článku: 27.98 | Přečteno: 747 | Diskuse
Počet článků 974 Celková karma 17.81 Průměrná čtenost 1162

... trocha muziky https://youtu.be/eyTl4BrRLwk a možná nejen ke čtení - a chcete-li si poslechnout hlas, "který jako kdyby byl naložený v sudu s bourbonem, potom pár měsíců visel v udírně a nakonec přes něj přejelo auto" ... tedy jukněte třeba sem - https://youtu.be/m5kHx1itU8c?list=RDm5kHx1itU8c ;o)

 

Najdete na iDNES.cz