Údajný střet zajmů? Údajný - to už jsou všichni opravdu tak mimo?

4. 06. 2019 8:06:51
Všude slyším a čtu o "údajném střetu zájmů" premiéra Babiše - sorry jako - jak "údajný"? Nikdo opravdu normální o střetu zájmů nemůže už dávno pochybovat, tedy pokud není "momentálně zaostalej", nebo spíš "navedej".

***

A říkám-li "navedenej" - tak to myslím doslova a to tak, že ho k tomu navedl jeho vlastní prospěch. Případně jde o zkorumpovaného, podplaceného a tedy koupeného občana, což je v podstatě to samé. A je celkem jedno, za kolik se nechal koupit, jestli za funkci, postavení, za statisíce - tedy platy a odměny, nebo jen za 900 Kč; tedy v případě těch důchodců, pro které je to důvod, proč volit ANO a ČSSD. A nebo i jen za pouhý příslib něčeho a koblihu k tomu, což je asi vůbec ta nejpitomější varianta.

Ještě jednou tedy zopakuji, aby to bylo úplně jasné - jak "údajný"? Co?! Myslím si, že každý normální a myslící člověk, v tomto zdánlivém "dilematu" musí mít od samého počátku jasno; a pokud opravdu nemá, je buď neskonale naivní, hloupý, nebo prostě zkorumpovaný, prodejný. Možná jsou i další možnosti, jako že ti lidé nevědí, v jaké zemi skutečně žijí - což je ale v podstatě to samé, jako už výše vyjmenované. A popravdě, u většiny lidí, tedy u té "většiny" která se tou většinou ohání, a která tyto lidí volí, si to opravdu nemyslím; protože oni dobře vědí, proč to dělají, což ovšem na věci nic nemění. A tohle jsou prostě ty hlavní důvody, o tom jsem přesvědčen, jako o máločem jiném ve svém životě! Nakonec už dávno byly předloženy důkazy o tom, že tzv. svěřenecké fondy, jsou jen pouhá zástěrka a obezlička, tak aby bylo vyhověno "de jure" českým zákonům. "De fakto" je ale Babiš i nadále tím, kdo vše vlastní a také řídí. A všechny ty kecy, všechna ta "ale", všechno to napadání, zpochybňování, urážení i omlouvání, nabádání k vyčkávání, to je jen pouhé mlžení; prostě hustá mlha, mající zakrýt skutečné důvody. A pokud si ti lidé myslí, že to není zjevné, tak se mýlí a jen to dokládá už vše výše řečené.

Ano, já celkem chápu redaktory, komentátory, novináře a další, kteří se k tomu vyjadřují, že z důvodu své profese, svého zaměstnání, nemohou bez jasných důkazů tvrdit, že tomu tak je, neb jsou oni nebo jejich zaměstnavatel vystaveni možným žalobám a podobně. Je tedy asi na obyčejných lidech, aby to řekli jasně, polopaticky, tak aby tomu každý rozuměl a právě na těch náměstích, při těch protestech, že Babiš je od samého počátku v obrovském střetu zájmů - svého vlastního a skutečného zájmu lidí i státu, a to bez ohledu na veškerá údajná opatření, která to mají vyloučit - a taky proto, že lze s úspěchem pochybovat, že se bude premiér soudit s těmi desítkami tisíc občanů, kteří už dnes vyjadřují jasně svůj postoj, nejen k jeho způsobu vládnutí, ovlivňování a zneužívání svého postavení, a to právě kvůli jeho střetu zájmů, což mu umožňují jen další podobní "experti", kteří jsou tím pádem v podstatě i jeho spoluviníky. A byl-li by tedy souzen a odsouzen on, museli by být souzeni a odsouzeni i oni. Minimálně k tomu, aby skončili na politickém smetišti! A to je také jeden z důvodů.

Milouš Zeman tuhle mluvil tuším v TV Barrandov (taky kde jinde) a v souvislosti s protesty na náměstích o "podivných zjevech" v politice - no, nevím, nemají-li na hradě žádné zrcadlo, a dalo by se tedy pochybovat i o tom, jestli vidí vůbec, když třeba nevidí ani to, kým je tam obklopen - ale dnes už je zcela evidentní, po všech jeho eskapádách, virózách, hledání neexistujících článků nebo nabádání k odstřelování novinářů, po všech urážkách všech svých oponentů, po všech těch jeho rádobyvtipných bonmotech, že oním skutečně "podivným zjevem" je bezesporu spíše on sám a taky ta jeho hradní partička, obzvláště pak jeho mluvčí a kancléř, a bezesporu také jím několikrát jmenovaný premiér; a to jsem řekl bych ještě velmi, ale opravdu velmi slušný, užívám-li pouze tento jeho "hloupý" výraz (nechci totiž jako on mluvit o idiotských výrazech, zvyklostech a pod.), který tedy ani omylem nepopisuje právě tyto "politiky" a jejich "prapodivné praktiky a poskoky" v celé jejich neskonalé "kráse".

Oni ovšem nejsou jen podivní, oni jsou už od doby co vstoupili do politiky, navíc i totálně zkorumpovaní a řekl bych, že taky prohnilí skrz naskrz až do morku kostí. A pokud snad někdo stále pochybuje o tzv. "údajném střetu zájmů", ať se tedy zamyslí nad tím, zná-li třeba alespoň jednu jedinou konkurenční firmu Agrofertu, která dostává a tedy i čerpá stejné či podobné dotace, jako Babišův Agrofert, údajně ve svěřeneckém fondu. Právě zde je totiž slovo údajně zcela na místě. A pokud ne, tak ať se zamyslí nad tím, čím to asi tak může být? Co takhle střet zájmů?

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 4.6.2019 8:06 | karma článku: 27.26 | přečteno: 780x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 16.55 | Přečteno: 420 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 21.68 | Přečteno: 378 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 28.81 | Přečteno: 502 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 369 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.07 | Přečteno: 86 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz