Jak to vypadá, když si kupujete přízeň voličů a úředníků

11. 06. 2019 13:38:52
... a když sypete prachy do krajů, aniž víte přesně, kde skončí, je-li to vůbec potřeba a podobně. Je celkem zvláštní, když někdo chce řídit stát jako firmu, a dostane se do podobných problémů, a ještě se tím pak obhajuje.

***

Premiér Babiš se mi zdá ... ne, tím nemyslím snad to, že se mi o něm zdá - na to jako zapomeňte, to fakt ne. Myslím, že se mi snad jen zdá to, že někdo údajně tak schopný, se dopouští neustále, od samého počátku, podobných přehmatů; například ve výběru lidí, které navrhuje či doporučuje na různá místa či funkce, ale nejen tam. A kdyby to bylo poprvé a ojedinělé, tak bych to snad i mohl pochopit, jenže jak už dávno někteří vědí, ono to zdaleka není poprvé. Vlastně ho to provází myslím si, už od samého počátku. Nevím, říká-li vám něco první takový problém, jako byl hotel Thermál v Karlových Varech a jeho návrh kdo by to tam měl řídit, a následné protesty snad všech, kteří s tím měli co společného. A pokračuje to pak po celou dobu jeho angažmá v politice. Zajímavá je, nebo by spíše byla úvaha, jak asi k podobným návrhům - často různě zprofanovaných lidí, dlužno říct, lidí spřažených vždy s komunistickou totalitní minulostí - dochází? Vypadá to, že mu je někdo doporučuje, ale kdo? No, zkuste se zymyslet, třeba vás něco napadne. Zřejmě má někdo někde nějaký seznam, ale v tomto případě nikoliv "nepohodlných", ale naopak, pro někoho spíše velmi pohodlných. Všichni ti lidé z minulosti, mají totiž něco společného. No, oni ti noví vlastně také, ale to je něco trochu jiného, to s sebou nese spíše doba. Lakonicky řečeno, úspěch je dnes vše - a to téměř za jakoukoliv cenu. No nic, každá doba má prostě své.

Tak si dobře poslechněte, co vám pan premiér, a on sám, ne někdo jiný, vlastně říká - leda by to i od něj byla nějaká "účelovka" - což by byl pravda trochu paradox, i když asi ne zas tak překvapivý, jak by se snad mohlo na první pohled zdát; tedy minimálně ne pro mne. Jeden se až nestačí divit. A podobné "návrhy" pana premiéra, a nejen jak si koupit třeba přízeň lidí, bez toho abych tušil, natož věděl, jaký to bude mít nakonec dopad, jistě nebudou vůbec ojedinělé. Omg ... 5 - 7 minuta záznamu, má myslím si velmi, ale velmi vysokou výpovědní hodnotu o tom, jak ANO a Babiš řídí stát ...

... neskutečné. Miliarda sem, miliarda tam! Řádný hospodář, asi!? Takhle řídil i svou firmu? Nebo jen zde platí, že s cizího krev neteče? On to nějakej blbec nakonec zaplatí. A zkuste hádat, kdo pak to asi tak bude? Pan premiér, už podle toho jak se culí, ví dobře, že za současné situace a s 30% podporou voličů, to on nebude. Je to tedy jen na vás. ;o)))

***

Trochu mi to připomíná právě dobu minulou, a řekněme si popravdě, spíše neslavnou. Komunisté vlastně také trpěli drobné krádeže lidí, což v podstatě nebylo nic jiného, než taky takové uplácení lidí, ale při zachování možnosti ty nepohodlné sejmout, zničit; protože si dobře uvědomovali, že takový lidé, kteří žijí ve strachu, se snadno ovládají; a navíc ti, co se "vezou", ti proti ničemu protestovat nebudou. A tohle se tomu hodně podobá. Možná si říkáte, k čemu to je, a že je to zbytečné. Že je to jako nošení dříví do lesa, že to všichni vědí a nevadí jim to, tedy volí jak volí; protože i ti druzí kradli, upláceli své voliče a podobně, ale brali je navíc tzv. "u huby" a ti lidé z toho nic neměli. Proto je prý volí, jako menší zlo, stejně jako Zemana, tvrdí někteří. No, ten zásadní rozdíl je právě v tom, že tito lidé "uplácením" jedněch, a "zasednutím" si na druhé, nejen že vytvářejí stejně nerovné prostředí, jaké zde už bylo v minulosti; ale právě dnes, možná záměrně, vytvářejí skupinu nespokojených a prohlubují tak ještě více rozdělení, už tak rozdělené společnosti, protože té se lépe vládne. Silné Česko? V takové atmosféře? Nic než lživý PR žvást! Tohle může společnost jenom oslabit. A co EET, má snad zachránit státní kasu? Vážně? Jen zlikviduje či odradí další drobné podnikatele a může na udání dokonce posloužit i k likvidaci právě nepohodlného podnikatele.

Těžko se divit všem logickým a tedy správným protestům, tím spíš, že je už ohrožena nejen svoboda a rovnost v podnikání, především střetem zájmů, a nejen samotného premiéra; že je bez řečí ohrožena i nezávislost justice, policie a tedy i spravedlnost jako taková, ale je ohroženo i vše ostatní, a to včetně samotné demokracie, což je zde také bagatelizováno právě podobnou kritikou. Všichni také nadávají na EU, kritizují různá nařízení či implementaci společných zákonů, ale k tomu co se děje doma, raději mlčí a toto přihlížejí. Podobní lidé, jako je Babiš, jsou pro Česko, pro svobodu a demokracii daleko větším ohrožením a to tím spíš, kdo dnes sedí na hradě, ale ti stejní kritici, to přehlíží. Proč? Snad aby nenarazili, z přesvědčení? Jenomže některým lidem, je to zcela evidentně všechno jedno, a dokonce kritizují a zesměšňují právě ty oprávněné protesty proti zcela jasnému a bezprecedentnímu zneužívání moci. A dokonce stejně tak jako při pádu komunistického totalitního režimu, opakují mantru o tom, že se prý v demokracii o politice nerozhoduje na náměstích a při protestech, ale ve volbách; a jiní si už vůbec nevidí do úst a dokonce opakují to, že nebudou rozhodovat "děti". Tak až sem jsme dnes došli. Bloudíme v kruhu, zdá se.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 11.6.2019 13:38 | karma článku: 15.57 | přečteno: 355x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 420 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 21.85 | Přečteno: 378 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 29.35 | Přečteno: 502 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 369 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.15 | Přečteno: 86 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz