Prezident Miloš Zeman - aneb o tom, co dokázal právě tento člověk

31. 07. 2019 16:36:03
... mající neustále plná ústa idiotů a nýmandů, kteří nic v životě nedokázali, nebo novinářů a lidí, kteří ničemu nerozumí. Co skutečně přínosného a užitečného udělal on sám pro tento národ? Nastal čas rekapitulovat, zdá se ...

***

Jediné (tedy dle mého skromného názoru, a jak jsem zrekapituloval mnou napsané zde na blogu), co dokázal prezident Milouš Zeman, je to, že zaprodal tuto zemi a ještě víc rozdělil a rozeštval už tak rozhádanou a nespkojenou společnost; že zcela účelově a tedy záměrně prohloubil nenávist a také závist těch, kteří se v nové společenské situaci, buďto ne zcela úspěšně etablovali, nebo jen díky své pochybné minulosti, byli poznamenáni, například spoluprací s totalitním režimem, s StB a tak podobně. A těm všem pak také právě on (konec konců stačí se jen podívat, kým je vždy obklopen a kdo ho podporuje), bezesporu pomohl otevřít cestu zpět nejen do vysoké politiky, ale do veřejného života vůbec; a to vše výměnou za podporu při své první i druhé přímé prezidentské volbě. Především finanční podporu, ale jistě i jinou, a nejen tou očividnou, organizační, reklamní a tak podobně. Všichni také dobře víme, kdo byl a taky jak nakonec dopadl například jeho dlouholetý přítel, spolupracovník a podporovatel, Miroslav(?) Šlouf, i jehož (nemalou) "zásluhou", se pak stal "prvním, přímo zvoleným prezidentem", jak sám velmi rád a všichni víme proč, neustále opakuje. I zde Miloš Zeman bezesporu "něco dokázal" - tak jako mnohokrát před tím, i po té - totiž to, co je sám ve skutečnosti zač. Nejen jako politik, ale především jako člověk.

Jsme také nejspíš jedinou zemí v Evropě, a možná i na světě, kde prezident země, veřejně nazývá své spoluobčany idioty a nýmandy, případně blbečky a devianty a podobně.

Pokud tedy tím "něco dokázat", má být myšleno právě toto, a třeba právě i schopnost pro svůj vlastní prospěch, úspěch, své bohatství či postavení, ale třeba i jen pro pomstu a podobně, udělat cokoliv, a to včetně zrady, případně zaprodání sebe i své země cizím zájmům, nebo cizímu kapitálu, pak tedy nejen on, ale jistě i všichni jeho současní nohsledi, stejně jako všichni ti lidé kteří ho podporují, obklopují, kteří mu nějak pomáhají, lidé které pak za to protěžuje a vyznamenává, dokázali společně "óčeň mnógo". Poslali a zatáhli totiž tuhle zemi, a nejen morálně, o 30 a více let nazpět, a zcela očividně přitom zaprodali tuto zemi i cizím zájmům! A o tom, tedy pro doposud slyšícího, vidoucího a myslícího jedince, vskutku není - a myslím si ani nemůže být žádných pochyb! Je to tedy nejen pěkná sebranka a taky jeden bezcharakterní, egoistický, bezostyšný, hamižný a všeho schopný lump a taky šmejd, vedle druhého (pokud se vám snad nějak nezdá použitý slovník, pamatujte, že se pohybuji v rámci výraziva samotného pana prezidenta, používaného navíc nejen veřejně, ale dokonce i při slavnostních příležitostech). A to je bezesporu fakt a navíc i velmi snadno doložitelný, třeba právě na příkladu toho Šloufa. A lidé se nemění, ne v tom zásadním. Je tedy spíše s podivem, že někdo podobný může být hlavou státu.

A ne, nebudu se ptát, jak je to možné, neb je to zcela evidentní. Nic u nás nefunguje tak, jak by mělo ... tedy jak by mohlo a mělo v právním a skutečně demokratickém státě. A přeberte si to tedy jak umíte. Myslím, že je nasnadě, co vše z toho plyne. A právě to, že zde existují lidé, kterým nic z toho nevadí, je pro společnost a pro tuto zemi, tedy potažmo i národ, asi tou největší novodobou tragédií. A tedy platí, že všichni společně, pak znamenají neštěstí a obrovský problém pro tuto zemi, protože všechno co kdy udělali, vždy dělali jen pro sebe, pro svůj vlastní zisk. Proto jsme tam kde jsme. Myslím morálně, nikoliv ekonomicky, což je také o čemsi vypovídající. V ekonomice a podnikání, je to správný přístup, ale ani tam nelze úplně vše podřídit pouze zisku. A je celkem jedno, že u Milouše Zemana je to něco jiného, nebo to má snad jiné důvody, než třeba u některých jeho poskoků, kteří se většinou jen chtějí napakovat. Problém, který se s námi táhne pravda už od počátku, tedy celých 30 let. Všichni jen koukají, jak ze všeho něco vytěžit pro sebe. Stát, národ a podobně, to jsou jen líbivá a v jejich podání skutečně prázdná hesla, která jim slouží k tomu, aby obalamutili ty, které chtějí ovládat a taky oškubat.

Ano, nic nového pod sluncem. To bylo, je a vždy bude, co svět světem stojí. Neštěstím ovšem je, když podobní lidé ovládnou v dané zemi vše, a to od justice, přes policii až po média. A to už se do značné míry stalo. Možná proto jim tak vadí ta veřejnoprávní, dá se z toho dále a celkem s jistotou odvodit. Zde už není ohroženo jen něco, zde je ohrožena sama podstata demokratické společnosti. A ti co to zde popírají, bagatelizují, jsou buď jejich služebníky a nebo jim jen slouží jako užiteční idioti, za které je také mají, a ne že ne. Tedy ne my, ale ti co jim mažou med kolem úst, ti co jim slibují a lžou. A tento způsob vládnutí, nemá s demokracií vůbec nic společného, protože tam kde neplatí rovnost před zákonem, kde se nectí ani zákony, ani ústavní uspořádání rozdělení moci a zvyklosti, tam už nelze mluvit ani o spravedlnosti, ani o svobodě, a v důsledku toho ani o demokracii.

Je tím totiž ovlivněno naprosto všechno, ale především samotné chování a jednání lidí. Ti se tomu totiž jako vždy přizpůsobí, tedy především ta takzvaná "většina" (v uvozovkách proto, že stále doufám, že se to může změnit); a právě tím, jak víme i z minulosti, je zcela pokřiveno všechno, včetně svobodné volby. Taková volba, už totiž není zcela svobodná, ale je spíše jen vykalkulovaná, tak abych měl i já prospěch, a abych za svůj skutečný názor, náhodou nějak nezaplatil. A to je společenské klima, které zde panovalo právě před rokem 89 ́, tedy v totalitní společnosti, kterou aktéři pamatují a znají, a jejíž fungování také využívají. Konec konců se zde objevují i mechanismy, jak s různými nespokojenci a nezávislými protivníky, oponenty, snadno a rychle zatočit. Promarnili jsme tak největší příležitost, jakou jsme možná v novodobých dějinách měli; a zařadily jsme se jako země opět po bok méně vyspělých východoevropských a balkánských postkomunistických zemí, kde téměř všechno ovládá zločinecká mafie, spřažená vždy právě i s lidmi s komunistickou a totalitní minulostí!

A to je tedy přesně to, co dokázali lidé jako je Milouš Zeman a taky Andrej Babiš, a samozřejmě i jejich poskoci, bez kterých by to samozřejmě nebylo možné. A přesně to dokázali i lidé, kteří si je pak volí; a je celkem jedno, jakým způsobem to okecávají, omlouvají, jak vše pochybné a špatné bagatelizují. Tohle totiž, je nesporný výsledek jejich činnosti a jejich tzv. "zdravého rozumu", jejich tzv. "slušnosti", volby menšího zla, jak nám až do zblbnutí tvrdí, snad aby utvrdili i sama sebe v té nestoudné a ubohé lži. Nic než bohapusté fráze, prázdná klišé a řeči, namnoze i kydání špíny (hradní hnojomety - to není můj výraz, ale pouze pravdivý popis reality), zesměšňování a nálepkování každého, s jiným názorem, než mají právě oni, než má většina. S plnou hubou vlastenectví a svébytnosti, se vrhají zpět do náruče zhoubné a nenávistné bolševické ideologie. Mají být tedy vskutku na co pyšní a právem hrdí na to "co oni dokázali"? No, to si nemyslím, spíše by se měli stydět; to by ovšem předpokládalo jednu takovou drobnost, pouhou maličkost, totiž být morální, mít charakter, soudnost a tedy i čest. Toho se ovšem nejen u těchto aktérů, ale vůbec u nás, v našich krajích, zřejmě jaksi nedostává.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | středa 31.7.2019 16:36 | karma článku: 32.42 | přečteno: 1135x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 2661 | Diskuse

Karel Ábelovský

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

17.11.2019 v 11:17 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 514 | Diskuse

Karel Ábelovský

Vlna antisemitismu zmítá Evropou, ... jaký však div?

A jaké jsou skutečné příčiny? Zamýšlel jsem se už včera po přečtení článku na iDnes, je-li či není to vlastně překvapením. Je a není, totiž jak se to vezme. Otřesný doklad toho, kam současná společnost dospěla. A to i ta naše!

15.11.2019 v 11:45 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 13.83 | Přečteno: 290 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 20.00 | Přečteno: 333 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 27.37 | Přečteno: 460 | Diskuse

Karel Trčálek

Chvilkaři noční můrou opozice? Ale kdeže!

Paní Kateřina Lhotská vyslovila ve svém článku myšlenku sice odvážnou, ale i v tomto případě, stejně jako v případě chvilkařů, je zbožné přání otcem, respektive matkou myšlenky

21.11.2019 v 11:01 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 360 | Diskuse

Josef Karlický

V čím zájmu? Nový zákon zprůhlední lobbování, zatím má však velké mezery

Poslancům putuje na stůl zákon o lobbování. Opatření, které může veřejnosti zprůhlednit soupeřící zájmy, které se promítají do politických rozhodnutí, má ale zatím řadu nedostatků.

21.11.2019 v 9:47 | Karma článku: 3.07 | Přečteno: 84 | Diskuse
Počet článků 1039 Celková karma 19.58 Průměrná čtenost 1135

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz