Komu vadí Václav Havel a tedy i název letiště ... a hlavně proč?

7. 10. 2019 10:30:27
Lhát se nemá, protože pravda vždy vyjde najevo. Vždyť nás tu mnozí neustále přesvědčují o tom, že vše bylo zinscenováno, že celý 17. listopad byl podvod. Kdo? No přeci komunisté, pohrobci minulosti, tedy i fanoušci Zemana a Babiše

***

Nevím, je-li to jen hloupost, případně zapomětlivost, nebo jen jejich sebestřednost a sebejistota (nabytá snad v tomto konkrétním případě pod dojmem událostí z posledních několika let), která nakonec způsobí, že pravda vždy vyjde najevo, ale nemohu se toho pocitu nějak zbavit. Takový lhář si totiž musí pamatovat, jak a kdy, a taky proč kdysi lhal. To si asi mnozí ti hlupáci neuvědomují, a pak tedy vždy udělají něco, co ostatním ukáže, jaká je celá pravda. Bylo-li tedy vše pouhé divadlo, bylo-li vše zinscenováno, byl-li Václav Havel vědomě součástí jakéhosi "předání moci", pouhého "divadla" pro občany, jak jsme zde slýchávali, četli a občas ještě čteme od mnohých, třeba v diskuzích, proč tedy ještě dnes tak moc všem těm bývalým i současným soudruhům, všem těm pohrobkům komunistické, tedy zločinecké a v pravdě zhovadilé minulosti, právě Václav Havel neustále tak moc leží v žaludku?

Mnohým dodnes vadí tak moc, že by chtěli například, a to zcela vážně, dokonce přejmenovávat letiště, které nese jeho jméno. Na otázku z názvu si odpovězte možná a jistě i nejlépe sami, já už to tu myslím si různou formou, humorně i vážně, napsal snad tisíckrát, samozřejmě, že naprosto zbytečně, přesto vám znovu napovím; to asi i proto, že lidé poznamenání, lidé "s máslem na hlavě", jak se říká, prostě nechtějí znát a tedy ani slyšet pravdu. A to především pravdu o sobě! Asi i proto zde můžeme číst lživé či vylhané reakce a výmluvy, bagatelizující vážnost a serióznost takového stupidního návrhu. Petice, kterou chce někdo odeslat do parlamentu, má být jen recesí? Vážně? Komunisté, stejně jako pohrobci režimu pravda lhali vždy, a vždy celkem průhledně a hloupě - "patří to k nim, asi jako cigareta a beďary k puberťákovi" dalo by se říct - dnes se z většiny takových lidí stali voliči, zastánci a právě zde i obhájci prezidenta Zemana a jím jmenovaného premiéra Babiše. Proč, no to je snad už zcela evidentní každému doposud myslícímu, a bylo by tedy zbytečné o tom více psát. Vraťme se tedy k tomu, proč vadí Václav Havel, respektive jen jeho jméno, a to i po své smrti?

ANO, je to prostě proto, že všechno výše zmíněné, vždy byly a jsou jen bohapusté lži; zcela úmyslné, záměrné, zavádějící a nesmyslné konspirace, mající jediný cíl, zdiskreditovat Václava Havla (stejně jako v dobách totality) a tím vlastně i celý Listopad, celou takzvanou Sametovou revoluci. Listopad, kterého se naši dva nejvyšší současní političtí představitelé, tedy prezident a premiér (svého času členi KSČ), nechtějí raději ani zúčastňovat; respektive spíše jen jeho oslav. Proč? Opravdu jen proto, že někdo jednou vyhodil kytky do koše na odpadky? Vážně? Není to spíš proto, že se najdou doposud i občané, kteří si dovolí mít svůj názor, který veřejně prezentují, a pokřikují třeba fuj, nebo hanba a podobně? Je to prostě pouhé "mlžení" a lhaní všech těch bývalých i současných soudruhů, jejich spolupracovníků a slouhů, tedy všech těch mnou "souhrnně" a asi trochu nepřesně nazývaných "pohrobků minulého zločinného režimu", nic jiného. A je to i nenávist k pravdě o této své ubohé minulosti, zosobněné právě Václavem Havlem!

A je to jasná snaha nejen relativizovat a ospravedlnit svou vlastní bídnou minulost, ale i minulý režim a bohužel, tím i současný stav. Dnes to stejné můžeme vidět například i po smrti Karla Gotta, kdy snaha všech těchto lidí o využití jeho oblíbenosti mezi lidmi - stejně tak jako v minulosti, protože starého psa, novým kouskům nenaučíš, v tomto případě spíš neodnaučíš - směřuje jedním, zcela jasným směrem; využít (přesněji zneužít) i smrti ikony mnoha obyčejných lidí a především pak žen. Tedy i vašich matek, babiček a podobně. A právě z toho všeho je vlastně zcela jasně patrné, že tito lidé, se nijak nezměnili a neštítí se vskutku vůbec ničeho, ani zneužití smrti a piety. A nebudu je tedy ani přirovnávat k hyenám, tak jak to vždy oni v podobných případech dělají, protože to si hyeny, které jsou přirozenými čističi přírody, vskutku vůbec nezaslouží. Oproti nim jsou to totiž velmi užitečná, prospěšná a vlastně tím nakonec i celkem sympatická zvířata.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | pondělí 7.10.2019 10:30 | karma článku: 43.92 | přečteno: 10290x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Jsem tvoje stáří, pozvi mne dál

... vzpomínám, jak kdysi zazněla tato píseň v podání Michala Kocába a pana Kemra - blahé paměti; mám ji navíc spojenou i s počátkem pádu komunismu u nás. Okolo nás to všude vřelo, padal režim v okolních zemích, prchali "soudruzi"

16.10.2019 v 13:06 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 722 | Diskuse

Karel Ábelovský

O uměřenosti a zdravé míře, a to právě dnes (dvojblog)

... neb se mi zdá, že právě ta je dnes a denně překračována; mnohdy však spíše rozdupávána a taky zašlapávána do země. Budu se zřejmě opakovat, přestože jsem zjistil a tedy už vím, že opakování není vždy jen matkou moudrosti.

14.10.2019 v 13:12 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 298 |

Karel Ábelovský

Slon v porcelánu

... a skutečně, jako slon v porcelánu, se chová prezident Trump v zahraniční politice USA, a nadělá tak mnohdy více škody, než užitku - ne, skutečně nejsem žádný expert na zahraniční vztahy, ale k vyjádření pochybností nad jeho

8.10.2019 v 14:55 | Karma článku: 17.74 | Přečteno: 396 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Tak jsem poslouchal jeden pořad...

a nevěřil jsem vlastním uším. Jedna paní advokátka, politicky i veřejně činná osoba, dříve i poslankyně Parlamentu ČR, řekla v jednom pořadu.Já nemám ráda lidi...

17.10.2019 v 5:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na severu Sýrie netrpí jen Kurdové

Egyptský anglickojazyčný týdeník Al Ahram Weekly přináší ve svém vydání ze 17/10 zajímavý článek týkající se důsledků turecké invaze na sever Sýrie. Jeho autorem je damašský reportér listu Bassel Oudat.

16.10.2019 v 22:10 | Karma článku: 12.30 | Přečteno: 202 | Diskuse

Magdalena Westman

V zrcadle smrti Karla Gotta

Vlna emocí, která se v souvislosti s úmrtím Karla Gotta v naši zemi vzedmula byla nečekaná, a tak zcela pochopitelně v některých z nás vyvolala potřebu hlubšího zamyšlení.

16.10.2019 v 16:43 | Karma článku: 11.65 | Přečteno: 338 | Diskuse

Tereza Klozová

Co bylo ve škole? Dobrý ...

Kdybych já byla dítě, nebyla bych jako Greta a nesoustředila bych se na klima. Udělala bych jinou kampaň. Kampaň za to, že nebudeme rodičům odpovídat na to, jak jsme se měli ve škole: „Dobrý..."

16.10.2019 v 10:45 | Karma článku: 18.74 | Přečteno: 671 | Diskuse

Jiří Turner

Pojďme si tady odhlasovat, že příští rok nepojedeme do Turecka na dovolenou!

Tím jistě zasadíme tureckému režimu tvrdou ránu, která bude mít za následek ukončení invaze proti Kurdům. Takový charakter a sílu mají opatření, která zatím navrhují světové mocnosti, nadnárodní organizace a také náš Parlament.

16.10.2019 v 10:43 | Karma článku: 39.25 | Přečteno: 4392 | Diskuse
Počet článků 1024 Celková karma 17.78 Průměrná čtenost 1141

... to co zde čtete, je jen jiný názor a vnímání světa někým jiným, než jste vy. Jde tedy o jiný pohled, zkušenost nebo poznání, než máte právě vy; to je celé. Mějte to prosím na paměti, budete-li zde chtít diskutovat. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz