Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Komu vadí ČT, tedy Česká věřejnopravní televize, a hlavně proč?

13. 11. 2019 11:55:50
... veřejnoprávní televize, tedy ČT, je trnem v oku mnoha lidem, a to především díky našim nejvyšším současným politikům, kteří jsou jak oním důvodem, tak jednoznačným příkladem uvažování jejich voličů - a proč tak vadí právě jim?

***

Vědí lidé, koho si skutečně volí jako své politické zástupce? Vědí a zajímají se i o to, proč tito lidé do politiky vstupují a jak se dostávají právě až do vysoké politiky? Uvažují vůbec o tom? Mnohdy lze mít právě o tom pochyby. Vědí tedy, kdo za vším tím, co se děje, opravdu stojí? Vědí, kdo jim jinými slovy věší bulíky na nos a kdo jimi opravdu manipuluje? A to tak, aby i oni, vždy kritizovali veřejnoprávní ČT, nebo jen její pořady, jako jsou například Reportéři ČT, kteří se právě o výše zmíněné věci z titulu své profese, z titulu veřejnoprávnosti a v zájmu demokracie zajímají; pořady, které je ukazují v jejich pravé podobě, což je to, co jim vadí ze všeho nejvíce. Mám vážné pochybnosti, že se valná většina těch, kteří zde opakují všechny ty pomluvy a urážky jednotlivých moderátorů, reportérů, ředitele televize, a kteří pak kritizují údajnou nevyváženost ČT, často jen proto, co je jim někým účelově podsouváno, skutečně zajímají a skutečně tuší, jaká je pravda. Zde tedy máte i pár ukázek a reálií ... chcete-li, pokud ne, pak ale netvrďte nesmysly.

Kde se tedy vzala "jediná skutečná a stále probíhající účelová kampaň" u nás - ona známá "účelovka"? Ovšem ta namířená proti veřejnoprávní ČT, proti pořadům, jako Reportéři ČT, tak právě to je z těchto videí zcela jasné a naprosto zřejmé; už jsem to tu myslím si připomínal, ale zdá se, že lidé prostě nechtějí slyšet a ani znát pravdu! Raději čtou lživé a vždy pomlouvačné články či blogy, snažící se zdiskreditovat ČT i její zpravodajství; a kterým pak bezmezně věří, a to zcela bez důkazů, jen na základě čísi zvrácené a účelové "dojmologie". Kdy někteří mají asi představu či žijí v domnění, že si platí za to, že tam bude vše co oni chtějí vidět či slyšet. Ne, platí si právě jen za to, že tam bude nestranné a vyvážené zpravodajství a taky ověřené informace. A také za to, že investigativní novináři či reportéři, se budou zajímat o to, jak politici nejen vládnou, jak hospodaří, ale zda nezneužívají svého výlučného postavení.

Není tedy ani divu, že odpor proti veřejnoprávní televizi od té doby vzrostl a stále roste, neb odpor k ČT, má také "jejich" prý "moudrý" prezident Milouš Zeman, který proto vystupuje jen na obskurní TV Barrandov. Tam se však jedná spíše o loutkové divadlo, než o cokoliv jiného. Pochybnosti lze mít snad jedině o tom, kdo je tu skutečnou loutkou, jestli jen jeden z aktérů, či spíše oba dva. Víte, já vlastně tak trochu i chápu, že lidé raději nechtějí znát pravdu, pravděpodobně by to psychicky neunesli, neuměli by s podobným vědomím žít. Zhroutil by se jim jejich dosavadní, vždy spíše virtuální svět. A to jediné lze asi i pochopit, ovšem už nic víc. Ne to, že si podobné lidi stále a dokonce dobrovolně volí jako své politické zástupce a reprezentanty.

Vím, všechno je naprosto marné, zaslepenost voličů Zemana a Babiše, respektive jejich naivita, jejich slepá víra, která je až neskutečná, někdy až fanatická, a tím zároveň tupá i hloupá, což bude jedním z důvodů, proč si to nechtějí přiznat a ani připustit, je tím jediným důvodem ; proto ta naprostá marnost, přes veškerá fakta a důkazy. Přesto je zdá se důležité, aby to bylo stále připomínáno a uváděno, aby nikdo nemohl tvrdit, že se o tom neví nebo nevědělo; tak jako tomu bylo za komunistů.

Ví se o tom, jen zde opět není většinová vůle s tím cokoliv udělat. Někteří jistě vědí i proč. A tak lidé, kteří tyto politiky volí, kteří je zde pak dokonce obhajují, se stávají spoluviníky všech těchto podvodů, všech tunelů, rozkrádání i zneužívání moci, kterého se tito lidé dopouštějí. Paradoxně zde mnohdy kritizují právě tyto věci. Co k tomu jde a má smysl říct? Nic. Hloupost a díky ní, právě lež vítězí.

Tím brání právě tomu, aby se naše země stala nejen skutečně bohatou, prosperující a úspěšnou, jak to "deklaruje" prezident Zeman, jak o tom sní či mluví premiér, ale především brání tomu, aby byla důvěryhodnou i pro ostatní, pro své partnery nejen v EU; a všichni společnými silami, včetně jejich voličů, podrývají principy demokracie a právního státu, tedy i spravedlnosti, která se pak může jednou týkat i jich samotných. V takto pokřiveném a zkorumpovaném prostředí, si totiž nikdo nemůže být vůbec ničím jistý. Je k tomu všemu nutné ještě vůbec cokoliv dodávat? Není, tuto realitu, nevnímá jen hlupák, sorry jako!!!

Tak už víte, v jaké zemi žijete, a kdo vám vládne? Už víte, komu a proč vadí ČT? Už víte, kdo a proč brání spravedlnosti, legitimizuje rozkrádání země, a tím vším ohrožuje i samu demokracii?

Česká televize, to tedy rozhodně není!

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | středa 13.11.2019 11:55 | karma článku: 29.28 | přečteno: 1296x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Tragédie s agentem

... no, ona už je to popravdě spíše tragikomedie, ne-li spíše fraška. A tak i plejáda defilujících komediantů, šašků a slouhů, vyvolává spíš rozporuplné pocity; kdy nevíte, máte-li se ještě zlobit, nebo se tomu všemu už jen smát.

6.12.2019 v 11:08 | Karma článku: 17.77 | Přečteno: 440 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kdo to byli Vlasovci, a jakou roli sehráli při osvobození Prahy

... rozpoutala se zde debata o tom, kdo byli Vlasovci a jaká byla jejich role. Popravdě, tu dobu jsem nezažil; a kdo z vás ano? A tak jsem nyní odkázán na veřejné zdroje. Jak to tak vidím, nemůže být na škodu, právě teď, právě zde

3.12.2019 v 22:31 | Karma článku: 23.70 | Přečteno: 1047 | Diskuse

Karel Ábelovský

Tak jako každý rok, zapaluji svíci

... v době před Vánocemi a nemohu prostě opominout nepustit si jednu píseň, snad abych si připomenul o čem také jsou a sám sebe naladil na tu "správnou notu", řekl bych. Není to vždy snadné, ale s touto písní mi to jde nějak samo.

1.12.2019 v 13:12 | Karma článku: 6.76 | Přečteno: 85 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jsme na jedné lodi, obrazně řečeno; a otázkou jen je, jak se jmenuje? (dvojblog)

Můžeme ji pojmenovat třeba Titanik, někdo by ji rád pojmenoval například Apokalypsa; a nebo můžeme udělat něco, aby si podobné názvy nezasloužila, a pak ji můžeme pojmenovat lépe, snad nadějněji.

30.11.2019 v 11:30 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 161 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Kroupa

Piráti ve službách Trikolóry…

Já nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Aktuální přestřelka mezi panem Michálkem od Pirátů a panem Kalouskem z TOP09 svědčí o tom, jak to vypadá, když se nevyzrálý střetne s přezrálým...

6.12.2019 v 13:37 | Karma článku: 34.17 | Přečteno: 1262 | Diskuse

Jan Dvořák

Opozice se schůzí k auditu tak kvaltovala, až nakonec k ničemu nebyla

Komenský nebyl jen geniálním učitelem národů, ale též autorem nesmrtelných bonmotů, z nichž ten o spěchu – čili o kvaltování – dobrém leda tak pro sudokopytníky, přesněji pro hovada, má obecnou platnost.

6.12.2019 v 12:24 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 267 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Braňme se klientelistickému státu, na tom je nutné se sjednotit

Včera mě potěšilo mediální vystoupení místopředsedy ČSSD M. Šmardy (jeho pravdomluvnost) a stejně tak řeč politoložky prof. V. Dvořákové, obě osobnosti přesně zamířily na kauzu "premiér".

6.12.2019 v 12:18 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 219 | Diskuse

Filip Vracovský

EET nenarovnalo prostředí v gastronomii

ta se i nadále plácá v problémech, které dle mě už dávno měla vyřešit série krachů.Ale bohužel, nestalo se tak, skutečně si myslím, že bohužel...

6.12.2019 v 10:19 | Karma článku: 26.05 | Přečteno: 1837 | Diskuse

Jiří Beránek

Jaromír Soukup a The Others

TV Barrandov prakticky nesleduji nicméně že se jedná o "one man show" jsem svého času viděl i slyšel. Včera jsem byl ale v šoku. Nikoli z hororu "Ti druzí", ale z reklamních přestávek.

6.12.2019 v 9:46 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 612 | Diskuse
Počet článků 1051 Celková karma 20.03 Průměrná čtenost 1130

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz