Pátek 17. ledna 2020, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 17. ledna 2020 Drahoslav

Prý jsme si všichni rovni, někteří jsou si evidentně rovnější (nezajímavý článek o ničem)

7. 11. 2019 18:36:21
... aneb o tom, jak jsem se ráno při kávě neprobojoval do diskuze, což mi pokazilo celý den. Vážně. O tom, jak se zde komu měří, jak jsou zde jedni chráněni, protěžováni, druzí naopak mazáni za každou ptákovinu, či poťouchlost ...

... která je popravdě (tedy minimálně u mne) často asi také způsobena právě jen tím, jak se zde už poměrně dlouho uplatňuje dvojí či trojí metr, jak se prostě neměří všem stejně. A přeberte si to každý jednak jak chcete, a podruhé pak, třeba i podle vlastních zkušeností, ale ... hlavně mi netvrďte, tedy prosím, poněkud naivně a dost bláhově, že tomu tak není. Bezesporu je! A to zcela doložitelně, a tedy i prokazatelně!

Je tedy asi na mne, abych toto tvrzení, nejen doložil a prokázal, ale abych ho i podpořil nezvratnými argumenty; a to tím spíš, když jsem tu dnes o nich psal, že? ;o))) Jak to jen udělat, když motivace jednání adminů, je nejasná a diskutabilní? Ale i tak, pojďme na to - administrátorům tohoto blogu se tak předem omlouvám - ale já prostě musím, nedá se svítit - jde o zachování sebeúcty, chápejte, vážně ;o))), jakkoliv to budou právě oni, kdo je hlavním předmětem článku, což pravda asi nepotěší, nebo ne zcela, paní Markétku Šichtařovou, kterou zde oni (možná jen "ONY" prokazatelně protěžují a taky decentně chrání; a jejíž ego (dle všech dostupných indicií), to dost možná neblaze poznamená, ovšem to ať si už vyřídí se svými ochránci. Ať si domluví, co je vlastně jejich prioritou, že jo. ;o)))

Chápu taky, že podobný článek dle místního podivného kodexu, asi nepatří na hlavní stránku, neb to skutečně "nemůže nikoho zajímat" - což zde funguje jako běžná výmluva pro mazání zde nevhodných článků, týkajících se fungování blogů, nebo jiných blogerů, například, ale dokládající mimo jiné, jak vzdáleni realitě admini jsou - neb vážně pochybuji (sledujíc diskuze a pod.) totiž právě o tom, že je něco, co lidi (čtenáře i některé blogerky) zajímá víc, než právě podobné třenice a různé kontroverze, ať už mezi blogery či blogerem a admini.

Nu, a když jsme takto trochu pracně prokousal až k těm kontroverzím, dostal jsme se zároveň k tomu, jak vše vzniklo. Napsala mi totiž jedna diskutérka, paní Dubcová tuším, pod mým článkem, že souhlasí s paní Šichtařovou. No a já na to, co já jako s tím? A ona prý, zda-li si nechci konfrontovat svůj názor s názorem paní Š. Já na to, že bych pak možná musel reagovat, což dělám u některých poměrně nerad, a co se také posléze, asi celkem logicky, stalo. Všichni jsme jen sebestřední lidé, že; jen někteří více, a jiní méně. No dobře, tak ne všichni, jen někteří - beru tedy zpět to původní tvrzení. ;o)

Zde tedy moje reakce, která po delší době, a tedy se dá asi předpokládat, že spíš na něčí upozornění, posléze (tedy velmi dlouhé "sléze", asi nějaká nemocná slezina) zmizela:

Společenskou prestiž povolání neurčuje to, jak je společností, státem oceněna? A odkdy? Od té doby, co autorka posnídala Šalamoumovo ... ehm, ehm - to zde vlastně nemohu napsat, že - tak si to laskavě domyslete. ;-D;-DRv

6. listopadu 2019 11:20 -

Důvod smazání: Neslušné, vulgární

Jinde, u svého článku, v reakci na paní Dubcovou, jsem napsal: "... no, tak jsem si to nakonec přečetl - dopadlo to přesně tak, jak jsem předpokládal. A paní je zdá se tak trochu i iluzionistka, z kraje odvede trochu pozornost (ke kelímkům), vzbudí nějakou iluzi (odvede pozornost, aby si náhodou někdo nevšiml nějaké jiné nelogičnosti, nebo nesmyslu, aby toho v závěru šikovně využila). No, věřte si čemu chcete, já tam svůj názor napsal; a jen doufám, že nebudu mít tendenci ten propracovaný a zavádějící elaborát pitvat důkladněji. ;-) Mohl bych se totiž dobrat skutečných příčin, o kterých mám už dávno jistou představu, a jak se znám, musel bych o tom potom asi i napsat. A další můj článek, by skončil v soukromý či v místní odpadní stoce.;-D " ... co nyní, s odstupem k tomu všemu ještě mám napsat?

No, a nyní řekněte sami, co je na tom všem tak neslušného? A co nepravdivého? Celkem běžně se používá rčení o tom, že je "někdo chytrý, jakoby sežral Šalamounovo hovno" - a domnívám se, že je to jednak velmi výstižné rčení, a v tomto případě asi i pravdivé, či velmi blízké pravdě (neb napsané autorkou, vskutku nemá jiné vážné opodstatnění), a podruhé, je to taky velmi krátké, a tak zatímco mnohoslovné - a často velkohubé "okecávání" by zabralo celou diskuzní stránku - což opravdu třeba u sebe v diskuzi "miluji", a tak se snažím sám být vždy co nejvíce stručný a taky výstižný, což je jedna věc; druhá, že paní Markéta nediskutuje a pochybuji někdy, že diskuzi vůbec čte. Tedy ten příspěvek je logicky určen ostatním diskutujícím, což lze z jeho stylizace také poznat. Nejedná se tedy dle mého ani o urážku, ale dokonce ani o sprostotu či vulgaritu. To si tak jen některá z adminek nejspíš vykládá, a já tuším i která. Tedy i vřele zdravím. Vážně, neb jde opět jen o jiný náhled na věci i logiku. ;o)))

Další pak je to, že já přeci to slovo "hovno" vůbec nenapsal, ale díky superkorektnosti, s jakou je v některých - ještě jednou, jen v některých a jen u někoho - diskuzích uplatňován princip slušnosti, zatímco urážky a sprosté pomluvy, nejen jinde v diskuzích, ale především v článcích samotných, jsou tu zcela běžnou, a dle mého soudu v určitých souvislostech dokonce snad i vítanou formou - asi tehdy, zvyšuje-li to čtenost a je-li to přitom v duchu s hlavním politickým zadáním a směřováním iDnes, zdá se je akceptováno či dokonce i vítáno. Toliko můj dojem - toto tedy není onen nesporný fakt, protože něco podobného je téměř nemožné prokázat. Jak se zde, ale tedy orientovat, když jinde a nezřídka i u mne, jsou vyloženě sprosté urážky akceptovány (tedy ponechány, nebo je musí mazat sami autoři), a jindy celkem nevinné rčení, běžně uplatňované, je někým vnímáno jako vulgarita či hrubá urážka? Kdo se v tom má vyznat, přátelé (?) ... případně i nepřátelé?! :o)))

No, nechme to raději už být; přesto, že vím, že článek dle kodexu nepatří na hlavní stránku, nechám na adminech, zda-li jej umístí do Hyde parku, vždyť nepochybuji ani o tom, že i Babišovi drůběží párky jsou běžně saturovány odpadem; a nebo zda-li ho stáhnou třeba do soukromý, ale ... protože prostě chci upozornit na napsané, tak to šoupnu na hlavní stranu. Možná ho někteří dohledají i tam, kam bude opět, jako už mnohokrát jiné ... i jiných, nakonec odstraněn. S takovou prapodivnou korektností a rádoby slušností, však běžte vážně k šípku. Je to skutečně směšné - zatímco necháváte viset sprosté, demagogické, lživé a skutečně jednotlivce či celé skupiny lidí dehonestující články některých blogerů (např.Vyoral, nebo ten blb Čermák, abych byl konkrétní) na hlavní stránce, někdy se dokonce dostanou i do vašich výběrů, tak je prostě něco blbě, a neokecáte to vůbec ničím. Stejně tak, jako pak těžko můžete žádat jakousi slušnost a korektnost, po druhých. Kde je v tom totiž něco jako logika, spravedlnost, stejný metr? Nikde ... není. Neexistuje! Existuje jen váš, vždy subjektivní názor, poplatný bohužel zároveň i požadavkům vašich nadřízených, a jejich zase zisku či jen majiteli, odtuším. Omg.

Sorry jako ...

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 7.11.2019 18:36 | karma článku: 20.78 | přečteno: 575x

Další články blogera

Karel Ábelovský

"Válka" Heleny Válkové, pravdivý obraz nejen české politiky, ale i celé společnosti

V jaké zemi to žijeme? Kdo jsou lidé, co zastávají nejvyšší a nebo jen významné funkce v politice a ve státní správě, jaká je jejich minulost? A kdo je hlavním strůjcem této tragikomedie, tedy i toho současného absurdního divadla?

14.1.2020 v 14:23 | Karma článku: 28.72 | Přečteno: 820 | Diskuse

Karel Ábelovský

Transparentní netransparentnost - aneb hra na "vadí - nevadí" (polemika)

... s těmi všemi, co zde samozřejmě bez jakýchkoliv vedlejších zájmů a záměrů, šíří pochybnosti, mnohdy spíš pomluvy o Milionu chvilek pro demokracii. Komu ku prospěchu, ptám se? A proč, zda jen tak a v zájmu demokracie a svobody?

9.1.2020 v 21:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 385 | Diskuse

Karel Ábelovský

V jaké zemi žijeme ... aneb jste si jisti, že skutečně víte v jaké zemi žijete?

Jsou věci, nad kterými mi stále zůstává rozum stát; jsou věci, jejichž logiku, nelze pochopit jinak, než jak vyplývá z mých mnoha blogů, které jsem zde napsal - věci, které ukazují na kontinuitu vlády bezpáteřních lidí, sloužících

7.1.2020 v 15:30 | Karma článku: 22.32 | Přečteno: 773 | Diskuse

Karel Ábelovský

Přepisujeme dějiny? No a, chtělo by se mi říci ... konečně!

A nejen snad proto, že je vždy píší vítězové, ale právě proto, jací ti vítězové často jsou, či byli. A takto lakonicky, by se dalo vypořádat se všemi "domnělými" problémy, které dnes mnozí řeší. Bezesporu by se zde našel někdo ...

6.1.2020 v 17:21 | Karma článku: 25.89 | Přečteno: 801 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Miroslav Semecký

Alex Ambrosia z Malmate. Šlechtic který si sáhl na dno.

Neexistuje snad zajímavější historie, než ta, která se váže k jedné z nejvíce opomíjených postav naší minulosti. Přitom by měla být svou povahou, do myslí lidí, nesmazatelně zapsána.

18.12.2019 v 22:52 | Karma článku: 11.18 | Přečteno: 625 | Diskuse

Vladimír Kroupa

O blogerech, kteří odcházejí jen vlastní vinou…

V posledních dnech „hýbe“ naší komunitou hlasitý odchod hned tří blogerů. I když oni tvrdí opak, já mám ten názor, že za svůj odchod mohou poděkovat jen sami sobě...

17.12.2019 v 14:12 | Karma článku: 24.96 | Přečteno: 1011 | Diskuse

Antonín Novák

Rozloučení

Díky vašim hezkým reakcím, čtenosti a podpoře mne začalo bavit tady psát články, dlouho to ale bohužel nevydrželo a jak se říká: v nejlepším se má přestat.

15.12.2019 v 20:12 | Karma článku: 26.31 | Přečteno: 903 | Diskuse

Antonín Novák

Moje likvidace od adminů blogu

Bránil jsem se kyberšikaně, kterou se mě snažili šikanátoři vystrnadit z tohoto blogu, jako nového autora. Že prý moje články mají vysokou karmu a čtenost. A proto jsem byl adminy zablokován, abych se nemohl bránit.

13.12.2019 v 18:24 | Karma článku: 20.90 | Přečteno: 1034 | Diskuse

Jiří Starý

Hacknout elektronické volby je příliš snadné

Možná vás v dnešní době digitální kdy se čím dál víc z našich životů odehrává online napadla otázka proč se volby a demokracie odehrává offline. Vždyť skoro každý máme elektronické bankovnictví a to je přeci bezpečné? Anebo ne?

27.11.2019 v 7:36 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 97 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz