Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Znovu Listopad ... a po třiceti letech, tu opět máme nemocnou společnost

17. 11. 2019 11:17:04
... a právě zde, už od včera, nám "dobou minulou poznamenaní" lidé, jako první přinášejí zprávu, právě o tom. ANO, je to jen jejich věc, pokud snad chtěli ukázat, jak hluboko je zakořeněno ZLO, proti kterému jsme před 30 lety

... právě 17. listopadu a v další dny, demonstrovali! Byl to především odpor mladých lidí, studentů, kteří klidným a nenásilným pochodem, protestovali proti vládě jedné strany, ale tím i proti lhostejnosti valné většiny občanů k tomu, co se v této zemi děje. Nebudu zde opakovat, to co všichni vědí, jaké události následovali, to by bylo zbytečné, asi jako nošení dříví do lesa. Poukáži na něco jiného, snad právě zde a taky dnes, zcela zásadního.

V tomto smyslu totiž, byla i včerejší demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, zcela ve stejném duchu, na rozdíl od toho, co nám zde tvrdí mnozí! A nic na tom nemění, že současná vláda a současný prezident, byli demokraticky zvoleni. A tím spíš, že právě prezident republiky Milouš Zeman, doslova zneužívá ústavy a všech principů demokracie k tomu, aby držel u vlády (čti u koryt) ty, co mu pomohli 2x do křesla; a stejně jako jím jmenovaný premiér, kterého ve funkci drží jak Miloš Zeman, stejně jako komunisté a sociální demokraté. Drží ho u moci takovým způsobem, který odporuje nejen dobrým mravům, ale mnohdy i porušováním a zneužíváním zákonů i ústavy, a marné jsou výtky, že soudy či policie něco shodily ze stolu. Vždyť o to přeci jde i na demonstracích Milionu chvilek pro demokracii, o to, že porušují, zneužívají a snaží se změnit demokratické principy, na kterých stojí fungování parlamentní demokratické republiky (nikoliv prezidentské) od změny v roce 1989. Jmenováním svých lidí do významných a důležitých funkcí, ovlivňují soudy i spravedlnost, i vyšetřování policie. To je to porušení ústavních zvyklostí, zákonů atd. Můžou si to jejich příznivci omlouvat jak chtějí, ale i dítě či student vidí, jak je nakládáno s vyšetřováním, se spravedlností a soudy. Na to člověk opravdu nepotřebuje být ani právníkem, ani politikem. A namísto emotivních blogů vyšinutých jedinců, si raději prostě přečtěte ověřené informace, třeba z ČTK (České noviny).

Stačí být slušným člověkem, který není zkompromitován svou minulostí, člověkem který se nedá koupit, tu zvýšením platů, nezrušením jeho přebytečného místa ve státní správě a podobně. To je to, co se děje, to je to, co vyvolává enormní tlak na státní kasu, kdy už dnes chybí peníze na všechny ty "úplatky". ANO, úplatky, pojmenujme věci, tak jak jsou. Stát, respektive každá vláda, daří-li se dobře ekonomice, je povina zvyšovat mzdy, tím spíš, rostou-li i ceny, tedy i životní náklady. Valorizace platů, probíhala dokonce i v době ekonomické krize, v době propadu naší ekonomiky, a do vědy a výzkumu šlo dokonce víc peněz, než dnes, to je potřeba si uvědomit; stejně jako to, že i každá jiná vláda, by dnes za stejných podmínek, přidávala tam, kde je to nejvíce potřeba, lékařům, učitelům (etc.), taky důchodcům. Naivní představa některých, že to dělá jen Babišova vláda a dokonce proto, že jim na lidech záleží, je vskutku směšná. Babiš a jeho vláda to dělá jen a jen proto, aby se udrželi ve funkci, protože to je pro ně osobně výhodné. A pro Babiše obzvláště, a nejde jen o jeho beztrestnost, ale detaily jsem zde už dávno rozebíral v jiných článcích. A promiňte mi to, ale nevidí to jen skutečný hlupák, či zaprodanec! Opakuji se v tomto smyslu ani už nevím po kolikáté, a vím, že je to marné, ale je potřeba to neustále opakovat, protože opakovaně zaznívají lživé informace, mající z toho udělat zásluhu ANO, ČSSD a podobně. Možná dokonce i komunistů, dle největších pomatenců, díky kterým tohle všechno a dnes vlastně už opakovaně, prožíváme; protože to je bez diskuzí a jednoznačně dědictví naší minulosti, a to včetně pomýlení hodnot a morálního úpadku především. To je totiž důsledek 42 let vymývání mozků, jak o něm paradoxně hovoří ti, co vykazují právě takové příznaky, to je důsledek demoralizace společnosti!

Dnešní dobrý stav ekonomiky, není jen výsledkem současné vlády, jak opakovaně a lživě tvrdí premiér Babiš! To je výsledek výkonosti naší ekonomiky v současné době, kterou nastartovaly postupně téměř všechny vlády před tím, ale především je to díky práci lidí, podniků a podnikatelů, díky členství v EU! To není jen zásluha Miloše Zemana, který jen uráží každého, kdo mu nepoklonkuje, kdo ho nechválí; a není to ani zásluhou Babiše, i když zde, jeho podnikání přináší bezesporu alespoň nějaký profit, a to třeba včetně zaměstnanosti. To mu nikdo neupírá! Jenže ještě větší profit má Babiš právě ze státních dotací, dotací z EU a také z výhod rozhodování a tom všem, tím, že byl ministrem financí a nyní je předsedou vlády, premiérem - to je onen nebývalý a s demokracií naprosto neslučitelný konflikt zájmů, ve kterém se pan Babiš od samého počátku nachází. A přes který ho lidé volí; a prezident Zeman ho i jako podezřelého z podvodů, ze zneužívání dotací, klidně na dvakrát, na třikrát, znovu všem na truc, jmenuje premiérem; a dokonce pokud by hrozilo jeho trestní stíhání, ochránil by ho abolicí! To jsou ty důvody, pro které dnes lidé demonstrují, to je to ohrožení demokratických principů a spravedlnosti! A proto také vadí urychlené odvolání ministra spravedlnosti (ANO) a jmenování Benešové, ve kterém jde a lze jednoznačně a logicky spatřovat snahu o ovlivnění vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. A tedy i o premiérovu beztrestnost. Všichni to vidí a vědí, děje se to zcela bez skrupulí, veřejně. Netřeba se ani ptát, cui bono?!

Vím, pro lidi co moc nesledují politiku, co mají tzv. svých starostí dost, což je asi většina, to nemusí být zjevné, protože se prostě nezajímají; nebo pro ty, co prostě jen uvěří tomu, co si někde přečtou, co jim někdo podstrčí, jako "hodnověrnou" informaci, kterou uslyší z obrazovek a podobně. To jim asi stačí. Je dobře známo, jaké televize a jak informují. No, i proto si přeci Babiš koupil Mafru, a tím i největší deníky (MF a Lidové noviny) a tím v té době i nejdůvěryhodnější internetový server, patřící Mafře, tedy iDnes.cz. Ta iDnes, která kdysi dostávala každoročně ocenění jako nejnavštěvovanější a nejdůvěryhodnější server, tedy Křišťálovou lupu. Nu, tu už asi nikdy nedostane, za daných podmínek. A tak může a taky ovlivňuje, jaké informace dostává ca 7 500 000 lidí v této zemi. Už to chápete? Ta čísla si necucám z prstu, jako to zde dělají mnozí. To je odhad odborníků na média, kteří se tímto zabývají. To je výsledek investigativní práce novinářů, kteří se tím zabývají; těch, kteří museli z iDnes či MF odejít. Protože s čímsi nesouhlasili! Nevím, kdo normální při všech těchto veřejně dostupných informacích, může být tak zaslepený, že nevidí důvody, kvůli kterým právě dnes demonstrují statisíce lidí v celé republice! Nevím, co to je za lidi? Když zmíníte průzkumy veřejného mínění, tak je urážíte.

Jen komunisté, lidé spřažení s minulostí, lidé, kteří se dodnes nevyrovnali se svou vlastní úlohou v minulosti, či lidé, kteří prostě naletí díky slibům, skoro na všechno. Tak jako naletí tzv. "šmejdům", prodávající jim nesmyslně předražené zboží, jen díky příslibu dárku zdarma. Kdo je tu tím šmejdem v politice? Na tomto světě, ani v jakékoliv lidské společnosti, není nic zdarma. Jedině snad úsměv, či dobré slovo; úsměv, už z tváří lidí zase mizí (nemyslím škleb, výsměch, ty naopak přibývají) tedy pokud jste si nevšimli. A dobré slovo? Tady snad škoda právě slov. Rozhlédněte se tedy kolem sebe, pozastavte se na chvíli a vnímejte atmosféru, jaká u nás panuje; nebo se třeba podívejte na záznam z nedávného předávání státních vyznamenání, u příležitosti výročí založení Československé republiky. Panovala tam atmosféra jakou znám z dob komunistické totality, jen nuda a šeď; a to jsou jen vnější známky postupného rozkladu naší rozdělené společnosti. Vaší společnosti. Nemocné společnosti.

Věřte si čemu chcete. Nehodlám přesvědčovat přesvědčené, ale nebudu se jen dívat, jak zde minulostí negativně poznamenaní, neúspěšní a mnohdy zjevně i psychicky vyšinutí jedinci, zas a zas urážejí slušné lidi, jak jsou zde vláčeni špínou a bahnem ti nejlepší synové a dcery tohoto národa. Tak to ani omylem; na to jsem už zakusil ve svém životě snad až příliš mnoho zlého, a nejen z dob komunistické minulosti, ale bohužel i novodobé současnosti, kdy jsem vždy právě proti podobnému svinstvu a špíně bojoval dle svých možností, a po zásluze na to samozřejmě i doplatil. Přežil jsem to tenkrát, a přežiji to i nyní. Mlčet a jen se dívat, jak zde opět vítězí hloupost a sprostota, už prostě nehodlám! Jestli vy ano, je to jen vaše věc a vaše svědomí, ale já si ho něčím podobným, ušpinit vskutku nehodlám!

***

Žalm 71. (úryvek) :

"V tebeť, Hospodine, doufám,

nechť nejsem zahanben na věky.

Vedlé spravedlnosti své,

vytrhni mne, a vyprosť mne;

nakloň ke mne ucha svého,

a spas mne.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | neděle 17.11.2019 11:17 | karma článku: 21.42 | přečteno: 521x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Tragédie s agentem

... no, ona už je to popravdě spíše tragikomedie, ne-li spíše fraška. A tak i plejáda defilujících komediantů, šašků a slouhů, vyvolává spíš rozporuplné pocity; kdy nevíte, máte-li se ještě zlobit, nebo se tomu všemu už jen smát.

6.12.2019 v 11:08 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 444 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kdo to byli Vlasovci, a jakou roli sehráli při osvobození Prahy

... rozpoutala se zde debata o tom, kdo byli Vlasovci a jaká byla jejich role. Popravdě, tu dobu jsem nezažil; a kdo z vás ano? A tak jsem nyní odkázán na veřejné zdroje. Jak to tak vidím, nemůže být na škodu, právě teď, právě zde

3.12.2019 v 22:31 | Karma článku: 23.70 | Přečteno: 1049 | Diskuse

Karel Ábelovský

Tak jako každý rok, zapaluji svíci

... v době před Vánocemi a nemohu prostě opominout nepustit si jednu píseň, snad abych si připomenul o čem také jsou a sám sebe naladil na tu "správnou notu", řekl bych. Není to vždy snadné, ale s touto písní mi to jde nějak samo.

1.12.2019 v 13:12 | Karma článku: 6.76 | Přečteno: 85 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jsme na jedné lodi, obrazně řečeno; a otázkou jen je, jak se jmenuje? (dvojblog)

Můžeme ji pojmenovat třeba Titanik, někdo by ji rád pojmenoval například Apokalypsa; a nebo můžeme udělat něco, aby si podobné názvy nezasloužila, a pak ji můžeme pojmenovat lépe, snad nadějněji.

30.11.2019 v 11:30 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 161 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Kroupa

Piráti ve službách Trikolóry…

Já nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Aktuální přestřelka mezi panem Michálkem od Pirátů a panem Kalouskem z TOP09 svědčí o tom, jak to vypadá, když se nevyzrálý střetne s přezrálým...

6.12.2019 v 13:37 | Karma článku: 34.28 | Přečteno: 1281 | Diskuse

Jan Dvořák

Opozice se schůzí k auditu tak kvaltovala, až nakonec k ničemu nebyla

Komenský nebyl jen geniálním učitelem národů, ale též autorem nesmrtelných bonmotů, z nichž ten o spěchu – čili o kvaltování – dobrém leda tak pro sudokopytníky, přesněji pro hovada, má obecnou platnost.

6.12.2019 v 12:24 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 268 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Braňme se klientelistickému státu, na tom je nutné se sjednotit

Včera mě potěšilo mediální vystoupení místopředsedy ČSSD M. Šmardy (jeho pravdomluvnost) a stejně tak řeč politoložky prof. V. Dvořákové, obě osobnosti přesně zamířily na kauzu "premiér".

6.12.2019 v 12:18 | Karma článku: 11.25 | Přečteno: 220 | Diskuse

Filip Vracovský

EET nenarovnalo prostředí v gastronomii

ta se i nadále plácá v problémech, které dle mě už dávno měla vyřešit série krachů.Ale bohužel, nestalo se tak, skutečně si myslím, že bohužel...

6.12.2019 v 10:19 | Karma článku: 26.05 | Přečteno: 1880 | Diskuse

Jiří Beránek

Jaromír Soukup a The Others

TV Barrandov prakticky nesleduji nicméně že se jedná o "one man show" jsem svého času viděl i slyšel. Včera jsem byl ale v šoku. Nikoli z hororu "Ti druzí", ale z reklamních přestávek.

6.12.2019 v 9:46 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 617 | Diskuse
Počet článků 1051 Celková karma 20.03 Průměrná čtenost 1130

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz