Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Milion chvilek pro "lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

18. 11. 2019 13:13:13
... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

***

Je možné zde o tom psát? A jak? V kodexu blogera se píše, že reakce na článek jiného autora je dokonce žádoucí; psát o jiných blogerech, ovšem jest přísně zapovězeno; jak chcete reagovat na článek jiného blogera, a zároveň nepsat o něm? He? K argumentaci, patří i argumentace ad hominem, ať už se to někomu líbí, či nikoliv. No, tak uvidíme, jak se s tím všichni popasujeme ... blogař Větva (vlastním jménem Olšák)? - už zde "cosik" smrdí - (zastavení první) svůj článek začíná tím, že při návratu "do dom" jak on říká, se prý srazil s nečekaně silným proudem propagandy. Zřejmě proto zvolil jako reakci, stupidní a průhlednou demagogii, manipulaci a propagandu opačného gardu; jak vyšitou Rudým právem, řekl bych (zastavení druhé)! Nejlepší obrana je tedy útok. A tak začal už názvem, kam do názvu hnutí, přidal slůvko - lidová - proto u mne už v uvozovkách (zastavení třetí). Ano, členy hnutí i příznivci Milionu chvilek, jsou bezesporu lidé - vesměs slušní lidé a ne naši současní vládnoucí politici. Proč se pak ale diví, jakou to vyvolá reakci, když ono "lidová", má bez diskuzí vyvolat jakousi reminiscenci, ale to už je druhá věc. Pojďme však k jádru věci.

Nejdříve jsem zvažoval, že ke své reakci dohledám všechny možné dostupné materiály, fakta a tak podobně; pak jsem si ale uvědomil, co to je za blbost. Tolik naprosto zbytečné práce, a navíc, ta časová prodleva, to co bylo včera, už nikoho nezajímá - a jak co pak dopadlo, včetně různých kauz, už vůbec ne. A tak jsem si řekl, že odpovím hned a v podobném "duchu", jako - Blogař Větva - který nám píše, že mu to připomělo 40. výročí Vítězného února? On se účastnil zřejmě i oslav tohoto zrůdného výročí, jak jinak si to lze vyložit (zastavení čtvrté). Já tedy ne, a to nikdy - a to jsem počítám o nějaký ten pátek, možná cele desetiletí starší. To zde uvádím spíš jen proto, že se on i jeho příznivci asi diví, když je v diskuzi oslovuju "synci". Taky jsem mohl klidně napsat třeba "vy cypové", když jde často o "ostravaki" - tak zvaně o "kratke zobaki". Co je to vlastně vůbec za lidi, tihleti "synci"? Uvedu tedy pro ilustraci jeden otřepaný vtip, a pro odlehčení (mnou tak trochu poupravený - "bo si original fakt nepamatuju", vtipy opravdu nejsou moje parketa), čímž ale nechci říct, že tací jsou všichni "ostravaci", to jako "ani omyleeém, že", ale ...

Praha, po zápase Sparta - Baník, na hl.nádraží, u výdeje jízdenek! K okýnku přistoupí menší (asi) plešatý človíček, s nosem jak klika od blázinca:

"Listek, pyčo!" Slečna za sklem, se bez jediného mrknutí oka, ptá: "Ostrava předměstí nebo hl. nádraží?"

* (zde došlo k malé úpravě, po upozornění, že vlak do Poruby nejezdí - kurde, a jak to mám asi tak vědět, když jsem tam nikdy nebyl, bo co bych tam taky hledal, když nejsu žaden krtek, ni; ale blogař Větva kdesik piše, že je z Poruby, ni?)

Tak asi tak. ;o)))

Hm, Větva prý vzpomíná na stejně silný tok propgandy a pseudonadšení - zde se tedy zastavme popáté - pseudonadšení (?), tedy předstírané nadšení (?) - opravdu lze dobrovolnou účast svobodně se rozhodujících lidí, označit podobně sprostým a podlým srovnáváním? Opravdu jsou oslavy Listopadu 89 ́, oslavy znovunabytí svobody a návratu k demokracii, srovnatelné s rokem 48 ́? To jako vážně?! Ne, to je jen zcela pokřivené vnímání tohoto človíčka, jen někdo takový (malý český človíček), může něco podobného nevidět! Píše, že v té době země nevzkvétala (kde já to už jen slyšel? tuším správně, že od Václava Havla - od toho Havla?) a že prý nevzkvéta ani dnes! Vzpomněl jsem si, jak Milouš Zeman, po té co ČSSD zvítězila ve volbách a on se stal premiérem, mluvil o "spálené zemi"!? To jako vážně, opět septám? Byl už tenkrát slepej, nebo stejně jako dnes, jen lže kudy chodí? Stejně jako ti, co ho zde vychvalují a brání! Za B je správně, pokud byste to snad nevěděli; což je mimo jiné, dokonce potvrzeno soudním rozhodnutím! A kdo lže, ten i krade, jak jistě dobře víte! Taky proč by jinak lhali, že? Tomu se říká, tedy mimochodem, logika; kdyby vám to snad "nedejbůh" unikalo.

Manipulace téměř Goeblsovské, se Větva dopouští i nadále (zastavení šesté, tuším), když říká, že ... důležitější než co se říká, je to co se neříká - což platí mimochodem vždy - je to tedy pravda; třeba i zde na IDnes - a jukněte, o čem se píše, a o čem "ni" - vy "chachaři" (a ponechme nyní raději stranou, co nám neříká současná vládnoucí partička, včetně té hradní) a podívejme se, kam Větva míří - ptá se, proč prý říkali v Moskvě Mohoritovi, že prezidentem bude Havel, o čem se bavil Havel s Nixonem, při jeho návštěvě v Praze, proč ležel nějakej Zifčak, na Národní, "přikrytý vlajků" ... říká, že to nevíte "bo vam to neřekli" (zastavení 7,8,9). Řekl vám to on sám, po té co sám tyto otázky položil? Neřekl (zastavení desáté)! A nechává tak záměrně prostor vaší bujné fantasii; fantasii už téměř třicet let, nahlodáváné a krmené dezinformacemi z kruhů blízkých komunistům a StB (zastavení jedenácté)! Kruhům, evidentně blízkých i jemu, zdá se! On snad ví, co si tam povídali? Nebo ví prd, stejně jako vy? Má snad svodky ze zdrojů tehdejší StB, kontrarozvědky, které ještě tou dobou zcela jistě fungovaly, a které se zcela jistě na předávání moci, tak jak si to sami přály, bezesporu také připravovaly - že sejim to zcela vymklo z rukou, to je už na jiné povídání (zastavení dvanácte - asi to začnu číslovat ;o)) )? Ne, nemusíte si odpovídat, to je jen řečnická, tedy hypotetická otázka, mající ukázat, jak vámi Větva bezostyšně a účelově manipuluje (což je zastavení třinácté)!

Musím popravdě říct, že odpověď na tuto otázku raději totiž ani znát nechci, i tak mám dost negativní a tedy nabourané názory, na tzv. "českou náturu", na vlastnosti mnoha zdejších lidí - víte o tom, že bylo evidováno na 750 tisíc spolupracovníků, důvěrníků a donašečů StB? (zastavení čtrnácté)! Víte o tom, že ne všichni z nich, byli "soudruzi", tedy členy KSČ, kterých bylo víc než milion? Nebylo by to totiž mnohdy výhodné. Když to sečteme, tak dojdeme k závěru, že u nás zhruba každý pátý či šestý, byl nějak namočený a spolčený se zločineckým komunistickým režimem (zastavení patnácté), a to nemluvím o rodiných příslušnících a jejich dětech. Jak by to tedy u nás asi mohlo a mělo vypadat? Nu, přesně tak, jak to právě dnes vypadá, nabízí se celkem logická a taky jednoduchá odpověď. Je to jen náhoda, že Milouš Zeman napsal par měsíců před Listopadem onen "oslavovaný, kritický" článek? Je to jen náhoda, že byl pak přijat do Prognostického úřadu? Podobně jako dva roky před tím, když začala tzv. perestojka, tam začal pracovat i V. Klaus? Je to opravdu jen náhoda, že se čirou náhodou, oba dva objevili v diskuzích se studenty, v divadlech, kde herci přidávající se k studentským protestům, právě toto umožnili? Kde se tam vzali, víte to? No, nevíte, "bo vam to neřekli" a taky nikdy neřeknou - na to můžete vzít jed! Tak taková je ta naše realita, a odtud také "vítr fouká" jak se říká, milánkové - a ne že ne! Komouši, komančové a jejich přisluhovači (zastavení šestnácté)!

A právě tihle lidé, dnes ovládají vše, a právě podobní opět slouží svým pánům - zde je řeč o čem, ptáte se - slouhové - Slovani, bohužel - jedním z možných původu označení "slovan", je právě to - ať už se vám to líbí, či nikoliv - to je historie Slovanů, to je i možný původ označení národů a taky věda o původu slov. Máme to tedy v DNA? Je nám už navždy souzeno, být něčími vazaly? Vyloučit se to asi nedá. Zdá se tedy, že přeci jen má v něčem Větva pravdu (zastavení sedmnácté - a vzdech, Bože můj, proč si mne opustil?)! Potřebujeme tedy někoho, komu budeme sloužit, někoho, kdo nás bude ovládat a řídit? No, nevím jak vy, ale já opravdu ne (!) - a myslím si, že protesty Milionu chvilek, jsou i protesty právě proti tomu, a ne naopak, jak se nás zde snaží přesvědčit nejen zdejší nejúspěšnější blogař Větva (kterému i proto mnozí věří, a což je pro mne ve smyslu reakce to podstatné - a proto i to mé skutečné a nezastírané rozhořčení, chcete-li), ale i další místní pisálci (u kterých je to mnohdy norma), a kteří se přiklánějí tu k Zemanovi, tu k Babišovi, nedej bože dokonce k Okamurovi - to jsou skutečně ti, co potřebují nějakého vůdce, to jsou ti, co vždy slouží komukoliv, kdo je vodí za ručičku, a kdo jim také říká, co si mají myslet, nebo jak se mají správně chovat! To jsou ti, "co zde skutečně obhajují jediný správný názor" a ne naopak, a taky ti, kteří navíc projevují tendenci pokukovat na východ, do země demokracii zaslíbené, tedy do dnešního, Putinovského Ruska. Omg. ;o))) Je to cítit z každého článku podobných lidí, neb stále opakují naprosto stejné pitomosti, jaké tvrdí i jejich "guruové", mnohdy napojení právě na ruský a nebo čínský "kapitál". Tak pá pá, milé děti, sejdeme se u "východu"! Nebo na východě? Omg.

PS: Diskuze se zatím "bohůmdík" nezúčastním ;o))) bo mám zablokovaný účet, zřejmě z důvodů účasti v diskuzi, pod stejným článkem, na který zde reaguji - no, není to příznačné? ;o))) Mamilária mia ... Gratuluji! ;o)))

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | pondělí 18.11.2019 13:13 | karma článku: 32.78 | přečteno: 2717x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Tragédie s agentem

... no, ona už je to popravdě spíše tragikomedie, ne-li spíše fraška. A tak i plejáda defilujících komediantů, šašků a slouhů, vyvolává spíš rozporuplné pocity; kdy nevíte, máte-li se ještě zlobit, nebo se tomu všemu už jen smát.

6.12.2019 v 11:08 | Karma článku: 18.06 | Přečteno: 457 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kdo to byli Vlasovci, a jakou roli sehráli při osvobození Prahy

... rozpoutala se zde debata o tom, kdo byli Vlasovci a jaká byla jejich role. Popravdě, tu dobu jsem nezažil; a kdo z vás ano? A tak jsem nyní odkázán na veřejné zdroje. Jak to tak vidím, nemůže být na škodu, právě teď, právě zde

3.12.2019 v 22:31 | Karma článku: 23.70 | Přečteno: 1051 | Diskuse

Karel Ábelovský

Tak jako každý rok, zapaluji svíci

... v době před Vánocemi a nemohu prostě opominout nepustit si jednu píseň, snad abych si připomenul o čem také jsou a sám sebe naladil na tu "správnou notu", řekl bych. Není to vždy snadné, ale s touto písní mi to jde nějak samo.

1.12.2019 v 13:12 | Karma článku: 6.76 | Přečteno: 85 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jsme na jedné lodi, obrazně řečeno; a otázkou jen je, jak se jmenuje? (dvojblog)

Můžeme ji pojmenovat třeba Titanik, někdo by ji rád pojmenoval například Apokalypsa; a nebo můžeme udělat něco, aby si podobné názvy nezasloužila, a pak ji můžeme pojmenovat lépe, snad nadějněji.

30.11.2019 v 11:30 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 161 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Kroupa

Piráti ve službách Trikolóry…

Já nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Aktuální přestřelka mezi panem Michálkem od Pirátů a panem Kalouskem z TOP09 svědčí o tom, jak to vypadá, když se nevyzrálý střetne s přezrálým...

6.12.2019 v 13:37 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Jan Dvořák

Opozice se schůzí k auditu tak kvaltovala, až nakonec k ničemu nebyla

Komenský nebyl jen geniálním učitelem národů, ale též autorem nesmrtelných bonmotů, z nichž ten o spěchu – čili o kvaltování – dobrém leda tak pro sudokopytníky, přesněji pro hovada, má obecnou platnost.

6.12.2019 v 12:24 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 297 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Braňme se klientelistickému státu, na tom je nutné se sjednotit

Včera mě potěšilo mediální vystoupení místopředsedy ČSSD M. Šmardy (jeho pravdomluvnost) a stejně tak řeč politoložky prof. V. Dvořákové, obě osobnosti přesně zamířily na kauzu "premiér".

6.12.2019 v 12:18 | Karma článku: 11.58 | Přečteno: 229 | Diskuse

Filip Vracovský

EET nenarovnalo prostředí v gastronomii

ta se i nadále plácá v problémech, které dle mě už dávno měla vyřešit série krachů.Ale bohužel, nestalo se tak, skutečně si myslím, že bohužel...

6.12.2019 v 10:19 | Karma článku: 26.93 | Přečteno: 2215 | Diskuse

Jiří Beránek

Jaromír Soukup a The Others

TV Barrandov prakticky nesleduji nicméně že se jedná o "one man show" jsem svého času viděl i slyšel. Včera jsem byl ale v šoku. Nikoli z hororu "Ti druzí", ale z reklamních přestávek.

6.12.2019 v 9:46 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 633 | Diskuse
Počet článků 1051 Celková karma 20.04 Průměrná čtenost 1130

 

Zde https://www.milionchvilek.cz/ se můžete připojit i vy, "svou" chvilkou pro demokracii, chcete-li. Já to udělal, ač to vlastně dělám po celou dobu i zde; také proto, abych jen nenadával a neremcal, jako mnozí jiní. ;o)))

 

Najdete na iDNES.cz