Pátek 17. ledna 2020, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 17. ledna 2020 Drahoslav

Poslední průzkumy veřejného mínění

12. 12. 2019 13:26:13
Volební průzkumy veřejného mínění, jasně ukazují kde je tady problém, a taky proč a jak lze odstavit Babišovo ANO a tím i Milouše Zemana od moci. Zdá se, že je to velmi prosté ... jenže, ten zatracený lidský faktor, že jo?!

***

A podle toho posledního průzkumu, má ANO podporu 28,5% voličů (což je zhruba pokles o 3 procentní body, takže ti co tvrdí, že demonstrace nemají žádný význam, opět jen lžou, mimochodem) - ODS, Piráti a STAN, tak jak jdou v pořadí za sebou - mají celkem 14,5 + 13,5 + 6,5% což je dohromady 34,5% potencionálních voličů! Proč - a tedy i jak, lze porazit Bureše - tedy pardon, Babiše a ANO, a tím odstavit od neúměrného zneužívání moci i Milouše Zemana, obklopeného bandou zlodějů a tunelářů na hradě ... vím, lámaní kamene, není přímo tunelování, ale ta jejich "politická neziskovka" co těží třeba kámen v Lánech (asi LvL, zkráceně), je bohužel, skutečně ještě dotovaná státem - na to by se měli někteří naši "odborníci" přes "politické neziskovky" zaměřit - jenže to by mohli narazit, že? A tak prezident, který by se v případě skutečně silné vlády, musel přizpůsobit parlamentní demokracii, a ne si z ní dělat "poloprezidentský" systém; vše jen proto, že Babiš je mu vděčný za to, že ho pomáhá udržet v křesle premiéra. To je realita a skutečný problém. To je skutečné nebezpečí, a ne humanitární neziskovky, které vysoutěží činnost, na kterou stát nemá jednak všechny finance a za druhé, mu díky jeho byrokratickému aparátu příživníků, nezbývá, než si někoho najmout. Někoho, kdo přinese peníze i od dárců, a komu nejde primárně jen o zisk, či o koryta. Vraťme se však k meritu věci, tedy článku.

Průzkumy veřejného mínění, jasně dokládají, že 60% obyvatelstva, se současná vláda a tím způsob vládnutí nelíbí a 6% je to ukradené - takže, o jaké menšině, zde někteří "vševědoucí" nebo spíše "vševědoucné" (asi vědmy) hovoří? Jak odstavit tyto "parazity" od zdrojů? Jednoduše, představit společný program a tedy i společnou kandidátku opozice ... tak aby prezident, musel jmenovat vítěze voleb sestavením vlády - k tomu je tedy nutné, dohodnout kompromisní program a také společnou kandidátku, protože prospěch země, by zde měl stát nad stranickými preferencemi, a to tím spíš, co se odehrává na naší současné politické scéně - samozřejmě, že koalici lze vytvořit i bez toho, jenomže taková koalice, by mohla vzniknout až po volbách; a prrzident Milouš (gumák) Zeman, bude jmenovat premiérem dle zvyklostí - tedy doufejme, že (?) vítěze voleb ... tedy pravděpodobně opět Babiše - je tedy bezpodmínečně nutné vyhrát volby! Jinak tu další období bude opět vládnout uskupení pohrobků komunistické a také eStéBácké minulosti této země.

V úvahu samozřejmě přichází i jiné uskupení stran, tedy nejen ODS, Pirátů, STAN - ale i TOP 09, KDU, možná Trikolory, tedy pokud se přehoupnou přes pěti procentní hranici. Bylo by pak taky dobré, konečně změnit volební systém, a možná i zrušit onu 5% hranici - snížit ji například na 2 - 3 % - ale naučilo by to jednak malé strany spolupracovat a kooperovat i přes vzájemné programové rozdíly, a naučilo by to celou společnost respektovat a naslouchat i menšinovým názorům - tedy možná? No, to popravdě nevím, ale pokud by měli všichni skutečně zájem o stát, o zemi a její občany, a nejen o svá křesla (koryta, jak říká SPD - která se v nich doslova rochní) neměl by v tom přeci být zas tak veliký problém, ne? Nebo snad ANO? Oč vám tedy jde, milí politici napříč všemi takzvanými demokratickými stranami? Jde vám skutečně primárně o prospěch naší země (a nejen ekonomický), o její proevropské a prozápadní směřování a ukotvení v jejich strukturách (a to bez ohledu na současné problémy právě západní politiky, které s sebou nese), nebo vám jde jen o vás samotné?

Z průzkumu dále vyplývá, že se situací u nás, je spíše a zcela nespokojených oněch 60% občanů - takže ti, co se zde stále ohánějí většinou a proto pak prý i demokracií - demokracií v jejich pojetí, by už konečně měli přestat lhát - jsou totiž skutečně v menšině, a to nepočítám 6% občanů, kteří buď nevědí, nebo se z nějakého důvodu nevyjadřují, nebo je jim to třeba úplně jedno, protože se asi mají dobře. A na to mají samozřejmě právo. V každé společnosti taková skupina existuje. Možná mají dost jiných, a snad lepších starostí. Odkdy je tedy nějakých 34 % většina? Nejste většina, dámy a pánové, jste jen ta "uřvanější" a často bohužel taky sprostější menšina, jak zde o ní tuhle psala i vaše místní hvězda, tedy paní ekonomka Šichtařová - tak už držte zobáky a krok ... tedy podle té vaší představy o demokracii, ne? A ta většina, především mladých, mnohdy i vzdělanějších lidí, vidí svou budoucnost právě v ukotvení v západoevropské a severoatlantické, doposud demokratické společnosti, což má bezesporu svou jasnou logiku a také důvody. Vám se to nemusí líbit, ale je to tak. A jestli snad někdo chce zavádět "demokratůru" východního střihu, kde se pronásleduje opozice, kde se zavírají kandidáti do kriminálu, a kde občas umírají nepohodlní novináři či lidé, tak ať si zabalí "čemadáň" a vyrazí na východ, ne? Nikdo mu v tom jistě bránit nebude.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 12.12.2019 13:26 | karma článku: 22.17 | přečteno: 1181x

Další články blogera

Karel Ábelovský

"Válka" Heleny Válkové, pravdivý obraz nejen české politiky, ale i celé společnosti

V jaké zemi to žijeme? Kdo jsou lidé, co zastávají nejvyšší a nebo jen významné funkce v politice a ve státní správě, jaká je jejich minulost? A kdo je hlavním strůjcem této tragikomedie, tedy i toho současného absurdního divadla?

14.1.2020 v 14:23 | Karma článku: 28.72 | Přečteno: 821 | Diskuse

Karel Ábelovský

Transparentní netransparentnost - aneb hra na "vadí - nevadí" (polemika)

... s těmi všemi, co zde samozřejmě bez jakýchkoliv vedlejších zájmů a záměrů, šíří pochybnosti, mnohdy spíš pomluvy o Milionu chvilek pro demokracii. Komu ku prospěchu, ptám se? A proč, zda jen tak a v zájmu demokracie a svobody?

9.1.2020 v 21:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 385 | Diskuse

Karel Ábelovský

V jaké zemi žijeme ... aneb jste si jisti, že skutečně víte v jaké zemi žijete?

Jsou věci, nad kterými mi stále zůstává rozum stát; jsou věci, jejichž logiku, nelze pochopit jinak, než jak vyplývá z mých mnoha blogů, které jsem zde napsal - věci, které ukazují na kontinuitu vlády bezpáteřních lidí, sloužících

7.1.2020 v 15:30 | Karma článku: 22.32 | Přečteno: 773 | Diskuse

Karel Ábelovský

Přepisujeme dějiny? No a, chtělo by se mi říci ... konečně!

A nejen snad proto, že je vždy píší vítězové, ale právě proto, jací ti vítězové často jsou, či byli. A takto lakonicky, by se dalo vypořádat se všemi "domnělými" problémy, které dnes mnozí řeší. Bezesporu by se zde našel někdo ...

6.1.2020 v 17:21 | Karma článku: 25.89 | Přečteno: 801 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Neprovokujte šéfa, čeští europoslanci!

My Češi, Moravané a Slezané snad opravdu máme v genech, že se nechceme podrobit regulím „vrchnosti“ a vždycky se snažíme nějak je obejít.

17.1.2020 v 17:15 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 320 | Diskuse

Vilém Barák

Policie v Ostravě naštěstí nemusela nic předvádět

Po řádění střelce v ostravské fakultní nemocnici se veřejnost dlouho probírala z šoku. Dnes vše utichlo, ale něco jde říct určitě. Policie naštěstí nemusela nic předvádět a vše se vyřešilo samo bez její účasti. Bohu díky.

17.1.2020 v 16:44 | Karma článku: 12.04 | Přečteno: 204 | Diskuse

Josef Prouza

Šokující pravda: Proč byl odvolán starosta Prahy 1 Pavel Čižinský

Tohle mlžení pravého důvodu, proč byl odvolán starosta Čižinský, už musí skončit. Kdepak chaotické vedení a rozklad úřadu či nulová komunikace mezi zastupiteli. Jedinou příčinou je sice přísně utajený, ale o to víc šokující spor.

17.1.2020 v 9:25 | Karma článku: 32.66 | Přečteno: 2123 | Diskuse

Jan Bartoň

Zákaz vlajek států v Evropském parlamentu

Předseda europarlamentu David Sassoli zakázal během jednání mávat transparenty a dalšími „nevhodnými“ pomůckami. Podle Jana Zahradila z ODS se jedná o „neuvěřitelnou tupost“.

17.1.2020 v 8:00 | Karma článku: 41.95 | Přečteno: 2656 | Diskuse

Ivo Maryška

Na obhajobu prof. Heleny Válkové

Trochu ironicky a soucitně o generačních schématech, normalizačních yuppies a že Helena Válková nedržela oprátku Miladě Horákové.

17.1.2020 v 7:25 | Karma článku: 31.23 | Přečteno: 5219 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz