Pátek 17. ledna 2020, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 17. ledna 2020 Drahoslav

"Válka" Heleny Válkové, pravdivý obraz nejen české politiky, ale i celé společnosti

14. 01. 2020 14:23:25
V jaké zemi to žijeme? Kdo jsou lidé, co zastávají nejvyšší a nebo jen významné funkce v politice a ve státní správě, jaká je jejich minulost? A kdo je hlavním strůjcem této tragikomedie, tedy i toho současného absurdního divadla?

***

Kdo byl Josef Urválek? A kdo je paní Helena Válková, poslankyně a zmocněnkyně pro lidská práva (?!), která to prý nevěděla! Hm, to jako fakt? Ona nevěděla s kým spolupracovala a ani to, kdo se spolupodepsal pod její práci? Má nás paní Válková všechny za blbce, nebo tak jako všichni bývalí komunisté jen lže, jako když Rudé právo tisklo? Komunistický prokurátor a kat, bezesporu bezostyšný a bezpáteřní lhář a poskok režimu, prý byl už seschlý stařík, když ona nastoupila do kriminalistického výzkumného úřadu! Nevěděla prý kdo to je, prostě tam jen pracoval. Nu, nebylo by k tomu snad ani moc co dodávat, kdyby ...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odklizen-do-ustavu-jak-se-justicni-kat-urvalek-sesel-v-praci-s-valkovou-86077

... kdyby ji zřejmě úplně stejný lhář - dokonce myslím si soudem uznaný - asi i stejně prodejný, a tedy i pochybný, a zřejmě už také trochu senilní pán, sedící dodnes na hradě a zastávající úřad prezidenta, nenavrhoval právě na místo ombudsmanky. A z jeho pozdějších a vlastních slov se totiž dá usoudit, že na něčí návrh. A to by bylo bezesporu zajímavé vědět, kdo mu ji navrhl? To se ale nedozvíme, vlastně jako nic podstatného. Paradoxy doby, nejspíš - tak se také jmenuje má osobní rubrika, ve které je i tento článek, jako většina posledních o naší politice; respektive spíš jen reakce na současné události ... protože nejsem žádný novinář a ani komentátor. Jsem jen obyčejný občan, který se ovšem nestačí divit, co všechno už je v téhle zemi "zase možné" - což je vidět i na příběhu této paní. Občan, který jen nechce přihlížet tomu svinstvu, protože jinak to vskutku nazvat neumím! Jsou to vskutku neskutečné věci, stejně jako jsou neskuteční ti lidé, jsou-li to vůbec lidé; spíš jsou to lidské zrůdy, řekl bych. Pokud nejsou ovšem už senilní, pak je to asi jinak - ale to zas nemají co dělat v politice a ve svých funkcích. Ani jeden a ani druhý, resp. druhá. Tam by měli být lidé, schopní vnímat realitu, a lidé pamatující si, co dělali či říkali včera, nebo v minulosti. A měli by tedy mít i nějakou soudnost.

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/99265/veletoce-heleny-valkove-kandidatka-na-ombudsmanku-vcera-o-urvalkovi-lhala-hned-nekolikrat-behem-par-minut.html

A tady už zdaleka nejde jen o "přepisování dějin" (abych snad navázal i na poslední události a články), jak mají plná ústa právě nestoudní a prodejní voliči a stoupenci právě Zemana nebo Babiše; tady jde o přepisování naší současnosti a lži o tom, kdo je kdo, respektive kým a kým kdy byl ... a kdo a jak se podílel na komunistické zvůli, na zločinném režimu, který tu vládl a terorizoval celou společnost a mnoho konkrétních lidí přes 40 let! O přepisování toho, kdo je kdo ze současných aktérů, a to v čele se Zemanem, Babišem, a se všemi jejich poskoky a slouhy, tedy lidmi kterými jsou obklopeni. S lidmi jako je Nejedlý, Mynář, Ovčáček, s lidmi jako je Benešová, Válková ale i mnozí další. Podíváte-li se totiž na ně, nikdo z nich není čistý, nějak problematický, a to ani ti nejmladší! Všechno jsou to lidé evidentně namočení a tedy poznamenaní buďto komunistickou a estébáckou minulostí, nebo lidé s nejasnou, zastřenou či falšovanou minulostí, a lidé s problematickou činností po Listopadu i v současnosti; vždy spíše lidé prodejní a zřejmě ochotní udělat téměř cokoliv, ochotní bezostyšně a očividně lhát; a to i v přímé konfrontaci s neoddiskutovatelnými a doložitelnými fakty!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podilela-se-na-sikane-disidentu-helena-valkova-odpovida-zive-86005

Mně bylo v té (tedy inkriminované) době 19 let, a velmi dobře jsem věděl, v jakém režimu žiji, a jak se zachází s lidmi, kteří proti němu otevřeně vystoupí! Paní Válková tvrdí, že o tom nevěděla? Jak může někdo tak bezostyšně lhát!? Bylo by to možné, leda by byla úplně blbá! Myslím, že je zjevné, že si vlastně nijak nezadá s takovým Urválkem či Vašem - a možná kdyby byla jiná doba, možná by se chovala stejně jako oni. A ptám se tedy, jak někdo takový může zastávat jakoukoliv funkci ve vztahu k lidským právům? Jak je něco podobného vůbec možné? A taky se ptám ... kdo je za něco podobného právě dnes zodpovědný? ANO ... jste to i vy; vy kdo volíte zlo, kdo volíte Zemana, Babiše a další komunistické pohrobky, kteří si k ruce berou vždy další lidi stejného či podobného ražení a mnohdy i minulosti. Stále nic nevíte? Nu, pak jste asi stejní jako ta paní Válková.

A právě to je dnes největším neštěstím pro tuto společnost, že se stále najdou tak naivní (možná jen hloupí) lidé, kteří to nevidí či snad lépe řečeno (dle mého názoru) raději nechtějí vidět a vědět (mnozí i proto, že mají "máslo na hlavě" případně jsou sami naprosto nesoudní, nestoudní a prodejní) - tedy podobných kvalit, jako sami aktéři té tragikomedie a frašky; toho doslova absurdního dramatu, který by asi skvěle popsal třeba V. Havel - že je to drama, tak o tom nepochybujte (ne, pro vás ne; to jen pro ty, co s tím režimem bojovali, co se mu nepodvolili a co se na tohle absurdní divadlo, na tuhle špínu, dnes musí dívat). A právě takový lidé budou raději věřit všem těm očividným a absurdním lžím, budou věřit bezcharakterním a bezesporu proto i všehoschopným lidem. A ti, jak známo už přes dva a půl tisíce let, udělají cokoliv, aby nepřišli o svá místa, stejně jako po celou dobu dělají vše proto, aby o nich celá pravda nikdy nevyšla najevo. Tak jako paní Válková zamlčovala, s kým a na čem spolupracovala. Tvrdí-li dnes, že tomu tak nebylo, (s)prostě lže.

Jde tedy o morální úpadek společnosti - a tak naše společnost, tak jako kdysi ty starobylé, za to jednou bezpochyby zaplatí ... pokud tedy už právě toto, co se nyní odehrává, není odplatou za to neskutečné lhaní a pokrytectví, devastaci morálky lidí v minulosti; za takovou stupiditu, která to vše vždy umožňuje a legalizuje, v minulosti i dnes. Otřesné, doslova šílené ... a není nic, co by lépe vystihlo to, co se u nás poslední dobou (už od "oranžového puče" a následného zvolení Zemana prezidentem) odehrává. A je mi líto všech těch malých a ubohých lidí, kteří tomu stále jen nečinně přihlížejí, či to všechno dokonce obhajují a podporují! Žijí prostě ve lži, a existovala-li by snad nějaká vyšší spravedlnost, jednou by se jim to muselo přeci vrátit i s úroky. My ale vidíme, že nevrací, tedy bohužel. Jak to tedy je s onou vyšší mocí, jak se spravedlností, jejíž pozemskou zástupkyní je i paní Helena Válková? Žádná není, zdá se. Budeme tedy spoléhat právě na ni, na vyšší moc a na tzv. "spravedlnost"? Pak se tuším žádné spravedlnosti během svých (i proto) zbytečných životů, nedočkáme; to jediné už je mi zcela jasné.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | úterý 14.1.2020 14:23 | karma článku: 28.72 | přečteno: 820x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Transparentní netransparentnost - aneb hra na "vadí - nevadí" (polemika)

... s těmi všemi, co zde samozřejmě bez jakýchkoliv vedlejších zájmů a záměrů, šíří pochybnosti, mnohdy spíš pomluvy o Milionu chvilek pro demokracii. Komu ku prospěchu, ptám se? A proč, zda jen tak a v zájmu demokracie a svobody?

9.1.2020 v 21:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 385 | Diskuse

Karel Ábelovský

V jaké zemi žijeme ... aneb jste si jisti, že skutečně víte v jaké zemi žijete?

Jsou věci, nad kterými mi stále zůstává rozum stát; jsou věci, jejichž logiku, nelze pochopit jinak, než jak vyplývá z mých mnoha blogů, které jsem zde napsal - věci, které ukazují na kontinuitu vlády bezpáteřních lidí, sloužících

7.1.2020 v 15:30 | Karma článku: 22.32 | Přečteno: 773 | Diskuse

Karel Ábelovský

Přepisujeme dějiny? No a, chtělo by se mi říci ... konečně!

A nejen snad proto, že je vždy píší vítězové, ale právě proto, jací ti vítězové často jsou, či byli. A takto lakonicky, by se dalo vypořádat se všemi "domnělými" problémy, které dnes mnozí řeší. Bezesporu by se zde našel někdo ...

6.1.2020 v 17:21 | Karma článku: 25.89 | Přečteno: 801 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Filip Vracovský

Ne všechny problémy se dají sníst

Ač by to jistě bylo elegantní řešení všech starostí a navíc by došlo k likvidaci důkazů, pokud by nás někdo chtěl kvůli tomu popotahovat.

17.1.2020 v 19:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Byla Naama Issacharová odsouzena nespravedlivě? Ano. Máme důkaz!

Jde o skandální ukázku dvojího metru použitého orgány činnými v trestním řízení Ruské federace. Za prvotní informaci na toto téma děkuji Evě Sládečkové, která mi do gmailu poslala příslušný webový odkaz.

17.1.2020 v 18:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Jan Ziegler

Senioři ať zemřou bez pomoci, vzkázalo drsně Rusko

Staří lidé mají nyní v Rusku smůlu, v tamních státních zdravotnických zařízeních je zakázána moderní lékařská péče pro občany nad 60 let. Zprávu o tom přinesl ruský web Rossijskaja gazeta.

17.1.2020 v 18:26 | Karma článku: 19.39 | Přečteno: 316 | Diskuse

Marek Trizuljak

Střípky, nostalgické i nadějné - Všechny zmínky v tomto blogu jsou o lidech naděje

"Pravda a láska byly tužbou Tvého srdce. Uvěřil jsi v ně a proti všemu, co Tě obklopovalo, jsi jim důvěřoval. To Ti dávalo odvahu i důvěru v budoucnost" (Dominik Duka o V. Havlovi, v prosinci 2011)

17.1.2020 v 15:00 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 140 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Demokratické hlasování

Je spousta politiků, kteří se ohánějí demokracií. Pokud se jim to hodí do krámu. Jestliže ne, hlasitě kvílejí, urážejí oponenty, organizují demonstrace a vůbec se chovají jak rozmazlení haranti.

17.1.2020 v 13:30 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 516 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz