Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

"Nekecáme, makáme" to vždy tvrdil a asi stále tvrdí premiér; ale jak je to doopravdy?

2. 04. 2020 17:34:17
Neschopnost jeho vlád, se ukazuje od samého počátku; nyní kroky a prohlášení členů této vlády, stejně jako krizového štábu, dokládají pouze jediné, naprostou nepřipravenost, neschopnost a taky populismus, mající to vše jen zakrýt.

***

Přísná, protichůdná, pozdní či naopak předčasná, z části mnohdy nesmyslná opatření, podlamující život celé naší společnosti, stejně jako ekonomiky, ale především pak životy především všech drobných podnikatelů, soukromníků, tedy různých maloobchodníků, majitelů restaurací, hoteliérů, ale taky cestovek a podobně, a jen dokládají, jak jsou tito jeho lidé, vždy nejen neschopní, ale především jak uvažují. A právě Babiš sám, stejně jako jeho ministři a jejich jednání, zcela jasně ukazuje, oč vlastně těmto lidem vždy jde. V minulém období, se celkem jasně vše ukázalo třeba u výstavby dálnic, myslím celkem zřetelně i to, jak se věci mají (mnozí jistě pamatují grafy v OVM); a nyní se to samé děje při (ne)schopnosti v řešení současné pandemie.

Totiž to, že jim jde často pouze o sebe samotné, o své politické postavení. V případě A. Babiše, bezesporu v celku pochopitelná věc, neb s případným koncem jeho politické kariéry, asi hrozí a končí možná i jeho nevydání k vyšetřování podvodů a machinací nejen s čerpáním dotací, a tím případně i jeho beztrestnost. Ovšem o tu se v ČR neobávám, tady je ke koupi úplně všechno. Všechny kroky tak vedou právě a jedině k tomu, aby jejich voliči, tedy především starší lidé, jejich základní elektorát, měl alespoň pocit, že právě je chce vláda ochránit, aby jí to příště, při dalších volbách třeba nespočítali. Jaká je pravda, ovšem vidíme i na případech mnoha domů pro seniory. No, ale spočítat této vládě, by to asi měli i všichni ostatní, kteří budou postiženi právě jejich nedomyšlenými, často neuváženými a také pozdními či jen málo odvážnými kroky, taky neschopností připustit nezvládání a selhávání.

Podíváte-li se na jejich kroky právě z toho jejich hlediska, pak možná vše dává i nějaký ten smysl, to asi opravdu ANO. Je to asi taky jediný jejich smysl, jiný totiž opravdu nemají! Případně se hledá velmi těžko! Poškozují nejen celou naší ekonomiku, ale především ty, kteří jsou a byli, doposud samostatní a nezávislí na státu, tedy všichni už jednou výše vyjmenování, ale i mnozí další, samozřejmě. Těm, a především pak těm menším a nejmenším, OSVČ, kroky téhle zcela nekompetentní a spíše než co jiného, jen populistické vlády, snažící se udržet za každou cenu u koryt, pravděpodobně zlomí vaz, budou-li na nich skutečně trvat opravdu i nadále! Což v hloubi duše některých lidí, může být i jejich přáním, možná že spíše jen podvědomým, ale přesto přáním. Kdy dojde některý lidem trpělivost, a kdy se možná dočkáme něčeho podobného, jako byla kdysi Pražská defenestrace? Zdá se, že je to už jen otázkou času.

Poslechněme si starou moudrost, tuším z pera Konfuciova:

"Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se vždy třesou strachem, zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli, není nic, čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi."

A přesně toto, domnívám se, se nám právě dnes a téměř každodenně odehrává před očima, včetně boje o vlastní pozice, taky i o moc, právě mezi těmito lidmi. A pokud to opravdu nevidíte, pokud si toho nevšímáte, jste spíše ve vleku Babišova PR a taky ve vleku vládní, často spíše stupidní a průhledné propagandy; a tím i ve vleku zájmů těchto lidí, kteří vás spíše jen straší a mnohdy také ohlupují. Sorry jako ...

A ANO, bylo by možné to snadno doložit argumenty, konec konců se právě zde, dokonce na stránkách iDnes, tedy hlásné trouby Agrofertu a jejího majitele, ve zpravodajství můžete dočíst jaká je skutečná realita, a jaké jsou kroky Babišovi nepřipravené a naprosto nekompetentní vlády (pár odkazů snad uvedu i níže), ale k čemu by to asi tak bylo? Ti nezaslepení, nevystrašení a nehysteričtí lidé, ti kteří jsou ještě schopni racionálně uvažovat, ti to přeci už dávno věděli a vědí. A ti ostatní, tedy spíše bohužel, je asi nutno říct, ti, kteří se nechávají už dlouho a tedy delší dobu vláčet právě jen onou často až stupidní propagandou, vším tím strašením, mnohdy i hysterií, tak těm to stejně nikdo nevymluví, jak také můžeme vidět i v diskuzích, neb ve svých hlavách mají z těch všech informací, ale hlavně z toho pochopitelného strachu, vyloženou bramboračku. A navíc mnohdy právě i zde podporovanou zcestnými výtvory místních "informátorů", asi jako jakýsi bonus navíc. Neb mnozí, kteří spřádají konspirační teorie o řízené likvidaci ekonomiky a tak podobně, o umělém rozšíření viru, tohle vše ještě prohlubují. A blahoslavení chudí duchem, kteří nevědí co činí, tak to zde ovšem neplatí; neb oni nejsou chudí duchem, ale spíše jen morálkou a taky etikou.

Nekoncepčnost, nekoordinovanost, mnohdy nesmyslnost a často jen čirý populismus, taky pokrytectví atd. Nyní už slyšíme a vidíme kroky, které povedou k tomu, aby nakonec dopady na ekonomiku, zaplatil opět někdo jiný, než ten, kdo je vlastně svým rozhodnutím způsobil - tak jako obvykle, tedy nekompetentní a neschopná Babišova vláda, a také celá slavná koalice ANO a ČSSD, podporovaná komunisty a nacionalisty! V dobách, kdy byl čas a bezesporu i možnost vytvořit jakýsi polštář, upláceli své voliče, kteří nyní ještě osočují a pomlouvají ty, kteří stát nijak nezatěžovali. Je k tomu potřeba ještě cokoliv dodávat? Nemyslím si ...

Paradox - to jsou kroky MF: Ministryně financí prohlásila, že bude hradit jen skutečné škody (?!) nikoliv ušlý zisk! Nařídí-li vláda povinné uzavření téměř všech malých prodejen, ale i všech provozoven drobných podnikatelů, restaurací, ubytovacích zařízení, kadeřnictví atd., je ušlý zisk skutečnou škodou, tedy podle naprosto jednoduché logiky, a bez toho stupidního okecávání všech těch rádoby chytrých - typicky českých komentářů, mimochodem - a přesto vláda nechce tyto škody hradit ani jinak kompenzovat, a tak se dál jen vymlouvá, dohaduje, mlží, taky přehazuje zodpovědnost jeden na druhého, a to podle toho, podle jakého zákona, je něco podobného prý možné? Návrh ministra obrany Metnara, a lži premiéra Babiše, to jen dokládají. Likvidace drobných živnostníků a ta škoda je snad zjevná každému, ale přesto to budou omlouvat a vykrucovat se ... jsou to prostě jen šmejdi a lháři! A ta tzv. jednorázová pětadvacítka? Ta, co má nahradit oněch původních 15 tisíc měsíčně, a tím spíš s dalším prodloužením všech těchto omezení? Fakt jako nevím, při aprílu, komu to vlastně tak vadí, vždyť jde o celkem slušné pohřebné, nebo snad ne? Kdo chce honosnější funus, tak ať si na něj připlatí sám!

Nekompetentnost vlády, je tedy zjevná i z mnoha jiných věcí, to proto, že kdyby celou situaci zvládala, dokonce nejlépe, jak říká už poněkud zaskočený a občas vyšinutý premiér, radící snad celému světu, kdyby jen dál neprohlubovala svými vlastními kroky a prohlášeními hysterii a strach, a tedy i nedůvěru ve své schopnosti, asi jen těžko by se lidé sami začali starat, jak celou tu situaci zvládnout i bez této vlády; nebo si myslíte, že ano? Lze o tom jistě a minimálně tedy pochybovat. Víme například z historie, jak prý nouze naučila Dalibora housti, nebo to snad už dnes neplatí? Vláda si dělá z nouze ctnost. Lidé u nás, vyškolení lety komunistického "blahobytu", si tedy evidentně poradí i bez podobné vlády; podobné bezesporu těm minulým z dob komunismu, ale k čemu pak potřebujeme právě takovou vládu, kde jsou opět především tací lidé, kterým jde zase jen o to, aby se i přes svou evidentní neschopnost, nekompetentnost, udrželi u svých přeplněných koryt?

ČTK: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/distribuci-respiratoru-provazi-protichudne-kroky-vlady-a-spory/1873775 .. a taky je to doklad jednoho vtipu, který zde už myslím si koluje. Tak třeba ho někdo v diskuzi připomene, kdo ví.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | čtvrtek 2.4.2020 17:34 | karma článku: 24.45 | přečteno: 625x

Další články blogera

Karel Ábelovský

O světě, o lidech a taky o jedné povedené rodince

... základem státu, je prý rodina, tedy se dá asi říct, že je rodina základem jakéhokoliv společenství lidí už od našeho dávnověku; a jedna taková prastará a vskutku povedená rodinka, žije s lidmi tuším asi už od nepaměti.

20.5.2020 v 14:13 | Karma článku: 10.93 | Přečteno: 435 | Diskuse

Karel Ábelovský

Sním či bdím

... o tom, jak člověk může dojít do stádia, kdy má pocit, že se svět a lidé v něm, zbláznili - říkám si, jestli sním, nebo skutečně bdím, jestli jsem vzhůru? To když vidím, čemu jsme my lidé schopni a ochotni věřit.

17.5.2020 v 16:16 | Karma článku: 15.08 | Přečteno: 780 | Diskuse

Karel Ábelovský

Pod rouškou ...

... a nemyslím tím samozřejmě tmu, i když lupiči často kradou právě pod rouškou tmy; ale o zlodějnu by jít mohlo, to ANO. Krade se totiž zase už celkem běžně, krade se i pravda, kradou se třeba sny, kradou se dokonce i argumenty.

8.5.2020 v 21:27 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 425 | Diskuse

Karel Ábelovský

O květech, "rojení" a zřejmě i o erupcích na slunci; a taky o ztrátě trpělivosti

... jaro je čas, kdy všechno kvete; pak asi není divu, že se i opylovači jenom rojí. Jsou různé květy, a tedy z logiky věci, musí být i různí opylovači. Je pak asi otázkou, co chceme pěstovat, a co chceme kultivovat.

5.5.2020 v 14:47 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 242 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Řeporyjská detektivka pokračuje bílým práškem

Policie byla velmi skoupá - pouze oznámila, že starosta Novotný obdržel obálku s bílým práškem a že obsah kriminalistická laboratoř pečlivě analyzuje.

31.5.2020 v 9:38 | Karma článku: 13.94 | Přečteno: 125 | Diskuse

Hana Daňková

Velký třesk ve škole

Když spadne nový dům, musí se odvézt sutiny a stavět znovu od základů, ne od posledního poschodí. Stejný způsobem se musí ve škole vystavět nevyhovující výuka především matematiky.

30.5.2020 v 22:46 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 257 | Diskuse

Petr Burian

Palácový puč

Za dva týdny to bude sedm let, kdy hodinu po půlnoci vtrhlo do vládních kanceláří zakuklené komando. Tak rozsáhlou policejní akci naše země nezažila. Zatčeny či vyslýchány byly desítky osob. Razie probíhaly v kancelářích, bytech.

30.5.2020 v 20:59 | Karma článku: 23.39 | Přečteno: 569 | Diskuse

Josef Nožička

Žádná další milionchvilková procházka Letenskými sady, ale rovnou demonstrace!

Protestní sdružení Milion chvilek pro demokracii svolalo na 9. června další protivládní demonstraci...

30.5.2020 v 18:10 | Karma článku: 41.00 | Přečteno: 1669 | Diskuse

David Wiltsch

Dáváme nejmíň, chceme však nejvíc

Babiš nesouhlasí s tím, jak by se měly dělit peníze EU na následky koronaviru. Po přečtení tohoto článku jsem nabyl dojmu "My nikomu nic, vy nám však vše. Jsme Češi a kolem nás se točí vesmír a svět!"

30.5.2020 v 8:46 | Karma článku: 24.04 | Přečteno: 838 | Diskuse
Počet článků 1113 Celková karma 17.68 Průměrná čtenost 1123

 

Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda,
... ovšem až dokáže totéž, co dovede lež.“

 

Najdete na iDNES.cz