Sobota 24. října 2020, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 24. října 2020 Nina

Vrchní velitel vojsk a prezident republiky promluvil k národu (aneb paradoxy doby)

17. 10. 2020 11:59:13
... a po dlouhé době snad poprvé nikoho moc neurážel, nemluvil o idiotech a o blbečcích, ale náznaky tu byly; no, a mnozí z toho mají Vánoce! Co nového, přínosného jsme se tedy dozvěděli? Nic! Snad jen to, co už jsme dávno věděli.

***

Tak tohle je tedy náš prezident ČR a vrchní velitel vojsk, který vždy říká, že politika se nedělá nohama, ale hlavou. To je výsledek tzv. "rozumové volby". No, jak je to s tou hlavou, je zdá se taky diskutabilní, a nejen u Milouše Zemana, jak mnozí víme. Ale dokazuje to právě v poselstvích svému lidu - čti tedy SPO Zemanovci a dalším jeho voličům - ti ostatní, to jsou totiž jen banda idiotů a lidí, kteří v životě nic nedokázali, a v případě novinářů, těch kteří ho nechválí a nevynáší do nebes, je potřeba je střílet (proto vrchní velitel vojsk, asi) - a tedy trochu podobný způsob uvažování, jako třeba u Stalina. Není člověk, není problém! Není novinář, pak není nepřítel! Ano, zdá se, že jeho fotografická paměť - pamatujete jistě ono slavné "vlevo dole", mu ještě občas zafunguje. Pak je schopen dýchavičně odříkat nic neříkající, zcela nudný, a v mnohém naprosto zbytečný projev! Nikoliv zbytečný pro vládní garnituru - tedy fraška, kino bio pro voliče. Nic víc. Bohužel, to opravdu, ... ale opravdu nestačí. Jak říkával jeho předchůdce, blahé paměti. Ale právě na tom je zarážející nejvíce to, že některým lidem to evidentně stačí - stačí jim, že dnes nikoho moc neurážel!

Zde si tedy můžete prohlédnout fotky (příhodné k prvním slovům) ... neboť ta původní už není ;o))) https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/prostejov-vojaci-prezident-milos-zeman-53-pluk-pruzkumu-a-elektronickeho-boje-slavnostni-nastup.A201006_113246_olomouc-zpravy_stk/foto

Takže co jsme se tedy dozvěděli nového? Smrt se prý vyléčit nedá - no, smrt není nemoc, a netřeba ji tedy léčit. Smrt patří k životu, a nebýt smrti, mnozí by ani nevěděli, že nějaký život existuje. Zvláštní na tom je asi to, že nejvíce se smrti obávají ti, co nikdy ani pořádně nežili. Zalezlí ve svých ulitách, sledují spíše osudy a životy druhých, a prožívají osudy svých televizních - seriálových, filmových hrdinů, nebo si čtou o jejich životě, ale sami jsou spíše neživí, tedy už dávno mrtví. Nežijí, oni jen přežívají. Nemyslí, a jen citují druhé myslitele, opisují, opičí se - to je i případ téhle směšné figurky, které mnozí říkají "náš prezident". A když ten náhodou vypotí nějakou svou vlastní myšlenku a řekne ji pak nahlas, tak ti ostatní, co ještě žijí, pochybují, myslí a dýchají doposud svobodně (jedno zdali s rouškou či bez ní), tak ti se většinou spíše zhrozí. Tohle, že je hlava státu, tohle je i vrchní velitel našich vojsk?

Stále totiž platí staré moudro, že ve zdravém těle, zdravý duch, a věděli to už ve starověkém Řecku, v Římě, věděli to dávno před tím v Číně i Indii (proto asi různá ta cvičení; a platí to samozřejmě vždy i obráceně) - a tak ti co ještě vidí a slyší, ti nezaslepení, ti opravdu nevidí zdravého a tedy i soudného člověka. Vidí už jen nemocného starce, nemocného touhou po pomstě, po moci, nemocného fyzicky i duševně. Politika se prostě nedělá jen tzv. "hlavou", a nebo by se neměla dělat jen hlavou - a jde-li tedy o rozum, mějte na paměti, jak si s námi vlastní rozum občas zahrává. Bez "srdce", tedy bez citu, bez empatie, bez morálních zásad, se nedá dělat dobře nic, ani politika! Ryzí kalkul, a tzv. "zdravý rozum", se u nás přetavil například v tzv. "volbu menšího zla", jak tomu mnozí říkali, ale to je právě to, co nás, naši českou politiku a tedy v důsledku i celou naši společnost, přivedlo až tam, kde dnes jsme. To je tedy výsledkem onoho "zdravého selského rozumu" a tedy asi pak i "rozumného jednání"? No, tak pokud tomu někdo chce věřit, přesto jaká je realita, skutečnost, pak je to jeho volba. Zvítězí-li opět " zdravý rozum", ten který nás přivedl až sem, pak se budou tedy asi dít ještě velmi zajímavé, a tuším i poměrně šílené věci.

***

PS: Předpokládám, že mnozí nebudou souhlasit, pochopitelně, a jiní jistě přijdou i s kritikou, s tím, že dělám to samé, co ta tragická postava našich dějin - že urážím, zesměšňuji a podobně, a že bych tedy asi neměl mluvit o slušnosti nebo dokonce o morálce a empatii. Zkuste se ale zamyslet, budete mít - tedy vlastně máte (?) empatii s nemocí? Se zhoubným nádorem? Odpovězte si na tuto prostou otázku, pak možná pochopíte; protože pro mne je M. Zeman s tou svou hradní partičkou, jako onen rakovinový nádor, který oslabuje a ničí celou tuto společnost. A tato společnost je nemocná, a příčina je taky zcela zjevná a jasná. Rozdělená, nejednotná (slabá) společnost, a to zcela úmyslně, zcela záměrně, tedy s jediným cílem. A tou je moc, ovládání společnosti, vlastní prospěch - a ta společnost, které se už díky tomu podlamují kolena stejně, jako tomu nemocnému člověku, právě na to dojede.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský | sobota 17.10.2020 11:59 | karma článku: 21.53 | přečteno: 482x

Další články blogera

Karel Ábelovský

Jak informují České noviny (ČTK) dnes?

Zřejmě i naše články přeci jen někdo čte, a to je zdá se dobře. Dnes jsem si tam totiž přečetl, cituji: Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily "nákazu novým koronavirem" u 9721 lidí. Je to nejvyšší denní nárůst od začátku infekce.

16.10.2020 v 12:13 | Karma článku: 24.39 | Přečteno: 721 | Diskuse

Karel Ábelovský

Nepoučitelní ... nebo jen užiteční idioti - aneb "jen hloupost nebo spíše záměr"?

A pak se logicky ptám, čí asi? Opět totiž v Českých novinách (ČTK) čtu ty "nesmyslné" řádky, a opět mne to nenechává vůbec chladným. Kdy už zvítězí všemi tolik vzývaný "zdravý rozum"?

15.10.2020 v 16:04 | Karma článku: 26.87 | Přečteno: 867 | Diskuse

Karel Ábelovský

Anglikanismy, nebo snad anglicismy

... se někdy zdají být nevyhnutelné, napadlo mne, při sledování jednoho videa ... to, že jsem neslušný a vulgární, už asi víte, takže vás asi ani nijak nepřekvapí, čím se bavím, když mám zakázanou diskuzi. ;o)))

14.10.2020 v 21:12 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 646 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Emrich Sonnek

Umírá letos méně lidí než dříve?

Poté, nás média informovala, že za první pololetí letošního roku zemřelo méně lidí než loni nebo předloni, jsem se často setkával s názorem, že je to důkaz, že od koronaviru nám žádné nebezpečí nehrozí.

24.10.2020 v 6:50 | Karma článku: 5.54 | Přečteno: 168 | Diskuse

Pavel Ďuran

Tak u nás už to dobrý není

Měli jsme kámošku – nějakou Janu – a byla to strašně fajn holka. Z celé vsi jediná opravdová kamarádka. Zemřela, bylo jí 45 let...

24.10.2020 v 3:26 | Karma článku: 13.02 | Přečteno: 434 | Diskuse

Pavel Ďuran

I já se svou troškou do Prymulova mlýna…

Souhlasím s tím, že se jednalo o provokaci nebo docela obyčejný bonz, každopádně neměl ministr zdravotnictví lézt do byť sebeušlechtilejšího pajzlu, z něhož vyleze ven bez roušky.

24.10.2020 v 1:58 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 366 | Diskuse

Otto Kamm

Kapitola CXIL. - Moje sestra jede příští týden do lázní

Stát (Babiš, Maláčová, Hamáček, zkrátka celá vláda) ji jako osmdesátileté důchodkyni na to koupání přispěl. Každý den mně telefonuje nemajíc internet, zda ještě lázně fungují, jestli a zda tedy pojede.

24.10.2020 v 0:05 | Karma článku: 7.39 | Přečteno: 171 | Diskuse

Petr Kreuz

Kolaborant se železnou maskou

Město Smolensk se stalo koncem července 1941 faktickým hlavním městem nacisty okupovaných teritorií Sovětského svazu. Starostou Smolenska byl v letech 1941-1943 právník Boris Meňšagin, rozporuplný muž s pozoruhodným osudem.

23.10.2020 v 22:52 | Karma článku: 9.94 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 1169 Celková karma 23.22 Průměrná čtenost 1104

V záhlaví, v obrázku nad mou palicí, stále nejde kliknutím spustit muzika, kterou máte rádi - k čemu je pak ten odkaz netuším, ale lze tak učinit "tedy - tady", doufám ... ;o))) 

https://youtu.be/Nu4tjTyqbho 

a případně i "kudy - kam" 

https://youtu.be/SDEozOrsO9w? ... bavte se, chcete-li. Na cestě, cestou, okolo cest -  a ta cesta, to je cíl. ;o)))

Najdete na iDNES.cz